Jump to content
financ

vybírám káru

Recommended Posts

Před hodinou, sorondo napsal:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/cr-v/18510364?goFrom=list

Další možnost.

Jednu Hondu doma mám a spokojenost.

Jen nevím, jak jezdíš, ta převodovka CVT – je spíše pro klidnější jízdu i když ta RAV to bude mít podobné.

Díky. Na CRV jsme taky koukali - na webu :) Není to moc hezký a nevidím moc vhod oproti RAV4. Ale asi se na ní půjde podívat i v reálu. I když pani říká, že je hnusná.

Jezdím asi jako starší dědek, pani jezdí jako starší bába. S CVT jsem chvíli jezdil v Subaru a nijak mě to neuráželo. Upžímně řečeno, nejsme nějací fanšmekři ohledně jízdních vlastností apod.

před 4 minutami, lolohh napsal:

Velké, hlavně široké - moc si neumím představit, jak s tím pani kvůli šířce zajíždí do garáže (asi už řeší nějaká vychytávka), je i docela dlouhé. Drahé (když vezmu nejlevnější verzi benzín ve čtyřkolce, přidám tam pár prkotin, tak jsem na 1,5 M 🙄 , což i po nějaké slevě bude hodně). Ale je krásné a chtěl bych ho pro sebe :D

A co koupit tu predchozi verzi? Sice asi nebude uz nova, ale ve skvelym stavu ta dobry penize.

před 1 hodinou, lolohh napsal:

- zatím je favorit RAV4, zítra se na ní jedeme podívat. Nejvyšší výbava, jen by se tam muselo dodělat tažné, cenově se zhruba vejdeme. Možná ještě dodělat nezávislé topení, protože to používám ve svém autě celkem často. 

RAV4 Hybrid je skvelé auto, nedávno som s ním strávil týždeň (popisujem tu) a potom objednal. Dosť ma prekvapilo, ako ďaleko sú elektronické systémy - veľmi použiteľné, nebolo potrebné ich zložito zapínať, nastavovať alebo sa im venovať, všetko robili tak nejako samé a presne tak, ako by som očakával. Vrátane udržiavania v jazdnom pruhu, žiaden pingpong od čiary k čiare, ako som to nedávno zažil u iných (párročných) áut.  Je to jedno z tých sivých áut, ktoré ťa síce nijako za srdce nechytia - ak teda prežiješ vonkajší dizajn, ale robia čo majú, ničím veľmi neserú a vydržia dlho.

před 30 minutami, lolohh napsal:

Díky. Na CRV jsme taky koukali - na webu :) Není to moc hezký a nevidím moc vhod oproti RAV4. Ale asi se na ní půjde podívat i v reálu. I když pani říká, že je hnusná.

Jezdím asi jako starší dědek, pani jezdí jako starší bába. S CVT jsem chvíli jezdil v Subaru a nijak mě to neuráželo. Upžímně řečeno, nejsme nějací fanšmekři ohledně jízdních vlastností apod.

Já jsem to jen tak nahodil, jako další japonskou možnost, mě se osobně také Ravka libí víc. Manželka má Hondu HR-V a je velmi spokojená – tak proto to jsem to navrhl.

před 2 hodinami, geometr napsal:

Gustafe: Toyota Yaris?

Na toho jsem taky koukal...to se manželce nezamlouvá :D bude to těžký 

lolohh, len pre info u tej CRV udávajú CVT prevodovku, neviem z akého dôvodu nakoľko auto žiadnu prevodovku nemá. Akurát akustický prejav pri zrýchľovaní sa podobá jazde s CVT.  Hondu CRV mám v hybride cca pol roka a som spokojný, veľké priestranné auto. Vzhľadovo výrazne krajšie ako predošlý model CRV, interiér je úplne iný. Výhodu oproti RAV-ke vidím kardanový pohon zadných kolies, určite lepšie riešenie

[mention=13404]Gustaf[/mention]: Já bych pro ženu v tomdle budgetu volil něco aspoň trochu zajímavějšího.

Lancia Delta. Teda ehm... dycky se vlastně líbila i mě

Třetí generace jako ojetina má celkem dobré hodnocení.

Motorově taky snad žádná pastička.

Bral bych asi diesel, třeba tuten 1.6 JTD / 120 kobylek v bico:

https://auto.bazos.cz/inzerat/124409455/lancia-delta-iii-16jtd-88kw-platino-bicolore.php

před 10 minutami, Maxel napsal:

Bral bych asi diesel, třeba tuten 1.6 JTD / 120 kobylek...

Delta je fajn, ale diesel na 8-kilometrové poskakovanie do práce snáď nie...

Tyjo, ta je hnusná :D já myslel, že tam bude Lancia delta integrale...to by bylo jiný kafe ;)

13988605231-660x371.jpg

Edited by Gustaf

Asi týden zpátky jsem měl možnost pojezdit s novou RAV4 hybrid a ten ječák při akceleraci je pro mě no go. Spotřeba při svižné jízdě taky nic moc. Jinak super :)

Teď jsem zaregistroval nové auto v evropě. Mě se líbí. 

Ford Explorer 3.0 ecoboost 6 válec 274kW+ 74kW elektro motor. 

6521097_.jpg

6521098_.jpg

6521101_.jpg

6521045_.jpg

6521062_v0.jpg

6521048_v0.jpg

6521107_.jpg

6521104_.jpg

Právě se cvičně zabýváme výběrem auta pro plánovanou obměnu, teď máme ke vší spokojenosti 10 let Suzuki SX4. Požadavky jsou: malé SUV (max délka 4.250 mm!!!), benzín, automat, 4x4, dobrá (špičková) výbava za rozumnou cenu. Probrali jsme asi vše, co se nabízí a nejlépe vypadá Hyundai Kona s motorizací 1,6 T-GDI 130 kW 7.st. automat 4x4 ve vybavení Style Premium. Výbava opravdu veliká, cena dobrá, cca 720.000,- Kč. Jediná nevýhoda je vyšší spotřeba, cca 9 l/100 km, což nás ale při našem malém provozu moc netrápí, když vezmu trochu výbavou srovnatelný vůz jiné značky, tak se dostaneme s cenou bohatě přes milion korun a to nikdy neprojedeme, výpočtem mi vychází, že by nás měly PHM za celou dobu provozu vyjít max. na cca 100.000,- Kč (a to beru cenu za 1 l benzinu 40,- Kč, rozdíl ve spotřebě 5 litrů a dobu provozu 10 let). Alternativou by byla konfigurace s naftovým motorem, rozdíl v ceně je navíc asi 10.000,- Kč, spotřeba je udávána asi 4,7 l/100 km, ale je to trochu línější než benzín. Tak vybíráme a užíváme si to...

https://www.roadblog.cz/test-hyundai-kona-2018-video/

Moje konfigurace: Hyundai Kona konfigurace.pdf

Edited by pavča

před 17 minutami, odjinud napsal:

To je tip pro Gustafa?

🙂

Jo, jeho ženě se bude určitě líbit, ale bude muset obětovat jedno patro na baráku 🙂

před 51 minutami, Maxel napsal:

emoji23.pngemoji23.png — pěkná je ciwe!

Takovej kekel :D :D

@moco jo, to by se jí asi líbilo... takže jdu zbourat jedno patro, no :D

Před hodinou, pavča napsal:

Právě se cvičně zabýváme výběrem auta pro plánovanou obměnu, teď máme ke vší spokojenosti 10 let Suzuki SX4. Požadavky jsou: malé SUV (max délka 4.250 mm!!!), benzín, automat, 4x4, dobrá (špičková) výbava za rozumnou cenu. Probrali jsme asi vše, co se nabízí a nejlépe vypadá Hyundai Kona s motorizací 1,6 T-GDI 130 kW 7.st. automat 4x4 ve vybavení Style Premium. Výbava opravdu veliká, cena dobrá, cca 720.000,- Kč. Jediná nevýhoda je vyšší spotřeba, cca 9 l/100 km, což nás ale při našem malém provozu moc netrápí, když vezmu trochu výbavou srovnatelný vůz jiné značky, tak se dostaneme s cenou bohatě přes milion korun a to nikdy neprojedeme, výpočtem mi vychází, že by nás měly PHM za celou dobu provozu vyjít max. na cca 100.000,- Kč (a to beru cenu za 1 l benzinu 40,- Kč, rozdíl ve spotřebě 5 litrů a dobu provozu 10 let). Alternativou by byla konfigurace s naftovým motorem, rozdíl v ceně je navíc asi 10.000,- Kč, spotřeba je udávána asi 4,7 l/100 km, ale je to trochu línější než benzín. Tak vybíráme a užíváme si to...

https://www.roadblog.cz/test-hyundai-kona-2018-video/

Moje konfigurace: Hyundai Kona konfigurace.pdf

Když jste měli SX-4, tak S-Cross nebo Vitaru už nechcete?

před 2 hodinami, Gustaf napsal:

Na toho jsem taky koukal...to se manželce nezamlouvá :D bude to těžký 

Vona to bude nekam nosit?

@moco Explorer je fajn, ale zacina na dvouch milionech ;)

Jinak teda moje poznamky @Gustaf muzes rovnou prejit...moc praktickych rad neobsahuji a jsem si toho vedom. 

před 16 minutami, nickolas napsal:

Vona to bude nekam nosit?

@moco Explorer je fajn, ale zacina na dvouch milionech ;)

Jinak teda moje poznamky @Gustaf muzes rovnou prejit...moc praktickych rad neobsahuji a jsem si toho vedom. 

Vporadku, rád si počtu :D