Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, Frostie napsal:

Asi se bavíme i o tom, že ne každá firma dává do svých modelů stejnou kvalitu a druh kůže. Samozřejmě, hlavně s ohledem na cenu. Stejně jako ocelová pouzdra u hodinek nejsou vždy stejné kvality a zpracování, myslím emoji4.png

O tom se nebavime. Kolega Tomas doslova uvedl:

tady bych rád uvedl na pravou míru, že kůží myslím tu věc, co na sobě nosí zvířata. Ne tu ekosračku pochybného původu a kvality co dnes levnější automobilky používají.

Což mimo jiné beru jako podvod - v katalozích a produktových listech mnoha výrobců je dnes uvedeno pouze "kůže". Bez rozlišení toho, zda se jedná o kůži mrtvých zvířat nebo o koženku jak od Vietnamců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Frostie napsal:

Asi se bavíme i o tom, že ne každá firma dává do svých modelů stejnou kvalitu a druh kůže. Samozřejmě, hlavně s ohledem na cenu. Stejně jako ocelová pouzdra u hodinek nejsou vždy stejné kvality a zpracování, myslím emoji4.png

Bavíme se o tom, že výrobci údajně přes tvrzení, že v autě je kůže, používají jen náhrady pochybného původu a kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JR_2010 napsal:

To jako, že všichni lžou a ta kůže je výhradně uměle vyrobená?

Hele pamatuju si jeden soudní spor asi 3 nebo 4 roky zpět. Pán reklamoval poškozený potah u Multivanu . Příplatek za kožený sedačky byl asi kilo. Při reklamaci se na importu vrtěli, jako když vytáhneš dešťovku z hnoje.

Takže se zákazník samozřejmě nasral ještě víc a začal řešit, že ve smlouvě má napsaný kožený sedačky, ale v autě je koženka nepřírodního původu. No nic, podíval jsem se do lexikonu (seznam a podrobný popis jednotlivých výbavových prvků) a tam bylo vágně napsáno jen to, že se jedná o kůži.

Tak jsem volal na několik (celkem hodně) čísel a chtěl vyjádření. To jsem dostal ve smyslu, že všechny kožený sedačky od Golfu až po Passat jsou koženka, u Škodovky a SEATu to samý. Ale že mi na to nikdo ofiko vyjádření nenapíše, že jenom takhle do telefonu :D

Dnes, když se člověk podívá na nové marketingové žvásty, tak už se začíná běžně mluvit o "veganských" interiérech (to fakt bez prdele) a výrobce tento termín běžné používá. Takže teď už to ošetřené mají, ale ještě v nedávné době tisíce zákazníků koupili a v dobré víře zaplatili za kůži a dostali koženku.

Což mi přišlo ultra vtipný, když vidíš, jak někteří zákazníci licitují o jednotky tisíc při výběru auta za milion a pak tam za sto tisíc příplatek dostanou koženku, která je levnější než ty tepláky ve do kterejch to bylo navlečený původně :D :D :D

hqdefault.jpg.5f009ba996a29517cd2b171182ff5a7b.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tichus: laminovany skla s vodoodpudivou vrstvou mam na XC70 2016 a doporucuju. Predchozi XC70 jsem mel bez a opravdu poznas rozdil, kdy je v aute vetsi ticho.
ad AWD: 3 predchozi Volva jsem mel AWD, nyni mam XC70 D4 Inscription, s upravou Polestar, je to 8st. automat, FWD. Hlavne zena resila, co bude delat bez AWD Me to prijde jako takova moderni must have vec, ale pritom tahas o cca 80 kg vic, je drazsi servis, mirne vyssi spotreba apod. Na hory nejezdim a u nas na jizni Morave je v zime vic snehu v mrazaku nez na silnici.
U predchozi XC70 vysel servis AWD na cca 10 000 Kc (v neautorizovanem servisu, ale specializujicim se pouze na Volvo), byl v tom olej do haldexu a diferaku, filtr a prace kolem toho.
Je prijemny, kdyz tomu slapnes a pri zapnuti AWD se nezvedne predek, ale na druhou stranu zvaz, jestli to opravdu potrebujes.
AWD je pro spoustu lidi takovy psychologicky siditko, ze jim to v pripade krizovky pomuze.
Pri prodeji to mozna bude zadanejsi varianta, na druhou stranu to co vydelas oproti FWD nechas za servis (preventivni, viz. vyse).

Preventivní servis myslíš garančku?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom se nebavime. Kolega Tomas doslova uvedl:

tady bych rád uvedl na pravou míru, že kůží myslím tu věc, co na sobě nosí zvířata. Ne tu ekosračku pochybného původu a kvality co dnes levnější automobilky používají.

Což mimo jiné beru jako podvod - v katalozích a produktových listech mnoha výrobců je dnes uvedeno pouze "kůže". Bez rozlišení toho, zda se jedná o kůži mrtvých zvířat nebo o koženku jak od Vietnamců.

No nevím, myslel jsem, že se bavíme přesně o tom. Měl jsem na mysli to, že kůže není vždy ta pravá kůže a pokud už náhodou je, tak ne vždy ve stejném zpracování a kvalitě. Mohl bys uvést, co říkám jinak nebo špatně?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíme se o tom, že výrobci údajně přes tvrzení, že v autě je kůže, používají jen náhrady pochybného původu a kvality.

Tak na to můžu jen odpovědět : hovadina. Aspoň teda u značek conjsem kdy dělal. Kůže je tam prostě kůže (samozřejmě dle kvality co si zaplatí) a koženka koženka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Frostie napsal:
před 4 minutami, Dokusan napsal:
O tom se nebavime. Kolega Tomas doslova uvedl:

tady bych rád uvedl na pravou míru, že kůží myslím tu věc, co na sobě nosí zvířata. Ne tu ekosračku pochybného původu a kvality co dnes levnější automobilky používají.

Což mimo jiné beru jako podvod - v katalozích a produktových listech mnoha výrobců je dnes uvedeno pouze "kůže". Bez rozlišení toho, zda se jedná o kůži mrtvých zvířat nebo o koženku jak od Vietnamců.

No nevím, myslel jsem, že se bavíme přesně o tom. Měl jsem na mysli to, že kůže není vždy ta pravá kůže a pokud už náhodou je, tak ne vždy ve stejném zpracování a kvalitě. Mohl bys uvést, co říkám jinak nebo špatně?

Ne, říkáš to naprosto správně. Jenom je to tak absurdní, že se to člověku příčí pochopit.

On výrobce neříká, jaký typ kůže tam je. Ona tam prostě "nějaká" kuže je. Ve smlouvě nemáš jasně definováno, že jedná o kůži z mrtvých zvířat. Takže podle smlouvy je to právně v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Dantechno napsal:


Tak na to můžu jen odpovědět : hovadina. Aspoň teda u značek conjsem kdy dělal. Kůže je tam prostě kůže (samozřejmě dle kvality co si zaplatí) a koženka koženka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No vždyť o tom to je, já reagoval právě na kolegu, který tady uvádí, že v tom interiéru, který je prodáván jako kožený, není zbla kůže. To, že jsou určité části doplněné imitací kůže z "ekosraček pochybného původu a kvality", to nerozporuju (vyjma toho v úvozovkách)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele. To je jedno, nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat. Chtěl jsem říct, že dělám pár let u zdroje, trochu se v tom význam a vím co mi prochází fabrikou.
Třeba má někdo jinou zkušenost. Nikomu to neberu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vždyť o tom to je, já reagoval právě na kolegu, který tady uvádí, že v tom interiéru, který je prodáván jako kožený, není zbla kůže. To, že jsou určité části doplněné imitací kůže z "ekosraček pochybného původu a kvality", to nerozporuju (vyjma toho v úvozovkách)

Tak to zasejo, to je pravda že části potahu jsou casto z kozenky. Většinou ty, které nejsou při sezení v kontaktu s uživatelem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, já už se do této debaty míchat nebudu, protože tady už se začínáme točit právě na tom slovíčkaření co je a není kůže, kolik tam, té kůže je, kde vlastně je kůže a kde koženka ...

Jakože budu označovat sedačku jako koženou, a pak se točit na tom, že kožená je vlastně jen ta část co přichází do kontaktu s uživatelem apod., to mi prostš nepřijde fér a samozřejmě zákazník má jiné očekávání, byť na ně nemá právní nárok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African: nasel jsem doklad, predtim jsem to napsal spatne. Bylo to cca 12 000 Kc za AT (vymena proplachem) + AWD.

Tak se omlouvam za spatnou informaci. Nicmene je to cena mimo AD, tam za to chteli vyrazne vic a olej v AT meni odsatim, nikoliv proplachem.

Upraveno uživatelem antitomas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...