Přejít na obsah

Existuje něco jako kvalitní quartz?


odjinud

Doporučené příspěvky

To je ale mezní hodnota, důležitější je ta skutečná v praxi. Asi ty svoje RC zavřu do trezoru a za měsíc vytáhnu, abych byl v obraze :D

Samozřejmě, max. Moje zkušenost s dvěma záměrně odpojenými měsíci od RC u Lineage je +5 sec/měsíc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci usati, at tedy pridam neco do debaty: cas zimni -> letni se nam tu menil v noci z 11. na 12. brezna. Od te doby to jsou tedy 4 tydny, takze bychom to mohli vyhlasit jako mesic. Cas nastavuju dle stranek www.presnycas.eu. Otazka je, jak jsou nastevene jejich servery, jake je zpozdeni prohlizece, ale pokud merim cas porad podle tohoto serveru, tak by to melo byt aspon jakes takes smeroplatne. Vysledky dnes jsou tytononc:

- Casio G9000 Mudman (rok 2007): -3.5s

- Casio Rangeman (2016): -13s (bez synchronizace)

- Casio B640 (2017): -19.5s

- Seiko A904 (1984): -14.5s (tady ale nutno dodat, ze nastaveny byly podle B640 cca 2.5 tydne zpet a uz je tam viditelny rozdil. Mereni tedy neni uplne koser a vypada to, ze si spis cas drzi.)

 

Prekvapive jsem si vzdy myslel, ze se Mudmany jdou hodne napred, ale naopak to vypada, ze jako jedinne celkem drzi cas. Az se vratim do CR, tak muzu do mereni pridat Timex Reefgear a Certina DS Podium.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajimave ze digitalky obecne bez ohledu na vyrobce se odjakziva v drtive vetsine predchazely ale vyroba poslednich cca deseti let se spis pozdi.Vsechna ma starsi Casia jdou do plusu,synatorovy dvoje z poslednich asi tri let naopak.Mate taky podobne zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci usati, at tedy pridam neco do debaty: cas zimni -> letni se nam tu menil v noci z 11. na 12. brezna. Od te doby to jsou tedy 4 tydny, takze bychom to mohli vyhlasit jako mesic. Cas nastavuju dle stranek www.presnycas.eu. Otazka je, jak jsou nastevene jejich servery, jake je zpozdeni prohlizece, ale pokud merim cas porad podle tohoto serveru, tak by to melo byt aspon jakes takes smeroplatne. Vysledky dnes jsou tytononc:

- Casio G9000 Mudman (rok 2007): -3.5s

- Casio Rangeman (2016): -13s (bez synchronizace)

- Casio B640 (2017): -19.5s

- Seiko A904 (1984): -14.5s (tady ale nutno dodat, ze nastaveny byly podle B640 cca 2.5 tydne zpet a uz je tam viditelny rozdil. Mereni tedy neni uplne koser a vypada to, ze si spis cas drzi.)

 

Prekvapive jsem si vzdy myslel, ze se Mudmany jdou hodne napred, ale naopak to vypada, ze jako jedinne celkem drzi cas. Az se vratim do CR, tak muzu do mereni pridat Timex Reefgear a Certina DS Podium.

Díky za hezky shrnuté výsledky, myslím, že ten měsíc už udělá jakýs takýs obrázek o přesnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

A já mám kalibr E111 ve svých Citizenech BM 7020-56L a pyšní se nádhernou odchylkou 1 s/den :D

 

attachicon.gifDSC_3027.jpg

1 s/den? U quartzu? To zahoď.... :mobile:

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak. Ty zůstanou. Dostal jsem je před lety od manželky.

Já si dělám legraci a dárky se nevyhazují. Jen mne zaráží ta neskutečná odchylka 1 sec za den... :angry:  To je horší, než neseštelované ruské automaty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, i mě to tehdy překvapilo. Ale zas tak tragicky to nevidím. Moje Casio W-780 dělají totéž, a to jak můj první exemplář z r. 1990, tak i současný z r. 1998.

To je pravda a navíc se to celkem snadno seřídí. Já jsem se vlastně také moc podivil, že AW 80 z roku 2016 chodí pravidelně, již několik měsíců za sebou na horní hranici tolerance, která je +- 30 sec/měsíc. Quartzky, casio, pravidelně +25 sec/měsíc  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, je to tak. Já byl na tyhle odchylky zvyklý. O to větší bylo moje překvapení, když jsem si v roce 2004 koupil svoje první "lepší" hodinky Meoris s Miyotou OS10, která dělala 1 s/týden. To jsem si připadal jako king :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle prostředí asi není úplně to pravé pro sledování přesnosti quartzu. Většina z nás má více hodinek, takže tyto netráví čas ve stabilní teplotě lidského zápěstí. Pradoxně tak nejpřesnější hodinky na poličce nemusí být ty nejpřesnější pro denní nošení.

 

Jinak jsem teda prošel hodinky po změně času (etalon bylo RC řízené Casio Lineage, pro kontrolu porovnané s RC Eurochron - mimochodem tyhle Ruhly chytají signál uložené v půlce paneláku) a výsledky jsou:

 

Seiko 5e31 high standard version +0s

Seiko 5934 +15s

Citizen 6100 +3s

Citizen e812 -10s

Vintage Orient +25s

Casio Oceanus +15s

Suunto t3d +6s

Suunto T6c +1s

Wittnauer Ronda Mastertech 7003 +12s

Wittnauer 12d03 Swiss (asi Ronda) +1s

To samé v jiné barvě (12d04) +10s

Sector Mountain Master +3s

Sector Marathon Master +11s

Certina DS Pro -45s
Swiss Horn (swiss made fashion) +18s
 

Ty nejstarší vintage kousky by měly jít většinou seřídit, ale nepotřebují to, nechávám být. Certina odchází, to vím, odchází už léta, ale při ceně modulu bude levnější je někde sehnat z druhé ruky, zatím ponížili na pracovní, mám je rád a takhle je aspoň víc užiju. Casio Oceanus samozřejmě vnitřně dělají +0s, ale pohybem v magnetickém poli a možná i nárazy ujíždí sekundovka a to docela dost, jak vidět. Seiko 5e31 high standard version nepřekvapilo, překvapuje jen, jak ten modul skromně vypadá a že tenké oblekovky mají WR 100; inu Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nadávno jsem koupil Seiko SQ 5H26-7A10 a od 15.3. jsou stále přesné...to znamená s nulovou odchylkou. Asi jim dám za ten výkon safír.

Myslím, že si ho plně zaslouží!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...