Přejít na obsah

Jaké Patek Philippe máte na ruce?


Pjurcik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 257
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 20 minutami, Exiztence napsal:

Do 5711 se už dává 26-330 SC od minulého roku který hacking má.

Toho jsem si všim. Já mám 5711 z 2016 a tam je ještě tuším 324 SC. 
A předevčírem jsem kupoval nové 5167R a je tam totéž. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JoyStick napsal:

Můžu potvrdit. Já už v nich hacking mám.

Ahoj, a je uz na nich i nova spona? Pokud ano, muzes sem dat fotku a podelit se o zkusenosti?

Jak mi absence hacking nevadila, tak na tu “starou sponu” jsem si par tydnu zvykal, nez jsem nasel vhodny zpusob otevirani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jisty jak by mela vypadat nova spona, ale na bilych z konce 2019 mam stejnou jako jsem mel na modrych z 2014.
Oboje pin bracelets, oboje stejny spony. Prijde mi, ze na tech novych je vnitrni kridlo spony s lehounce vetsim vyrezem, ale modry k porovnani uz nemam.
Subjektivne se mi to trha oboje stejne, takze bych rekl, ze tam zmena neprobehla, alespon ne u tech mych.

Mas nekde nejakou blizsi informaci, v cem byla ta spona upravena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tichus napsal:

Čitelnost se dá vyřešit jistě i jinak než ponecháním bílé datumovky (třeba na SMPc je ta černá se stříbrnou naprosto ok) a odvolávání se na historickou tradici - připadá mi to jako omlouvání si toho, že to je na prd. To byste takhle mohli říct prakticky o čemkoliv - všechno už se někdy někde objevilo, takže se to může odvolávat na historii. Za mě je to hnusné a nestojí jim za to dát si práci vymyslet to nějak líp, však oni si to zákazníci omluví čitelností nebo historií ;)

Pro tebe je to hnusný, pro někoho naprosto v pohodě, prostě dvojí pohled. Nehledal bych v tom nic víc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro tebe je to hnusný, pro někoho naprosto v pohodě, prostě dvojí pohled. Nehledal bych v tom nic víc

No jasně, ale pochybuju, že to někomu přijde esteticky super, spíš to "snese". Nechci nijak nasírat, ale napadne mě to vždycky, když vidím bílou datumovku na barevném cifru, a Pateky by měly být to nejlepší z nejlepšího...tak mě zajímalo, jestli to vůbec řeší i někdo jiný :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já si zase Suby, RO, Nautily, Aquanauty a další s datumovkou v barvě cifru nedovedu představit a takový hodinky bych si nekoupil. Prostě to k nim patří. Datu na 3. hodině ta bílá sedí, cifr je tak mnohem víc symetrickej. Datum na jakýkoliv jiný pozici (především 4, 4:30, apod.) by mělo být co nejvíc skrytý a tam pak souhlasim s tebou. A věř, že moc dobře věděj, co dělaj, takže slova o ignoranství jsou trochu přehnaný

edit- Big daty jsou pak kategorie sama pro sebe

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tichus:Ale jo, já datumku řeším často. Je to ale fakt případ od případu. Datumka mezi indexy ( typicky "4:30") má být maximálně nenápadná, v barvě cifru. Je li místo indexu a "uskakuje", je taky lepší mit ji v barvě cifru. Tam, kde umístění datumky opticky nahrazuje index, (napadají mne třeba moje MM200), je naopak světlá datumka moc fajn.

Podle mě stejně nejlepší datumka = žádná datumka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, JoyStick napsal:

Můžu potvrdit. Já už v nich hacking mám.

Ten hacking Ti závidím. Strašně mě sere, že se složitě nastavuje přesný čas když ten hacking není. Jelikož jsem puntičkář, představuje to pro mě docela problém. Doufám, že už se taky brzy dočkám verze s hackingem.:guitar:

Teď tuším, že strašně moc potřebuju ty ALS Odysseus. Ale ocelová verze je mission impossible, tak mi po 8 měsících na čekačce nabídli tu výše postovanou.

Upraveno uživatelem MaxT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JoyStick napsal:

Nejsem si jisty jak by mela vypadat nova spona, ale na bilych z konce 2019 mam stejnou jako jsem mel na modrych z 2014.
Oboje pin bracelets, oboje stejny spony. Prijde mi, ze na tech novych je vnitrni kridlo spony s lehounce vetsim vyrezem, ale modry k porovnani uz nemam.
Subjektivne se mi to trha oboje stejne, takze bych rekl, ze tam zmena neprobehla, alespon ne u tech mych.

Mas nekde nejakou blizsi informaci, v cem byla ta spona upravena?

U Nautilus Perpetual calendar byla nova spona. Pry mela byt casem na vsech modelech Nautilus

https://monochrome-watches.com/patek-philippe-nautilus-perpetual-calendar-5740g-review-price/#image-gallery-8

 

 

7E6A549A-CAD3-44A1-B916-325C186EFA91.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Nautilus Perpetual calendar byla nova spona. Pry mela byt casem na vsech modelech Nautilus
https://monochrome-watches.com/patek-philippe-nautilus-perpetual-calendar-5740g-review-price/#image-gallery-8
 
 
7E6A549A-CAD3-44A1-B916-325C186EFA91.thumb.jpeg.5fd3ee137590456449ca57315f54064a.jpeg

Ne, tak tuto tam nemam. Ani nevim o tom, ze by z komplikovanych PP mela kaskadovat spona do sportovni rady. Ale vzhledem k Aquacum bych se asi ani nedivil.
Diky za info!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten hacking Ti závidím. Strašně mě sere, že se složitě nastavuje přesný čas když ten hacking není. Jelikož jsem puntičkář, představuje to pro mě docela problém. Doufám, že už se taky brzy dočkám verze s hackingem.:guitar:
Teď tuším, že strašně moc potřebuju ty ALS Odysseus. Ale ocelová verze je mission impossible, tak mi po 8 měsících na čekačce nabídli tu výše postovanou.

Ani nevis jak Ti rozumim :D
Do tech Odysseu jsem jeste nedospel, taha me to za oci. Novej Zeitwerk je moje meta. Jen si porad nejsem jistej tema cervenyma akcentama. V pondeli se mi to strasnw libi a ve ctvrtek si klepu na celo. ¯\_(ツ)_/¯
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeitwerk me bere odjakziva. Moje prvni hodinky v 6 letech byly ruhla. Takovy zeitwerk pro chude. 
Uz jsem je mel x krat na ruce a to pouzdro a nozky proste nesedi. Na ruce je to pro me jako hrnec vzhuru nohama. Ale leta byly pro me metou nejvyssi. Ted je to 5711R a prave Odysseus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
V 26. 5. 2020 v 20:04, martar napsal:

@Tichus:Ale jo, já datumku řeším často. Je to ale fakt případ od případu. Datumka mezi indexy ( typicky "4:30") má být maximálně nenápadná, v barvě cifru. Je li místo indexu a "uskakuje", je taky lepší mit ji v barvě cifru. Tam, kde umístění datumky opticky nahrazuje index, (napadají mne třeba moje MM200), je naopak světlá datumka moc fajn.

Podle mě stejně nejlepší datumka = žádná datumka :)

Já to mám tak, že cokoliv přes hodinovou a minutovou ručku je navíc a v podstatě zbytečné, vteřinovku a chronograf akceptuji bez výhrad, ale pokud mohu, datumu se vyhýbám (bohužel neúspěšně). Z dvojitého datumu mám noční můry již z dob krátkého vlastnictví Seiko 5. Dokážu pochopit fičury typu big date, moon phase, triple date, power reserve atp. tam, kde to dává smysl. Ukazatel rezervy nátahu mám na GS, a smířil jsem se s ním, a vlastně i s datumovkou na nich. Bavily by mne Radiomiry s California dialem, bohužel to pouzdro je pro mne nepohodlné, jinak je to hodinka bez zbytečných nesmyslů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...