Přejít na obsah

Jaké Patek Philippe máte na ruce?


Pjurcik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 257
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stránky se měly měnit až po veletrhu. Veletrh se ale nekoná a nové modely se prý představí až příští rok.

Že se bílé nedělají mám ověřeno ve 3 PP buticích a i na netu se toho dá plno dohledat. Ostatně asi i díky tomu jejich cena na CH24 stoupla cca. o 20%.

No ale vzhledem k tomu, že se mi je před lety podařilo ukořistit(čti přeplatit na CH24), tak mi to docela vyhovuje.

 

IMG_0232.png

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bílá datumovka u barevného cifru mě nesere možná tak u nejlevnějších Seiko pětek. U Breitlingů, Omeg, Rolexu a podobně už to beru jako ostudu a dávání najevo, že na mě jako na zákazníka kašlou, protože ví, že to koupím i s tou bílou datumovkou. To jsem jediný, kdo nechápe, proč do hodinek, které mají být vrchol hodinařiny, nedají datumový věnec sladěný s cifrem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tichus napsal:

Bílá datumovka u barevného cifru mě nesere možná tak u nejlevnějších Seiko pětek. U Breitlingů, Omeg, Rolexu a podobně už to beru jako ostudu a dávání najevo, že na mě jako na zákazníka kašlou, protože ví, že to koupím i s tou bílou datumovkou. To jsem jediný, kdo nechápe, proč do hodinek, které mají být vrchol hodinařiny, nedají datumový věnec sladěný s cifrem?

Ne že bych byl nekritickej adorant značky, ale to bílý datum v rámečku je tam místo indexu. Mě osobně tohle řešení nijak neuráží. Schválně se znova podívej na ten malej Rolandem postnutej obrázek s triem Nautilů a předatav si datumku v barvě cifru. Chyběl by tam najednou "index".

Fajnová značka by spíš mohla sladit odstín podkladu datovýho věnce s odstínem lumi výplně na indexech, případně použít rovnou tu lumi. Nevím, jestli ke nějakej praktickej důvod, proč se tak neděje, zda ta lumi na věnec není vhodná či co, ale není to tritium a nedegraduje, tak by snad neměla sypat bordel do strojku. 

Jen můj názor samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím. Index tam nevidím, spíš mi to připadá, jako bys to cvakl jako se kdysi cvakaly jízdenky ve vlaku a zůstala tam díra. Nebo jako by sis hrál v malování a omylem klikl na gumu, na které máš nastavený štětec ve tvaru čtverce... Hacking je mazec, ale aspoň to není hnusné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Exiztence napsal:

Hele jestli se chceš nasrat tak Pateky donedávna neměli hacking :D 

Minimálně u 5711, 5712, 5167 a zlaté elipsy hacking není. 

A co se té datumovky týče, myslím že je to fakt kvůli čitelnosti. Pokud na hodinkách není big date, od určitého věku se datum stává nečitelným. U Pateků přečtu datum s velikými obtížemi, u APček vidím stěží datumové okénko. A jinak každý grafik řekne, že nejčitelnější text je černý na bílém pozadí.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S černou na bílé samozřejmě souhlas - ale jako občasný grafik říkám že za ty vulgární prachy by byl nejčitelnější pořádný BigDate (resp. Panoramadatum pro Sasíky) a ne tahle laciná trapnost na potištěném plastovém kroužku, jedno jestli s “kyklopem” a nebo bez :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, MaxT napsal:

Stránky se měly měnit až po veletrhu. Veletrh se ale nekoná a nové modely se prý představí až příští rok.

Že se bílé nedělají mám ověřeno ve 3 PP buticích a i na netu se toho dá plno dohledat. Ostatně asi i díky tomu jejich cena na CH24 stoupla cca. o 20%.

No ale vzhledem k tomu, že se mi je před lety podařilo ukořistit(čti přeplatit na CH24), tak mi to docela vyhovuje.

 

IMG_0232.png

Jen by me zajimalo, jestli se za ty soucasne ceny skutecne prodavaji, nebo je to jen prani prodejcu. Jestli ano, tak ty moje klidne prodam 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám nevím, koukám na své Jumbo a i když vím, že v aktuální verzi mají modrý datumový věnec, tak na těch mých mi to vůbec nevadí. Navíc ty hodinky se "na první pohled" nemění od 70. let (Nautily nevyjímaje) a jsou tak více věrné svojí původní předloze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, MaxT napsal:

Minimálně u 5711, 5712, 5167 a zlaté elipsy hacking není. 

A co se té datumovky týče, myslím že je to fakt kvůli čitelnosti. Pokud na hodinkách není big date, od určitého věku se datum stává nečitelným. U Pateků přečtu datum s velikými obtížemi, u APček vidím stěží datumové okénko. A jinak každý grafik řekne, že nejčitelnější text je černý na bílém pozadí.

Do 5711 se už dává 26-330 SC od minulého roku který hacking má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čitelnost se dá vyřešit jistě i jinak než ponecháním bílé datumovky (třeba na SMPc je ta černá se stříbrnou naprosto ok) a odvolávání se na historickou tradici - připadá mi to jako omlouvání si toho, že to je na prd. To byste takhle mohli říct prakticky o čemkoliv - všechno už se někdy někde objevilo, takže se to může odvolávat na historii. Za mě je to hnusné a nestojí jim za to dát si práci vymyslet to nějak líp, však oni si to zákazníci omluví čitelností nebo historií ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...