Jump to content
odjinud

Existuje něco jako kvalitní quartz?

Recommended Posts

jasně, to dá rozum - jenže co je to ta uctivá vzdálenost?
Ať tveškerá opatrnost má nějaký smyl a neblíží se paranoi. Můžu třeba postavit  winder 1/2 m od reprobedny, nebo je to moc blízko? A nemá winder vlastní mag. pole (je tam přece motorek)...? Není na stole, kde je notebook, lampička a monitor se zabudovanými repráky nějaké mag. pole, které by mohlo ohrozit hodinky?  To bych musel v kanclu, kde pracuji hodinky odložit a nechat je asi v kapse saka či kabátu.

A ve finále - co můžu na kvartzových hodinkách v běžném životě zmagnetizovat, aby to mělo vliv na jejich chod?

Asi záleží na konkrétních materiálech použitých v daných hodinkách a na tom, kde se pohybuješ... (btw: rtg něco zmagnetizuje?)

není nad to bejt paranoik  :lol2:

třeba v tomhle natahovači je nejenom motor, ale i dva magnety aby držely dveře ..... nevšim sem si, že by to hodinky nějak deformovalo :D

* ale co kdyby náhodou ? :)...... kdyby 

Edited by YPO

no právě - dal jsem to schválně jako přehnaný příklad... osobně si myslím, že to tak vážné nebude, ale zase ty zmagnetizované steiny, jak píše Daemonultimate, to je divné...

jinak jsem už našel to "správné" vlákno  http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/615-hodinky-a-magnet/

Mně už také trochu začínají lézt mechaniky na nervy. Pořád je musí člověk mít na rukách či s nimi alespoň občas hýbat (automaty). Ručně  natahovací abys hledal lupou.....Pak je pro mě také stále více důležitý komfort nošení. Mám dvoje mechaniky Seiko 5 a Orient Mako 3 s kovovými náramky a začínají mě vadit na zápěstí. Quarzky jsou podstatně lehčí. Začínám pokukovat po těchto: https://www.edifice-watches.eu/cz/kolekce/classic/efr-s107d-1avuef/  Jsou asi lehounké, tenké jenom 9mm a mají plné články, takže nedřou ruku ani košile. Je to taková levnější alternativa Casia Oceanus, které považuji za také velmi kvalitní High Tech kvarzky. Nevíte o někom, kdo má ty mé vyhlédnuté Edifice?

Ahoj, má někdo z Vás zkušenost se seiko kalibrem 8T67? Mám to v hodinkách seiko SSB313P1, ale o kalibru nikde nemůžu nic najít. Zajímá mě co to umí, zdali je možné seřídit nulové pozice chronografu, jak je na tom průměrná výdrž na baterii atd.

Budu rád za jakékoli info.

Ahoj, myslím, že 8T67 tlačítky překalibrovat nelze, je potřeba hodinky otevřít, páč je to tzv. "meca-quartz", tj. mechanická chrono nástavba na quartz strojek. Jinak návod je třeba tady: https://storage.seikowatches.com/production/files/2018/03/20/143348297442/pdf/8t67_e.pdf  O kalibraci tam nic není, ale zato je tam spousta obrázků 🙂

Edited by Tos

Super,  díky za odkaz. Rád bych viděl nějaké fotky kalibru aa nějaké bližší info o něm, zajímá mě zpracování a materiály. Ale nikde nic.