Přejít na obsah

Existuje něco jako kvalitní quartz?


odjinud

Doporučené příspěvky

jasně, to dá rozum - jenže co je to ta uctivá vzdálenost?
Ať tveškerá opatrnost má nějaký smyl a neblíží se paranoi. Můžu třeba postavit  winder 1/2 m od reprobedny, nebo je to moc blízko? A nemá winder vlastní mag. pole (je tam přece motorek)...? Není na stole, kde je notebook, lampička a monitor se zabudovanými repráky nějaké mag. pole, které by mohlo ohrozit hodinky?  To bych musel v kanclu, kde pracuji hodinky odložit a nechat je asi v kapse saka či kabátu.

 

A ve finále - co můžu na kvartzových hodinkách v běžném životě zmagnetizovat, aby to mělo vliv na jejich chod?

 

Asi záleží na konkrétních materiálech použitých v daných hodinkách a na tom, kde se pohybuješ... (btw: rtg něco zmagnetizuje?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není nad to bejt paranoik  :lol2:

 

třeba v tomhle natahovači je nejenom motor, ale i dva magnety aby držely dveře ..... nevšim sem si, že by to hodinky nějak deformovalo :D

 

 

* ale co kdyby náhodou ? :)...... kdyby 

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě - dal jsem to schválně jako přehnaný příklad... osobně si myslím, že to tak vážné nebude, ale zase ty zmagnetizované steiny, jak píše Daemonultimate, to je divné...

 

jinak jsem už našel to "správné" vlákno  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/615-hodinky-a-magnet/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mně už také trochu začínají lézt mechaniky na nervy. Pořád je musí člověk mít na rukách či s nimi alespoň občas hýbat (automaty). Ručně  natahovací abys hledal lupou.....Pak je pro mě také stále více důležitý komfort nošení. Mám dvoje mechaniky Seiko 5 a Orient Mako 3 s kovovými náramky a začínají mě vadit na zápěstí. Quarzky jsou podstatně lehčí. Začínám pokukovat po těchto: https://www.edifice-watches.eu/cz/kolekce/classic/efr-s107d-1avuef/  Jsou asi lehounké, tenké jenom 9mm a mají plné články, takže nedřou ruku ani košile. Je to taková levnější alternativa Casia Oceanus, které považuji za také velmi kvalitní High Tech kvarzky. Nevíte o někom, kdo má ty mé vyhlédnuté Edifice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, myslím, že 8T67 tlačítky překalibrovat nelze, je potřeba hodinky otevřít, páč je to tzv. "meca-quartz", tj. mechanická chrono nástavba na quartz strojek. Jinak návod je třeba tady: https://storage.seikowatches.com/production/files/2018/03/20/143348297442/pdf/8t67_e.pdf  O kalibraci tam nic není, ale zato je tam spousta obrázků 🙂

Upraveno uživatelem Tos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové nevím, jestli to tady už bylo, tak se omlouvám, ale nemohu to nikde najít. Sháněl jsem náhradu staré ETY 955.112 a teď se vyrábí nějaká řada tuším F. Někdo se vyjadřoval, že oproti starým dobrým a použitelným strojkům je toto nepoužitelný neopravitelný šmejd. ETA píše, že je to normální opravitelný stroj, jediné co jsem zjistil, že má o něco míň šutrů, tak nevím. Právě z těch starých strojů moc nadšenej nejsem, opakovaně se stalo že seřizovací soukolí včetně pohonu datumu rychle zatuhne tak, že při nastavování přeskočí kola, vylomí se nějaký zub nebo se rozerve pastorek, nehledě na to, že datovej kotouč je tenkej jak papír a nějakej zoubek je pryč taky raz dva. Mohl by někdo k té nové řadě něco říct? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • Po roku...
S přesností je na tom celkem dobře.... Mě dělá cca +6 za pů roku, ale moc je nenosím, takže žádně změny teplot, otřesy, atp....

A co termo kompenzovany superquartzy od ETA? Daval to Breitling a nebo i Tissot, Rado atp, seridi se velice dobre a dosahnou i na COSC.. jasny, drasi nez obyc quartzky, ale ta presnost je skvela.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u tebou zmíněných strojků bude samozřejmě přesnost i cena oproti obyčejnému 8T67 někde jinde.

To je rozhodne pravda, ono obecne ja tu presnost zas tak neresim. Jestli jdu na vterinu presne nebo na 5 v mem zivote nehraje zas tak zasadni roli :-). Dulezita je radost z hodinek a kdyz vim co cekat, tak se podle toho zaridim (predopovidatelnost a konzistence zpomalovani/zrychlovani).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


To je rozhodne pravda, ono obecne ja tu presnost zas tak neresim. Jestli jdu na vterinu presne nebo na 5 v mem zivote nehraje zas tak zasadni roli :-). Dulezita je radost z hodinek a kdyz vim co cekat, tak se podle toho zaridim (predopovidatelnost a konzistence zpomalovani/zrychlovani).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste me napadlo, ze takova eta 251.264 odhaduji je nejlevnejsi termokompenzovanej strojek. Mozna by stalo za to kouknout kam se vsude dava/la (certina, hamilton,..). Upravenej tenhle stroj je Breitling Caliber 73 (melo by jit regulovat jednotlive civky a tudiz seridit presne na minimalni odchylku). Nemate nekdo hodinky s timhle nemodifikovanyn strojkem a nasdilite zkusenosti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...
V 21. 11. 2023 v 8:30, peter48 napsal:

Zaujímavý a presný Q najúspešnejší napr. Grand Seiko ; Citizen Chronomaster , ale aj Breitling je dobrý v Q hodinkách ….

súhlas, to je asi topka v Quartzkach. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...