Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Vam tady tu diskusi o Passatech, Superbech a petkovejch bawech trochu ozivim. Premyslim zaloznim autu, kterym budu v 95% jezdit sam do prace z jednoho konce Brna na druhej (ani ne nutne kazdy den). Typove jsem predvybral ojety Citigo, jen jsem v tom nikdy nesedel. Mate s nim nekdo zkusenosti? 3 dvere, 5 dvere nebo vybirat konkretni kus podle realneho stavu? Nejake zasadni argumenty proti? Argument, ze je to maly a nema to machrindex me nezajimaj. Priznam se, ze se mi libi a auto z vyssich trid nepotrebuju. Chtel bych se drzet s budgetem okolo 100 max. 150k Kc.

Co opel Meriva?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/meriva/18336206?goFrom=list

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi. Z trojice by pridapala do uvahy Toyota, ale Aygo se mi absolutne nelibi. Libi se mi Yaris, ale to uz je o tridu vetsi auto. U Citigo/Up/Mii se mi libi jednoduchy krabicovy design. Ohledne fun factoru jsem omezenej budgetem a Meriva je stara, chtel bych rok 2012 a mladsi, coz ve spojeni s budgetem je omezujici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skalis Kacířská otázka: Musí to být nutně a úplně "malé auto"? Mě taky kdysi trvalo staruše vysvětlit, že v případě ojetého dětivozu s plánovaným nájezdem 100km měsíčně je z hlediska nákladů úplně putna jestli bude žrát 5 a nebo 10 na 100 - a že u "větších" kousků (čímž nemyslím morbidní 3-tunové SUV a nebo "oplechované transportéry vzduchu") dostane za tytéž prachy paradoxně rozumnější výbavu a svezení než u "městských prdítek pro babu", ve kterých je už z výroby jeden ojeb vedle druhého, aby nebyla zbytečně překročena "plánovaná životnost". Nemluvě o tom že v popisu práce jejich typického uživatele (krámující/kojící baby s blijícíma mrňousema, rozvážkové služby/pizzerie) bývá něco jako údržba až na posledním místě. Pár let starý Yarda by nemusel být marný, akorát jde poslední dobou o stále hůř sehnatelné zboží (pokud to nemá být vybydlený šrot za nesmysl), protože slušné kousky se spíš posílají dál po rodině...

@moco No nevím, pár pokusníků co vyfasovali pětistovku v půjčovně už tady referovalo a moc nadšeně to nevyznívalo...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skalis i když ten Yaris by ti posloužil jako záložní auto aniž by někdo musel vlakem 🙂 jestli dobře koukám do netu, tak ve srovnání s Fabií 2 je to o 10 cm kratší, a co Suzuki Swift ? To je docela kapesní auto a fun factor se prý dá najít i bez toho abys hned kupoval Sport verzi 

https://www.auto.cz/ojety-suzuki-swift-ii-rs-jedno-z-nejlepsich-malych-aut-128244 

Upraveno uživatelem honzyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citigo je dobry. Po meste vykon staci, klidne i kratky useky po dalnici, z dlouhejch bolej zada. Dyz neni extra kopec na dalnici, da se v pohode udrzovat 140kmh, kratkodobe i 160, jen nesmis predjizdet, to pak maj vostatni ucastnici provozu cukani ze zranenyho ega, ze je predjela takova motomys a chtej se mstit.

Prakticky to je celkem taky, jednou v krizi sme s tim vodvezli skrin z ikea.

Zakladni servis si clovek zvladne udelat sam, dily stojej tasku hrusek.

My mame 3dv., radsi bych volil 5dv. Z rozmaru mam v planu to casem vymenit za swift sport, jinak na to nemuzu rict krivyho slova. Krome teda cen autoriz. servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, manželka mě prej strašně poslouchá, je nejlepší ženská v posteli a vaří jako Polreich a že by měla ráda před domem novější auto než sousedka.

Teď má 15 let starou astru v benzínu a automatu... co jezdí za 7,5 L vlastně to funguje a jezdí, no je už to taková autobabička.

Když není covid jezdí každý den 20 km do práce a zpět....

tuším ale že stejně budoucnost bude víc home Office, takže těžko tipovat.

Má cenu kupovat něco takového?

Prej se jí to musí líbit.... takže třeba Ford Fusion nechce.

https://www.autobazar.eu/cz/citroen-c3-14-vti-exclusive-bmp5-id18556913.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco

no občas se tam nějaká blbost posere, někdy nejde rádio, min rok tekla klimatizace, teď blbne převodovka (prej nějaké čidlo)

jdu teda mrknout na mladší ročníky ale nevím, jestli by nevyšlo levněji vyměnit manželku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moco: Chceš nahradit 15 letý funglovkou. Narazíš na šrajtofli. Chtěl bys nechat to původní, kterýmu nic není. Narazíš na manželku, navíc tu nejvíc nejlepší na zeměkouli. Pokusíš se jí vyhovět v rámci aktuálních možností. To vždy dává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco

tak jsem kecal, astra je 2003 takže skoro 18 let....no už je prostě stará.

Takže třeba ta C3 je o polovičku mladší.

Co jsou to za motory ty 1.4vti, má někdo zkušenosti?

Naftu nechci na ty km se to nevyplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Xenomorfus napsal:

Jak to tak sleduju,zalozil bych vlakno "Vybiram babu"..:-D.

Na Tebe jsem myslel včera, armáda dávala do provozu 40 let starý BVP to by Tě bavilo, někde u Bučovic 🤔

 

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/bvp-armada-rozpocet-7-mechanizovana-bucovice-obrana.A210309_075047_zpr_nato_inc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, guzmic napsal:

@moco

tak jsem kecal, astra je 2003 takže skoro 18 let....no už je prostě stará.

Takže třeba ta C3 je o polovičku mladší.

Co jsou to za motory ty 1.4vti, má někdo zkušenosti?

Naftu nechci na ty km se to nevyplatí...

Citroen je strašná kasička, hledej něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když já to mám fakt těžký...

Polo je hnusný a malý.

Fusion je hnusný.

Romster je hnusný

Octavia je velká.

Punto nechce je to Fiat...nikdo neví proč

Fabie je malá... a vlastně, nikdo neví na co potřebuje velký auto.

 

Prej ať koupím to co mám já (golf 7), ale krátký v automatu na benzín a levně, takže bez šance.

Upraveno uživatelem guzmic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...