Přejít na obsah

TUDOR 2016 komplet novinky


Jarett

Doporučené příspěvky

 

Nejdriv prisli s etou nejspis proto, ze in house stroj je nebyl hotovej? Ted, kdyz uz je kalibr k dispozici, ocekaval bych jej i v 36mm verzi. Leda, ze by se tam nevlez, to bych pochopil. Jsem vlastne do budoucna hodne zvedavej, co se stane s rangerem, ale predpokladam, ze do jeho inovovany verze daji kalibr MT5612 a pak to bude teprve parada.

MT5612/5621 má 31,8 mm. Nevím jak MT5601/5602, ale očekával bych stejnou velikost. Takže se tam nevejde. Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 353
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

V mejch ocich totalne degradovali dosavadni vsechny bb s etou, ktery mi ted prijdou takovy chudy pribuzny, vuci novym modelum, to samy pelagos a z nepochopitelnych duvodu dali do 36mm modelu, ktery moh opravdu aspirovat na novodoby "explorer", ETU. Jedinej Ranger neztratil ksicht, nebo lepe receno, nepodelali jej. :-)

Naopak, v momentě, když jsem se dozvěděl, že na Baselu chystají představit novou generaci s inhousem, tak jsem okamžitě objednal tu současnou, protože věřím, že za 50. let, čehož se samozřejmě nedožiju :-) až všichni zapomenou, že Tudor bylo vlastně Rolex pouzdro s cizím strojkem, bude tato PRVNÍ generace Black Bay raritka. IMHO mezi těma dvěma generacema moc rozdílů nehledám. Vzhled je u první generace zpestřený růží, ale jinak jsou skoro stejné. Inhouse strojek je sice fajn, ale dát za něj prachy navíc a pak ještě víc při každém servisu mi za to nestojí. Naopak je vnímám jako echt Tudory, když tato značka vznikla bez vlastních strojků. Inhouse Tudor si rád někdy užiju u Pelagosů. Černé mě moc neberou, ale modré miluju a tam jiná volba holt není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naopak, v momentě, když jsem se dozvěděl, že na Baselu chystají představit novou generaci s inhousem, tak jsem okamžitě objednal tu současnou, protože věřím, že za 50. let, čehož se samozřejmě nedožiju :-) až všichni zapomenou, že Tudor bylo vlastně Rolex pouzdro s cizím strojkem, bude tato PRVNÍ generace Black Bay raritka. IMHO mezi těma dvěma generacema moc rozdílů nehledám. Vzhled je u první generace zpestřený růží, ale jinak jsou skoro stejné. Inhouse strojek je sice fajn, ale dát za něj prachy navíc a pak ještě víc při každém servisu mi za to nestojí. Naopak je vnímám jako echt Tudory, když tato značka vznikla bez vlastních strojků. Inhouse Tudor si rád někdy užiju u Pelagosů. Černé mě moc neberou, ale modré miluju a tam jiná volba holt není.

Pod toto sa podpisujem. Prva generacia s ruzou bude casom nieco specilane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černé budou nejdražší (4150/4475 USD), bronzovky jsou pod nima (3975 USD nebo 3800 CHF) a "obyčejné" jsou nejlevnější (3550/3675 USD). V eurech nebo francích to samozřejmě může vypadat trochu jinak podle aktuálních kurzů, ale většina těch velkých webů to uvádí v dolarech.

 

Pokud bych bral ty nejhezčí (tzn. ty moje - červené na kůži :-)) které jsou aktuálně za 2950 EUR, tak by zdražili jen o cca 7%, což je víc než fér za inhouse. (Kurzy jsem bral 27/EUR a 24/USD).

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem mě opakovaně udivuje, že nikdo není schopný napsat aspoň trochu smysluplně o použité bronzi. V tiskové zprávě byla uvedená hliníková bronz, což bude s největší pravděpodobnosti CuAl10Fe5Ni5 nebo něco velmi podobného a i takový web jako Hodinkee napíše nesmysl jakože jde o slitinu mědi a cínu s příměsí hliníku. Že ale nebyli schopní z Tudoru dostat kolik procent. Kdyby se radši drželi té tiskové zprávy, udělali by líp.

 

Edit: černé PVD ve francích jsou 3950/4250 CHF.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MT5612/5621 má 31,8 mm. Nevím jak MT5601/5602, ale očekával bych stejnou velikost. Takže se tam nevejde.

Eta2824 ma prumer 26 mm a vysku 4.7 mm..

 

MT5602 ma prumer 31.8 mm a vysku jak na potvoru nemuzu dohledat, i kdyz jsem ji uz nekde viděl..

 

Nicmene kdyz kvuli novemu strojku u normalnich BB menili dynko (na "bubble back"), aby se tam vesel, tak do tech malejch se ten inhouse fakt asi nevejde...

 

Vyska původních BB je 12.75 mm jeste s plochym dynkem a vyska malych BB je jenom 10.25 mm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...