Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 16 minutami, wawrik napsal:

@moco Ak máš možnosť a nevadí ti spotreba, ber ten benzín. Menšia možnosť prúseru, pohodlnejšie, blbuvzdornejšie a nemusíš riešiť ani nízke teploty. Naftu by som preferoval len ak by som jazdil mimo benzíniek, kde je dojazd na nádrž výhodou.

V EU ta 150 v benzínu ofiko není od 2015. U dealera jde sehnat ta J70, kterou v Německu schválí na provoz v EU, ale jak tady kluci psali, musí se každé dva roky na STK aby to schválili na další dva (pokud jsem to pochopil správně).  Jinak stejnou cestou sehnat přes prostředníka nějakou 150 v benzínu, ale aby s tím nebyly do budoucna problémy. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Frostie napsal:
před 8 minutami, moco napsal:
S-cross je ale úplně jiné auto, i když je před názvem videa SX-4

A na to jsi přišel jak? S Cross je regulérní nástupnický model SX 4

No je to jednou tak velké

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zena ve spoluraci s duchodcem mi rozstrelila Passata

Takze potrebuji nove auto :(

Mam v ve vyberu zase vzit noveho  Passata 2,0TSI 140KW - uz tolik co driv nenalitam, nebo Superba se stejnym motorem...

Ale i kapku mne laka predvadecka BMW 5 nebo MB E - koukal jsem ze umi byt za slusne prachy...

 

Moje pozadavky sedan- nebo liftback ( nebo jak se rika karoserii Superba)- automat, vyhrivane sedacky vpredu, parkovaci senzory+ kamera vzadu, lepsi svetla ( nevim jestli jsou lepsi  xenony nebo led), aut klima je myslim uz standard...

Rad bych se vesel do 1 a 1/4 vc DPH

Nejake tipy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se rád "sklouzneš", tak mrkni na Superba 200kW 4x4, samozřejmě BMW a MB bude reprezentativnější a projeví se to zejména v ekonomice údržby. 

Já bych kouknul i na východ 🙂

https://lexusselect.cz/nabidka/lexus-es/650

2019_lexus_es-300h_sedan_base_fq_oem_1_815.jpg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vam tady tu diskusi o Passatech, Superbech a petkovejch bawech trochu ozivim. Premyslim zaloznim autu, kterym budu v 95% jezdit sam do prace z jednoho konce Brna na druhej (ani ne nutne kazdy den). Typove jsem predvybral ojety Citigo, jen jsem v tom nikdy nesedel. Mate s nim nekdo zkusenosti? 3 dvere, 5 dvere nebo vybirat konkretni kus podle realneho stavu? Nejake zasadni argumenty proti? Argument, ze je to maly a nema to machrindex me nezajimaj. Priznam se, ze se mi libi a auto z vyssich trid nepotrebuju. Chtel bych se drzet s budgetem okolo 100 max. 150k Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral jsem zene VW Up, coz je to same, imho s lepe zpracovanym interierem, edice Club (podobne VII Golfu v Highline - plasty, atd.), 5dver, 44kw. Predtim mela H i20. S korejcem jsem jel parkrat a vubec me nebavil, ale fakt ani trochu - gumove auto. Up je sranda, pocitove je to "auto", male to neni (dovcu v kempu ve 4 to neda:)), ale pro ucely 6km do/z prace a po ceste obchod/skola super. Dlouhodobe mam nafty 2.0 a ten prcek fakt nejede spatne, koukam uz po GTI:) - s tim bude srandy kupa.

20210308_153620.jpg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys nejezdil každý den nevyplatí se víc uber? Už několikrát jsem si taky říkal pořídím druhý auto do rodiny, ale 98 nebo víc procent času by prostě stálo a vezmu si uber když potrebuju. Ale chápu že záloha je dobrá, sednes a jedeš, a pokud bys jezdil víc tak se asi vyplatí.

Teď na vánoce na Štědrý den mi vytekla vodní pumpa a potřeboval jsem auto na svátky/hory, tak mi uber byl k ničemu.

Edit: akorát teda jsem se na to teď nedíval z pohledu covidu, tam auto dává smysl pokud se člověk chce maximálně snížit riziko nákazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys nejezdil každý den nevyplatí se víc uber? Už několikrát jsem si taky říkal pořídím druhý auto do rodiny, ale 98 nebo víc procent času by prostě stálo a vezmu si uber když potrebuju. Ale chápu že záloha je dobrá, sednes a jedeš, a pokud bys jezdil víc tak se asi vyplatí.

Teď na vánoce na Štědrý den mi vytekla vodní pumpa a potřeboval jsem auto na svátky/hory, tak mi uber byl k ničemu.

Edit: akorát teda jsem se na to teď nedíval z pohledu covidu, tam auto dává smysl pokud se člověk chce maximálně snížit riziko nákazy.



Ja bych s nim jel tak 3x tydne do prace + zaloha, jak pises. Nakladove to asi uplne racionalni neni, na druhou stranu u takhle malyho auta ty naklady navic prakticky nepocitim (spotreba, pojisteni, kola). Tu racionalitu promitam do vyberu auta, malej zebrak mi proste postacuje, kdyz hlavni auto pro rodinny ucely mame pokryty. Stejne tak to hlavni auto necham pres tyden manzelce, kdyz vozi decka a ja bych jezdil vetsinou sam. V Covidu je vyhoda vyhnout se mhd, to je taky aktualne argument pro.

EDIT: jako plnohodnotna zaloha to teda nezafunguje, protoze mame 3 deti. Nekdo by musel vlakem :). Ale aspon se da zajet na nakup, kdyz bude hlavni auto v servisu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Navazka napsal:

Zena ve spoluraci s duchodcem mi rozstrelila Passata

Takze potrebuji nove auto :(

Mam v ve vyberu zase vzit noveho  Passata 2,0TSI 140KW - uz tolik co driv nenalitam, nebo Superba se stejnym motorem...

Ale i kapku mne laka predvadecka BMW 5 nebo MB E - koukal jsem ze umi byt za slusne prachy...

 

Moje pozadavky sedan- nebo liftback ( nebo jak se rika karoserii Superba)- automat, vyhrivane sedacky vpredu, parkovaci senzory+ kamera vzadu, lepsi svetla ( nevim jestli jsou lepsi  xenony nebo led), aut klima je myslim uz standard...

Rad bych se vesel do 1 a 1/4 vc DPH

Nejake tipy?

Nechám ti svýho jestli chceš 🙂 

2.0 TDI 147kW EVO, 995.700,- Kč vč. DPH 🙂

tempFileForShare_20210308-160808.jpg

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Vam tady tu diskusi o Passatech, Superbech a petkovejch bawech trochu ozivim. Premyslim zaloznim autu, kterym budu v 95% jezdit sam do prace z jednoho konce Brna na druhej (ani ne nutne kazdy den). Typove jsem predvybral ojety Citigo, jen jsem v tom nikdy nesedel. Mate s nim nekdo zkusenosti? 3 dvere, 5 dvere nebo vybirat konkretni kus podle realneho stavu? Nejake zasadni argumenty proti? Argument, ze je to maly a nema to machrindex me nezajimaj. Priznam se, ze se mi libi a auto z vyssich trid nepotrebuju. Chtel bych se drzet s budgetem okolo 100 max. 150k Kc.

Jen takovej kec od klávesnice, co  trojčata z Kolína ?  Třeba tahle Toyota Aygo https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyota/aygo/19042754?goFrom=list by se ti do limitu vešla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Vam tady tu diskusi o Passatech, Superbech a petkovejch bawech trochu ozivim. Premyslim zaloznim autu, kterym budu v 95% jezdit sam do prace z jednoho konce Brna na druhej (ani ne nutne kazdy den). Typove jsem predvybral ojety Citigo, jen jsem v tom nikdy nesedel. Mate s nim nekdo zkusenosti? 3 dvere, 5 dvere nebo vybirat konkretni kus podle realneho stavu? Nejake zasadni argumenty proti? Argument, ze je to maly a nema to machrindex me nezajimaj. Priznam se, ze se mi libi a auto z vyssich trid nepotrebuju. Chtel bych se drzet s budgetem okolo 100 max. 150k Kc.

Nepřemýšlels to spojit s něčím zábavným? Třeba polo gti, panda 100hp, swift sport atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...