Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Xenomorfus napsal:

Jako zaprisahly volvista bych do "novejsich" Volv nesel. Ano, nektere Ford motory se do nekterych modelu montuji / montovaly. A ano, ceny / hodnoty padaji hodne. Na soucasnou produkci je zivotnost komponent a skupin jeste slusna,ale uz to zdaleka neni to, co byvalo u Volva bezne. Dalsi vec je čínský vlastnik. Sice oficialne tvrdi, ze "velke" modely se montuji v Evrope, ale jsou zname fotky z kontejneru z ciny, kde to vypadalo jinak.

No jo, teď ale babo raď co vzít. Mazda se vyrábí v Japonsku, to je super, jenže to je jiná třída jak V90 či MB E. Otázka je, jestli je to na kvalitě zpracování poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Dokusan napsal:

A do jakého nového auta by jsi šel? Já si chtěl po dlouhy době sednout do něčeho jinýho než do Superbu a celkem se s výběrem trápím

Já řeším změnu z Passata (sice starého B7, ale v maximální výbavě), takže jsme na tom dost podobně. 

Proto Mazda 6, Volvo, případně MB (ale to je hodně overkill).

 

EDIT: Mám 2 děti (3,5 a 1,5roku), takže s náma v autě ještě nějakou dobu budou a bude věcí víc a víc. Velký kufr je tudíž důležitý.

Upraveno uživatelem Rodeo65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, u mne je problem s tim, ze delam kolem aut cely zivot, v soucasnosti ve firme zabyvajici se generalkama hlav motoru. Jakekoliv nove motory sou past na lidi. Ale to je na dlouhe vypraveni. Navic odbornost a sikovnost servisu (mechaniku) hodne klesa. To, co k nam chodi z autorizovanych servisu by mi nikdo neveril, kdyz to budu vypravet. To je dalsi stripek z mozaiky problemu soucasneho provozu vozidel. Bohuzel Ti neporadim. Pokud pocitas s tim, ze auto pri najezdu kolem 200k posles pryc, je to asi skoro fuk, co vyberes....

Ja bych na sveho Mobydicka (auto) nikoho sahnout nenechal. Servisuju si ho sam a vim, ze mne prezije... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted nedavno sem si delal podle vinka kontrolu LC z 2000. Moc toho nezjistis, akorat najezd podle pravidelnejch stk prohlidek a evidencnich prohlidek. Nicmene je nutny pocitat s tim, ze driv se pri dobrejch kontaktech na stk auto ani neobjevilo a presto stk zazrakem splnilo..... Pocet najetejch kilometru se zapisoval na dobry slovo.. Od jakyho roku to ma nejakou uroven a tacho se foti, to presne nevim.. A zjistis teda jeste jestli to neni kradeny nebo v leasingu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aspoň ten nájazd by bol dobrý, je podozrivo nízky. Podľa stavu interiéru mi príde, že by mohol byť reálny, ale ja s tým zasa nijako veľmi nerobím a môžem sa mýliť. U kíl obzvlášť platí, že čím sú staršie, tým majú menej najazdené 🙂 Auto je - súdiac podľa KO nálepky - nedávny dovoz. Neviem, či má Toyota európsku servisnú sieť poprepájanú a slovenský servis vie o prehliadkách a zásahoch trebárs v Nemecku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kdyz zadas VIN do "www.kontrolatachometru.cz uvidis stav km pri technickych a evidencnich prohlidkach. Zdarma. U meho vozu, ktery byl dovezen 2009 to tam je od 2009. U mne to sedi do puntiku.

Ale existuji placene sluzby, ktere jsou udajne schopny zjistit veskere servisy, paklize to bylo zadane v systemu servisu pod VIN. Tam uz to neco stoji. Osobni zkusenost nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolatachometru. cz se řídí českou STK, proto při dovozu auta ze zahraničí je k ničemu, protože auta se stáčejí samozřejmě před první registrací. Nejlepší samozřejmě je zavolat přímo do servisu, kde bylo auto servírováno, protože ta provázanost servisů v EU je u dosti automobilek slabá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme. Wawrik sice psal, ze je to podle samolepky nedavny dovoz, ale taky nemusi. Stejne jako se objevi u "auta puvodem z CR" stareho 10 let informace o stavu tachometru za posledni rok. 

Ja z vlastni zkusenosti mam overeno poslednich 11 let a tam to sedi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba odcouvat km vždy před STK a pak to sedí :-))

To Wawrik : stejně to chce vidět a to rozhodne. ... Na kilo s "dobrýma" km jsme jeli do Bratislavy taky a za pár minut bylo jasný že zbytečně :-// Jedině zkusit dopátrat v zemi původu, pokud bude ochota.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, wawrik napsal:

Aspoň ten nájazd by bol dobrý, je podozrivo nízky. Podľa stavu interiéru mi príde, že by mohol byť reálny, ale ja s tým zasa nijako veľmi nerobím a môžem sa mýliť. U kíl obzvlášť platí, že čím sú staršie, tým majú menej najazdené 🙂 Auto je - súdiac podľa KO nálepky - nedávny dovoz. Neviem, či má Toyota európsku servisnú sieť poprepájanú a slovenský servis vie o prehliadkách a zásahoch trebárs v Nemecku.

A nějaká serviska k tomu je? Pokud ne a auto se neservisovalo u AD, tak jsou km nezjistitelný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S motorem problém nemám, budu brát benzinový mild hybrid, teď mám v Superbu benzinovej dvoulitr 206 kW.
Jinak V90 CC se mi tolik nelíbí a zdá se mi zbytečně velká. Jak se ti s tím jelo?

Jelo se s tim skvěle. Ani to “zklamání” z jen čtyřválce se nedostavilo — jede to pěkně, kultivovaně (jestli se to tak dá říct) a celkově se to auto hodně příjemně řídilo.
Ačkoliv se sluší dodat, že řadový šestiválec by tomu neskutečně slušel.

Mě se taky víc líbí V60. Ve své třídě je to imo nejhezčí kombík.
Už se pomalu dostáváme s dětma do stavu, kdy je toho potřeba míň a míň, takže by mi asi stačilo.

Každopádně aktuální F11 mam v plánu držet do té doby, než poslední generace Volva klesne na mnou přijatelnou úroveň (500-600k), pak jdu do toho — a je mi vlastně fuk, jestli to nakonec bude V60 nebo V90 ; anebo si žena prosadí XCxx
Jediná podmínka bude benzín.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Dokusan napsal:

Nesmíš brát tu ceníkovou cenu, za tu se žádný Volvo neprodává. Odečti si od ceníkovky 20-25% a pak může spočítat propad ceny.

Na to jsi přišel jak? :D To chceš říct že dealer je schopen dát 25% dolů? Teď v “době koronaviru” bych tomu možná věřil, ale to to takhle bylo i dřív?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Martin61 napsal:

Na to jsi přišel jak? :D To chceš říct že dealer je schopen dát 25% dolů? Teď v “době koronaviru” bych tomu možná věřil, ale to to takhle bylo i dřív?

Kupoval jsi někdy nový auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Martin61 napsal:

Já osobně nikdy, ale nějaké zkušenosti s prodejem nových věcí v podobné cenové kategorii mám a neslevím ani korunu :D

Jediná "běžná" automobilka, která z principu odmítá slevu z ceníkove ceny je Dacia. 

Jinak na Superba aktuálně 16,5%, V60 20%, RAV 4 tuším okolo 19%

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...