Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

@AndyAaron Snad si tady nenechas vnutit takove krabice pro dva lidi a psa. Jestli jsou dodavky krasny, no to teda nevim kam bych mel zajit na ocni abych procitnul. Pacifica se mi taky libi, zkusenost s tim nemam, ale za takovy faktor vyjimecnosti davam palec nahoru. Nebudes jako kazdej druhej v oktavce nebo dodavce 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, AndyAaron napsal:

Doma mi rekli, ze prej chci vetsi karu. Jelikoz odmitam jezdit dieslovou dodavkou za mega, tak jsem podal protinavrh a pritelkyni se to libi. Jelikoz vim, ze tu je dost amerikofilu, tak se jdu zeptat jeste sem jakej to je napad a na co si davat pozor.

...

Za tu V6 se přimlouvám, táta ji má v Cadillacu (měla by to bejt ta 306k verze) a bylo to hodně příjemný překvapení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, AndyAaron napsal:

Dalsi alternativa me extra nenapada. Pocitame s tim, ze pokud auto bude dobre slouzit, tak ho budeme mit dlouho. Nemenime auto co rok nebo dva. Tim padem vydrz, spolehlivost a pohodli jsou priorita.

Asi chceš jazdenku, ale keby nie, typická a veľmi slušná „amerika“ je Toyota Highlander. Je to síce hybrid, ale jazdný prejav (až na zvuk) má podobný ako ten šesťvalec, jazdí hladšie a so spotrebou končí tam, kde šesťvalec začína. Plus-mínus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Highlander peknej, ale uz jsme zase brutal pres budget (cca tech 700k strop). Navic nechceme SUV. Pes starne a do Tucsona se mu blbe naskakuje. MPV s nizsi hranou kufru bude ideal. Loni jsme jednali o vymenu Tucsona za noveho focuse nebo i30 v kombiku, ale nakonec to padlo.

Nekdo tu zminoval Siennu, to taky nevypada uplne blbe. Asi spolehlivejsi oproti Pacifica, ale Pacifica se mi libi kapku vic.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyota/sienna/18863102?goFrom=list

Vecer najdu nejake testy a zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako alternativa k Chrysleru, vozí se k nám Honda Odyssey? Rozměrově velký, spíš teda minivan, šoupací boční dveře, 3,5 V6. Něco málo jsem s ní za velkou louží najel na dlouhé štreky a dobrý to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš ofiko tak v nabídce Hondy není, nějaká firma co se živí dovozama z US by to uměla https://www.impexta.com/blog/automobil/honda-odyssey/  

Já chtěl Andymu nadhodit toho S-Maxe, není to úplně autobus, ale dva se v tom vyspí, krámů to převeze hafo a jezdí to velice slušně, s 1.5 Ecoboostem jsem jel akorát v menším Grand Cmaxu když mi to pučili v servisu jako náhradu za Focuse. S tím ten motor cvičil docela slušně, ve dvou lidech asi nebude mít pocit že to nejede. S-Maxy znám akorát v naftě. Ale dávali do toho i benzinový 2.0 s turbem https://www.tipcars.com/ford-s-max/mpv/benzin/ford-s-max-2-0-ecoboost-176kw-titanium-za-11308274.html a zezačátku i s 2,5 l pětiválcem od Volva, byl i ve Focusu ST https://www.tipcars.com/ford-s-max/mpv/benzin/ford-s-max-2-5i-162kw-sport-32255725.html 

P.S. ten Grand C Max už je hodně malej ? 

IMG_2256.JPG

IMG_2259.JPG

IMG_2260.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honzyk - dik za info k S-Maxu. Ten se mi taky libi, velikostne by byl ok. Zkusenosti s nim mam, ma ho kamarad ve dvou exemplarich, ale v nafte. Ja si prave uplne nebyl jistej jak je na tom ta nova 1,5 se spolehlivosti. 

Ad ten Chrysler Pacifica. Majitele jsou vesmes spokojeni a nadseni. Jedna pacifica stoji i u nas v ulici. Shodou okolnosti jsem dnes sel kolem a majitel stal venku, tak jsme se dali do reci. Sedel jsem vevnitr, fakt krasny auto. Jenomze jsem zacal googlit info ohledne toho auta a narazil jsem na smutne informace. U naproste vetsiny dovezenych vozu na nasem trhu se jedna o bouracky dotazene z US/CAN. Nekdy jde o tukance, jindy to uz je vaznejsi zalezitost. Tam jsou vesmes oznacene za totalky, prodane v aukci za 100k Kc. Dotazene do Evropy, dane do pucu a prodavaji se za 700k plus. Konretni pripad treba auto tady, dohledano dle VIN.

https://www.tipcars.com/chrysler-pacifica/van/benzin/chrysler-pacifica-3-6l-v6-s-7mist-dvd-touring-5043627.html

https://en.bidfax.info/chrysler/pacifica/2947120-chrysler-pacifica-touring-plus-2019-silver-36l-6-vin-2c4rc1fg9kr583458.html

Bohuzel, na nemeckem trhu neni situace o moc lepsi. 

To mi teda vzalo popravde vitr z plachet. Takze bud to chce najit nejakej lepsi kus s prokazatelnou historii a nebo se poohlidnout jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš má Pacifiku od nova, nevím kdo mu to dovezl, snad Impexta,  (tady se tuším u A.D. neprodávala) kdyby jsi chtěl cokoli se ho zeptám. Mám zkušenost s Lancií Voyager (Chrysler) a ta se tu prodávala a tam je taky Pentastar 3,6. A to co píšeš, by asi vyhovovala. 

Vím že hodně US aut se vozí z Litvy, ale to je stejný případ. Dobře clí,přihlašují a opravují, ale vždy (nebo teda většinou) bude nějaký zádrhel (bouračka nebo odcouvané km). 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron

https://www.mobile.de/cz/Osobní-vůz/Ford-Galaxy-2.0-EcoBoost-Aut.-Start-Stopp/vhc:car,ms1:9000_23_,frn:2017,prx:25000,ful:petrol,mlx:60000,pwn:147/pg:vipcar/320487125.html

a co něco takového, velký to je a motor myslím taky cajk.

Jinak strejda má toho s-maxe 1.5 turbo benzín a je spokojený na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galaxy i Smax budou velikostne v pohode. Jen prave nevim jak je to se spolehlivosti tech turbo benzinu, plus me lakalo zkusit neco trochu jineho.
Dik za tipy a komentare, chlapi. Musime si to ted doma nejak srovnat v hlave a pripadne poresit prodej tucsona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AndyAaron Co se S-Maxe tyka, maji ho oba moje dobri kamradi. Jeden si ho vybral jako sluzebni a pak skoncil - koupil si tedy soukrome toho sameho co mel v praci, druhy mel nejakeho super stareho, tak letos kooupil noveho. Vsechny jsou s timto motorem. Oba na to nedaj dopustit a jsou spokojeni.

Uprimne ja v tom jezdil (v tom co byl sluzebni) a moc nadseny z toho auta jsem nebyl. Je z toho prd videt, predni sloupek je opravdu nestastny. 

Vim, ze je to rodinny vuz, nema to tedy trhat asfalt, ale podle me to na tak tezke auto proste nejde. 

A rozjizdet se s tim do kopce je taky za trest  ma to nejakou elektronickou ficutru na rozjizdeni - abys to moc netocil. A do kopce to pravidelne chcipalo (ale to muze byt tim, ze jsem na ten vuz  nebyl zvykly). Trečba se s tim da naucit zit. 

Takze zue trech lidi dva to auto uz podruhe koupili a jsou spokojeni, ja na to jen nadaval :) 

Vim, ze jsem moc nepomohl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdy nazor a zkusenost je vitana.

S tim zdechanim pri rozjizdeni jsi me moc nepotesil. Mame u domku parkovani mirne v kopci, idealni je tam zacouvavat a stocit do praveho uhlu. No a pritelkyni Tucson porad zdecha. Uz je z toho nestastna, rika, ze neslysi motor, neciti nic v pedalech a pak to zdechne. Se starickym focusem zacouvavat nema nejmensi problem, tam je jeste poctiva mechanika a z auta je citit presne co dela. Kdyz parkovala s focusem, tak i soused cumel jak puk jak tam vlitla hned napoprve. No a pak si vyber :D

Mam taky kamarada se dvouma novejma Smaxama a neda na ne dopustit. Akorat jezdi diesly a automaty. Parkrat jsem to ridil, podvozek mi prisel dobrej, s tim vyhledem sikmo vpred mas pravdu. Ma tam diesel 2.0 a nejakych 132kW nebo tak neco a taky jsem si popravde rikal, ze to nejak extra na ten vykon a kroutak nejede (treba ve srovnani se 130kW Tucsonem). Mozna to ale bylo jen subjektivni. Urcite by to chtelo tu 1,5 Ecoboost nejdriv vyzkouset. Pokud jde o to jestli automat nebo manual, tak na takove rodinne auto vyhraneny nejsem a spis by zalezelo na kusu. Automat by ale mozna byl vyhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je Galaxy hezčí, než S-max. Multivan je fajn, ale předražený. U amerik by mi vadily ty dvě křesla v druhé řadě a servisní diskomfort.

 

Ale sám momentálně řeším, jakou vymyslet služební drožku. Třeba byste měli nějaké nápady a postřehy. Cena tak do 1,15M, 2020-2021, nové, nebo max 15k km, 4x4, čím vyšší světlá výška, tím lepší. Pořád se točím v kruhu mezi Superb Scout v max výbavě s tou novou naftou 147 kW předváděčka, nebo nový model Outback v max výbavě. Ke Kodiaqu mám nějakou averzi, s SUV vůbec mám trochu problém. I když, sedel jsem v novém Sorentu a docela to na mě udělalo dojem. Své mínusy mají ale i oba výše zmínění. Superb je nechutný jezevčík, malá světlá výška a mega převisy, na stavbách a v lomech, kam sem tam jezdím, by to bylo dobrodružství, už má taky nějaký pátek, zbytečně moc dlouhý i vevnitř, děcku nos neutřeš, vozís vzduchu, jak v autobuse. Ale zase v ceně je nezávislé topení, zřejmě tichý a silný motor (ještě jsem s ním nejel), celkem OK audio Canton, celkem dobrá světla, prý, politicky nekonfliktní. Sůbo zase relativně slabý motor, někteří říkaji, že až moc slabý, na dálnicích při svižné jízdě to bude dost točit a žrát, chujové barvy na výběr, veškeré ovládání přes display, bez nezávislého topení, bez vyhřívaného skla. Ale zase v ceně nejlepší podvozek mimo prémii, 21 cm světlá výška, tichý motor, krásná kabina, není to koncernová meganuda, OK audio H/K, hodně místa, nový model. Citroen C5 na hydrodinamice mi přestali dělat, to bych neměl dilema, A6 Allroad je zu viel ve všech směrech, A4/V60 CC moc malé, V90 CC s dobrým audiem a motorem moc drahé, v SUV bych si připadal jako manželka hokejisty, Ford Galaxy 4x4 má nízký podvozek, děsný infotainment a dost najezdím sám. Jak to vnímáte vy?

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vybíral nové služební a vzhledem k tomu, že mám tři děti, padla volba na grand c4 spacetourer. 2,0 hdi, 120 kW, osmistupňový automat a vešlo se to do 700 včetně dph fungl nové. Jasně, asi jsou lepší auta, ale já jsem spokojen jak s výkonem, prostorností a komfortem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty fordy mají tu brzdu v kopci podle mě (čistě uživatelský dohad) nějak blbě řešenou. Prijde mi, že ji musis přetlačit, aby ses rozjel. Treba oktavka to ma tak, ze pokud sešlápneš plyn, tak se uvolní. Nevyhoda fordu je, ze se v podstate rozjíždíš do "většího" kopce, než to ve skutečnosti je, škodovka naproti tomu ujede dozadu, pokud nepustíš dostatečně spojku.

Samozřejmě obojí odpadá s automatem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Lion napsal:

Hašna: Peugeot 5008? Nebo nějakou skladovku Tiguan Allspace?

Volkswagen Tiguan Allspace 2.0TDI 147kW 4M 7DSG R-line N - Sauto.cz

Tiguan je šííílená nuda. To už raději ten Kodiaq. Taky mám trochu problém s tou koncernovou platformou. Drncá to, bouchá to, těď mám OIII Scouta a proti Subaru je to žebřiňák. Pežot nemá 4x4 a ty jejich budíky nad volantem bych nedal. Sedel jsem v tom asi deset minut u dealera, když jsem čekal na servis, a dělalo se mi v tom fyzicky špatně, mikrovolant na kulach a ve výhledu budíky. Jinak proti značce nic nemám, světlost dobrá, vzhled OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, xvoloda napsal:

Já vybíral nové služební a vzhledem k tomu, že mám tři děti, padla volba na grand c4 spacetourer. 2,0 hdi, 120 kW, osmistupňový automat a vešlo se to do 700 včetně dph fungl nové. Jasně, asi jsou lepší auta, ale já jsem spokojen jak s výkonem, prostorností a komfortem. 

Musím mít čtyřkolku, přes to nejede vlak, a čím výšší světlost, tím lepší. Jak zaprší, tak bych nevyjel ani z lomu, ani z nějaké rozkopané a Tatrovkama rozježděné stavby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...