Přejít na obsah

Hodinky ke 30tinam


Doporučené příspěvky

Odvážné a nepravdivé, aspoň v mém okruhu londžiny téměr nikdo nezná.

Vidíš, a v mém zase není nikdo, kdo by Londžiny neznal. Tvá přílišně tvrdá paušalizace a hanlivost mého osobního názoru je v tomto vláknu zbytečná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vidíš, a v mém zase není nikdo, kdo by Londžiny neznal. Tvá přílišně tvrdá paušalizace a hanlivost mého osobního názoru je v tomto vláknu zbytečná.

Paušalizoval jsi naopak ty. A já ti jen kontroval, že např. v mém okolí tento hodinkový brand opravdu téměr nikdo nezná.

Hanlivost jsem držel na uzdě. Dále netřeba rozvádět.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longiny zdá kde kdo. Nabízet chlapovi ke třicetinám Archiméde z Chronošopu je podle mě blbost.

Co třeba něco takovýho:

http://www.jomashop.com/baume-mercier-watch-m0a10144.html

V tomto rozpočtu bych osobně do quartzu nešel. Myslim si, že je to dost velkej prostor koupit nějakou pěknou mechaniku od známé značky, která splní všechny Tvoje požadavky (viz zmiňované Longiny)

Upraveno uživatelem atari
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych se chtěl někoho dotknout, tak dát 875 dolarů za quartz s takřka nulovou WR, ručky bez lumi, na koženém pásku a s absencí vteřinovky, to je úplně mimo. Sám bych si ke 30 narozeninám koupil Trasery v automatu za 30 http://www.helveti.cz/traser-classic-automatic-master-ocel Bohužel už jsem to prošvihnul, tak snad na důchod něco za 65 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prd. Hodinky pěkný, oblekovky lumi na ručkách samozřejmě mít nemusí, quartz není dřevěná noha nebo jinej hendikep, navíc je tu vyváženej tím, že tam právě vteřinovka není, čili to majiteli nebude vadit že ano cosi skákavého na sifru. Názor jak názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při ceně 875 dolarů je quartz velký handicap. O 700 dolarů levněji si může koupit aspoň Eco-drive http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ar1113-12a-ar1113-04a-eco-drive-stiletto-leather-japan-sapphire-ultra-thin-watch a vyjde to užitkově určitě lépe. Ale ano, názor jak názor :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Při ceně 875 dolarů je quartz velký handicap. O 700 dolarů levněji si může koupit aspoň Eco-drive http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-ar1113-12a-ar1113-04a-eco-drive-stiletto-leather-japan-sapphire-ultra-thin-watch a vyjde to užitkově určitě lépe. Ale ano, názor jak názor :)

Ještě jsem tu nepotkal nikoho, kdo by tak tlačil citizen. Nic ve zlým, mám je taky rad. Nicméně k věci. Pokud jsou hodiny kvalitní a hodinářská značka ( což výše uvedené jsou ), neruší skákající vteřinovka, nebo běhá proklatě rychle, pak ani 800 babek nemusí být špatná cena.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..

 Nomos je velikostí OK, ale zas 30k za značku kterou nikdo z lidí s kterýma se stýkám nezná mi přijde zbytečné

..

 

 

Moje úsměvná zkušenost z minulosti:

Když jsem si vybíral svoje první hodinky, bylo pro mě (mimo jiné) důležité, abych jimi i na venek vyjádřil nějaký společenský status. Proto jsem sáhl po značce, která má řekněme zvuk i mezi laickou veřejností. A musím říct, že požadovaný efekt se tenkrát skutečně dostavil. Lidé si všímali (hlavně holky v barech   :flex:

 

 ), vzbuzovalo to diskuzi a mě to dělalo svým způsobem dobře. Postupem času u mě parametr "známost" značky ztrácel na důležitosti - i když se přiznám, že tam stále je. Dneska si vybírám hodinky trošku jinak, to je asi normální, vkus se prostě vyvíjí spolu s věkem, Ostatně jinak by tu ve foru nebylo takových lidí, co neustále kupují a prodávají. Neřeš to a kup si co uznáš za vhodné s minimem kompromisů.  :flex:

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Když jsem si vybíral svoje první hodinky, bylo pro mě (mimo jiné) důležité, abych jimi i na venek vyjádřil nějaký společenský status. Proto jsem sáhl po značce, která má řekněme zvuk i mezi laickou veřejností. A musím říct, že požadovaný efekt se tenkrát skutečně dostavil.

 

Pochlubíš se, co to bylo za značku/model? :) (pokud to nechceš ventilovat, tak klidně SZ)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quartz je handicap pro další prodej. Jinak je to spíš výhoda - v těchto cenových relacích je to prakticky strojek špičkových parametrů, což se u stejně drahé mechaniky říct nedá.

 

Když už na dojem Citizen, tak aspoň Bulova. To je aspoň "česká" značka a dá se o ní něco zajímavého povídat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku nám to tady ujíždí. Od Longines vs Nomos jsme se dostali k baterkam, Citizen vs Bulova a k hodinkam, který chválí i holky na baru (pokud to nebyly rolady, tak si značku radši ani nedomyslim, i když pár tipů mám :))

 

Ruku na srdce, kdo z nás by si ke 30. koupil quartz nebo eco drive. Kdo by šel do Citizenu?

 

Padl tady i MI, tzn. zůstal bych u původního návrhu a šel do Longines. "Holky na baru" by možná ještě ocenily Certinu nebo Tissot (třeba Visodate?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku nám to tady ujíždí. Od Longines vs Nomos jsme se dostali k baterkam, Citizen vs Bulova a k hodinkam, který chválí i holky na baru (pokud to nebyly rolady, tak si značku radši ani nedomyslim, i když pár tipů mám :))

 

Ruku na srdce, kdo z nás by si ke 30. koupil quartz nebo eco drive. Kdo by šel do Citizenu?

 

Padl tady i MI, tzn. zůstal bych u původního návrhu a šel do Longines. "Holky na baru" by možná ještě ocenily Certinu nebo Tissot (třeba Visodate?).

GS quartzu jsou k třicetinám naprosto ideální hodinky, akorát se nevejde do rozpočtu a nebudou je chválit holky na baru :-) Edit: zase ujíždím někam jinam Upraveno uživatelem Ruiz.aw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochlubíš se, co to bylo za značku/model? :) (pokud to nechceš ventilovat, tak klidně SZ)

 

Tenkrát to byly Longines Conquest L3.677.4. Taková klasika řekl bych. Už to bude tak 6 let a pořád je z nostalgie držím, občas i vezmu na ruku  :cool02:.  

 

 

Trošku nám to tady ujíždí. Od Longines vs Nomos jsme se dostali k baterkam, Citizen vs Bulova a k hodinkam, který chválí i holky na baru (pokud to nebyly rolady, tak si značku radši ani nedomyslim, i když pár tipů mám :))

 

Ruku na srdce, kdo z nás by si ke 30. koupil quartz nebo eco drive. Kdo by šel do Citizenu?

 

Padl tady i MI, tzn. zůstal bych u původního návrhu a šel do Longines. "Holky na baru" by možná ještě ocenily Certinu nebo Tissot (třeba Visodate?).

 

 

Naše holky bych úplně nepodceňoval. To by ses až divil, jak to mají některé zmáknutý. Rolády zná samozřejmě každý, ale jak často potkáš někoho v baru, kdo je má na ruce - možná proto "nastudovaly" i jiné značky aby bylo snažší daný objekt správně "zařadit"  :smile_anim:

 

Jinak vzhledem k mým předchozím postům bych také doporučoval Longines.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych doporučoval Rolex, ať v tom mají jasno i nedostudované holky na baru.

:) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruku na srdce, kdo z nás by si ke 30. koupil quartz nebo eco drive. Kdo by šel do Citizenu?

 

Já tedy klidně a taky o tom vážně uvažuju, tedy pokud je 30 podobné jako 40 :-). Automaty mám troje, tak potřebuju aj něco na takové to normální domácí a víkendové nošení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ještě jsem tu nepotkal nikoho, kdo by tak tlačil citizen. Nic ve zlým, mám je taky rad. Nicméně k věci. Pokud jsou hodiny kvalitní a hodinářská značka ( což výše uvedené jsou ), neruší skákající vteřinovka, nebo běhá proklatě rychle, pak ani 800 babek nemusí být špatná cena.

 

Citizen tlačím proto, že jsem v quartzu neobjevil nic lepšího. Seiko a Casio mají srovnatelné produkty, ale k Citizenu jim přece jenom krůček chybí :) A swiss quartz za nehorázné peníze prostě neuznávám. Možná swiss modely hodinek mají lepší pouzdro a tah/pásek oproti japan modelům, to nejsem schopen posoudit, ale pokud jde o strojek, tak tady jasně vede japončík. Jak cenou, tak funkcemi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...