Jump to content
financ

vybírám káru

Recommended Posts

To s naší ofci nema nic společného, že bych nechtěl aby mě někde naháněla :D chce malý auto jen na přesun 8km do práce a zpět a případné nákup. (Když pominu, že by chtěla Kodiaka :D ) na to fakt není střelivo. Děti vozím já. Když by bylo uber auto v servisu, beru náhradní vozidlo, to problém není. Na hodinky taky nezbyde... novej domek spolika všechny volné prostředky. Takže proto lovim v tomhle segmentu. Nějaký ženský malý, relativně spolehlivý auto....

před 9 hodinami, Gustaf napsal:

No já nevím, tak mě to napadlo...na takový to posukavani z města domů to stačí...:D ješte mozna něco ve stylu Seat Ibiza by šlo. No a to už  je pak i VW polo atp....

To máš dobré...Mě by do toho baba nesedla. Obrečela (opravdu) výměnu staršího passata za nového golfa variant. Prý je to pro ni velikostně na hraně. Ale zase tam má spotify, parkovací kameru...takže nakonec ok:-) Napiš Tomášovi.. Tomas_2002, občas mu pod rukama projdou hezké kousky, co mu tam lidi nechají na protiúčet. Třeba takový Leon v kombíku podle mně už půjde sehnat za rozumný peníz.  

před 1 minutou, Igicz napsal:

To máš dobré...Mě by do toho baba nesedla. Obrečela (opravdu) výměnu staršího passata za nového golfa variant. Prý je to pro ni velikostně na hraně. Ale zase tam má spotify, parkovací kameru...takže nakonec ok:-) Napiš Tomášovi.. Tomas_2002, občas mu pod rukama projdou hezké kousky, co mu tam lidi nechají na protiúčet. Třeba takový Leon v kombíku podle mně už půjde sehnat za rozumný peníz.  

O Tomášovi vím, ale pochybuju, že něco sežene v uvedeném rozpočtu. Třeba zbyde nějaká kačka navíc, ale to teď netuším, dokud není vše kolem domku doděláno. Proto mám momentálně rozpočet +/- 100k

před 51 minutami, Gustaf napsal:

O Tomášovi vím, ale pochybuju, že něco sežene v uvedeném rozpočtu. Třeba zbyde nějaká kačka navíc, ale to teď netuším, dokud není vše kolem domku doděláno. Proto mám momentálně rozpočet +/- 100k

Suzuki SX4 měli jsme dvě v rodině a teď to má kolega.... kromě toho, že to má malý kufr, je to skvělé auto. Vážné poruchy 0 jen spotřební materiál.

A za kilo, najdeš pěkný kousek v pohodě.

Kratky benzinovy Ceed predchadzajucej generacie. Jednoduche auto, aftermarket diely za tasku hrusiek, velmi slusne jazdiace. Ak si schopny prezut ako vyzera interier tak tazko nieco vytknut.

Me jeste napada Ford Fusion. Uber jednoduche auto, na kterem se nema co pokazit.

před 8 minutami, odjinud napsal:

Me jeste napada Ford Fusion. Uber jednoduche auto, na kterem se nema co pokazit.

To užijte je taková krabice...to víš, musím se i líbit :D

V rodině máme 2 Fordy Fusiony 1,4 benzín. Absolutně bezporuchový, blbuvzdorný auta.

Za 100.000,- Kč bych koupil Fabii Combi 1. generace v TOP stavu. Z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti, ceny náhradních díků, kvality zpracování, dostupnosti a ceny servisu to auto nemá a už asi nikdy nebude mít konkurenci.

Přihřeju japonskou polívčičku 🙂 , opravdu malé / velké auto je Yaris. Nebo pak Auris, což je varianta k Ceedu. Ale, aspoň u Toyky se bude blbě shánět. To Fabií bude v nabídce dost a líp si vybereš barvu, výbavu, vnitřek, to co ženský třeba řeší a je to, jak píše Tomas_2002 fakt rozumná volba.

Edited by DavidLC

Tyjo sehnat jednickovou fabku v top stavu asi nebude moc možný,ne? Se dělaly snad před 30 lety :D

Prosím o radu. Požadavky, které se navzájem vylučují :D :

- vyšší posez, vyšší podvozek, tedy SUV - nutno

- 4x4 (jakékoliv) - nutno

- automat - skoro nutno

- rozumná (rozuměj malá) spotřeba. Současné auto má dle palubního počítače průměr asi 4,3 l/100 km - tak málo to nebude, to vím, ale třeba kolem 6-7 by bylo fajn

- bude to druhé auto v rodině, takže benzín nebo hybrid. Auto bude jezdit občas 20 km po Praze do práce (ale málokdy), občas nákup (ale spíš nákupy jezdí za námi), občas děti na/z kroužku, občas na chatu (80 km), občas na ryby (20-30 km). Delší trasy bude spíše jezdit první auto (hory, moře).

- nové

- cena kolem 1M Kč, přinejhorším trochu víc

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často.

Díky moc.

Edit: snad do každého auta se vejde po sklopení sedaček dvoumetrový prut, snad do všech aut už jde objednat vyhřívání i zadních sedaček (není nutné).

Edited by lolohh

před 6 minutami, Gustaf napsal:

Ješte mě napadla Alfa giuiletta....:) 

Giulietta je dosť v poriadku, len nekupuj prvé ročníky. Najlepšie tak 2014 vyššie, to ma aj nový a už vychytaný Multiair. Ak sa nebojíš (resp. tvoja žena) tých blbých rečí zakaždým, keď stretneš nejakého známeho, je to dobrý výber.

před 5 minutami, wawrik napsal:

Giulietta je dosť v poriadku, len nekupuj prvé ročníky. Najlepšie tak 2014 vyššie, to ma aj nový a už vychytaný Multiair. Ak sa nebojíš (resp. tvoja žena) tých blbých rečí zakaždým, keď stretneš nejakého známeho...

...rano v servise.

:lol2:

Sorry, nedalo sa odolat.

před 29 minutami, lolohh napsal:

- automat - skoro nutno

- rozumná (rozuměj malá) spotřeba. Současné auto má dle palubního počítače průměr asi 4,3 l/100 km - tak málo to nebude, to vím, ale třeba kolem 6-7 by bylo fajn

- bude to druhé auto v rodině, takže benzín nebo hybrid. Auto bude jezdit občas 20 km po Praze do práce (ale málokdy), občas nákup (ale spíš nákupy jezdí za námi), občas děti na/z kroužku, občas na chatu (80 km), občas na ryby (20-30 km). Delší trasy bude spíše jezdit první auto (hory, moře).

- nové

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často.

Díky moc.

Edit: snad do každého auta se vejde po sklopení sedaček dvoumetrový prut, snad do všech aut už jde objednat vyhřívání i zadních sedaček (není nutné).

Co XC60?

před 26 minutami, lolohh napsal:

- automat - skoro nutno

- nové

Díky moc.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/cr-v/18510364?goFrom=list

Další možnost.

Jednu Hondu doma mám a spokojenost.

Jen nevím, jak jezdíš, ta převodovka CVT – je spíše pro klidnější jízdu i když ta RAV to bude mít podobné.

Před hodinou, Frantik napsal:

Co XC60?

Velké, hlavně široké - moc si neumím představit, jak s tím pani kvůli šířce zajíždí do garáže (asi už řeší nějaká vychytávka), je i docela dlouhé. Drahé (když vezmu nejlevnější verzi benzín ve čtyřkolce, přidám tam pár prkotin, tak jsem na 1,5 M 🙄 , což i po nějaké slevě bude hodně). Ale je krásné a chtěl bych ho pro sebe :D