Přejít na obsah

Seiko Brightz SAGL005


Doporučené příspěvky

Mno, tak jsem si koupil další Seika? Chronobundus tomu tady říkáme? :)

 

Někdy asi dva roky zpátky jsem při prohlížení fotek na internetu (hodinek, samozřejmě?) narazil na tenhle článek, který celkem pěkně mapuje řadu Brightz. A hrozně se mi tam zalíbily modely se zajímavým polštářkovým pouzdrem, které jsem u Seika do té doby neviděl.

 

O něco později jsem našel tenhle blog a od té doby jsem modely SAGxxxx z hlavy nikdy pořádně nedostal. Říkal jsem si, že je fakt škoda, že se už nedělají a nedají se sehnat. Hlavně ty základní tříručkové modely SAGL, ty byly úplně výborný, to ti šikovní Žaponci vymysleli dobře.

 

Od té doby jsem viděl snad všechny jejich dostupné fotky, co kdy kdo na internet vyvěsil (fakt by mě nenapadlo, že budu někdy prolézat řecké, švédské nebo turecké hodinkové forum?), koupil si dvoje úplně jiné hodinky a četl ty výše zmíněné články asi 100x.

 

Až pak jsem si uvědomil, že jsem je vlastně nikdy nezkusil sehnat, že jsem si prostě řekl, že když se už nedělají, tak nejsou. Abych to zkrátil ? za poslední 4 měsíce jsem objevil kouzlo japonského ?aukra?, zjistil jsem, že nejsem Japonec, objevil jsem kouzlo japonských aukčních zprostředkovatelů, dvě aukce prohrál (holt to někdo chtěl víc než já) a na tři aukce sem neměl odvahu přihodit (buď to blbě nafotili, nebo ty hodinky prodejce žvýkal místo sushi).

 

Povedlo se koncem února ? hodinářství z Yokohamy přes aukci prodávalo komplet balení a dokonce limitku a s tahem jako bonusem. Podle fotek se to zdálo ok, prodejce měl solidní reference a tak jsem se o to po jednom nedělním obědě popral s dalšíma pěti chronomagory. Hodinky pak týden cestovaly po Japonsku a týden z Japonska ke mně (teda k celníkům?).

 

Asi bych měl napsat něco taky k těm hodinkám.

Model SAGL005 je limitka z řady Brigthz z roku 2006 a byla vyrobena v sérii 200 kusů.

  • Pouzdro je z titanu; přesněji z toho, čemu Seiko říká Brightz titanium (titan, ale vypadá jako ocel a je tvrdší než běžná ocel). Střídají se na něm broušené a leštěné povrchy a ten tvar je prostě úplně boží.
  • Sklíčko je klenutý safír s vnitřním antireflexem. Pouzdro má průhled na strojek, rovněž safír.
  • Nevím, jaký je terminus technicus pro použité ručky, já tomuhle tvaru říkám šavle. Jsou vysoce leštěné a v ose mají tenkou bílou linku. Vteřinovka je zakončená krásným gotickým B. Lumi není.
  • Ciferník je z čokolády. Teda on je to porcelán, upečený při 800+ stupních pod dohledem znalého mistra, ale vypadá jak čokoláda. V interiéru to umí být 80% Lindt, pod světlem zase krásná mléčná (čokoláda). Seiko sice tvrdí, že ta barva je ?Grape No.2?, což je odstín vozů japonské národní železnice po druhé světové a symbolizuje poválečnou obnovu a růst Japonska. Ale podle mě je to čokoláda. I tak klient servisu Seika z Tokia děkuji. Za informace, čokoládu neposlali...
  • Jsou to hodinky, tak to má i nějaký strojek. Konkrétně kalibr 8L21, což je no-date verze asi známější 8L35, která je třeba v MM300. Jinak je to taky stejný kalibr jako 9S51, což je kalibr z mechanické řady Grand Seiko. Akorát tam je zdobený a regulovaný. Prostě fajn hodinky :)
  • Rozměrově jsou spíše menší a tím prudce nositelné a hrozně pohodlné. Bez korunky mají 38mm, vysoké jsou asi 12mm a lug-to-lug je krásných 46mm.
  • WR 100, korunka signovaná stejným B jako je na vteřinovce, šroubovací není.
  • Bonusový tah (limitka se prodávala jen na kůži, tah patřil k modelu SAGL003) i originální hnědý krokodýl jsou bez problému nositelné a k hodinkám sedí. Ale stejně se hrozně těším, až na ně vyzkouším něco ve stylu Hirsch Terra? :)

Toť zatím vše, už na to nevidím. Jo pár fotek. A taky předsevzetí.

 

Už. Musím. Přestat. Kupovat. Hodinky. (aspoň chvíli)

 

post-12673-0-73819700-1457563075_thumb.jpg

post-12673-0-13451900-1457563097_thumb.jpg

post-12673-0-66081300-1457562947_thumb.jpg

post-12673-0-55119000-1457562956_thumb.jpg

post-12673-0-41203100-1457562969_thumb.jpg

post-12673-0-17678700-1457563084_thumb.jpg

post-12673-0-77827500-1457562990_thumb.jpg

post-12673-0-15869700-1457562998_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Všem děkuji za ohlasy!

 

Něco více o nákupu:

Japonským "aukrem" byly míněny aukce na japonském yahoo.

Jako nejaponec tam asi není úplně snadné nakupovat napřímo - prodejci nemusí umět anglicky, nemusí přijímat paypal, nemusí být ochotni posílat cokoliv mimo Japonsko. Proto jsou zprostředkovatelé.

 

Já si vybral toho "oficiálního" a to buyee.jp.

Po registraci tam je možné přihazovat na aukce pod jejich účtem. Oni případně řeší jakoukoliv komunikaci s prodejcem a to včetně platby. Vyhrané zboží jde nejprve od prodejce k nim na sklad a oni ho přeposílají dále. Je možné si zaplatit i inspekci zboží, kdy to před finálním odesláním rozbalí a porovnají s popisem a fotkama z inzerátu (takže aspoň nějaká jistota, že vám Japonec místo hodinek nepošle cihlu).

 

Něco to samozřejmě stojí, ale cokoliv se platí až v případě vyhrané aukce. Pokud nevyhrajete, neplatíte ani yen.

  • Poplatek za službu je 5% z hodnoty zboží (výherního příhozu)
  • 200 JPY je poplatek za platbu prodejci
  • 500 JPY případně poplatek za inspekci zboží
  • Pak se platí poštovné po Japonsku (od prodejce do skladu) - mě vyšlo na 700 JPY
  • A poštovné do ČR - pojištěné EMS vyšlo na 2400 JPY

Platba probíhá ve dvou fázích:

  • Po vyhrané aukci vám hned strhnou cenu zboží + poplatek 5% + 200 JPY za platbu + 500 JPY za inspekci.
  • Podruhé platíte v okamžiku, kdy zboží dorazí k nim na sklad. Domácí poštovné, mezinárodní poštovné a 8% spotřební daň (8% z výherního příhozu je poměrně nově zavedená spotřební daň; i Japonsko zřejmě hledá, kde všude je možné své občany zmáčknout...).

Klientská podpora jim reaguje rychle, mluví dobře anglicky a má asi i motivaci pomoct (já s nima řešil, proč mi hodinky zadrželi už i japonští celníci).

 

Každopádně se na těch aukcích dají najít moc zajímavé modely, o kterých jsem třeba dosud neměl ponětí. Což je taky průšvih, páč jsem si tam už asi vybral GSka... Ale to má čas a bude to zase jiný příběh... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...