Přejít na obsah

Obris Morgan Explorer II


Karol

Doporučené příspěvky

Zdravim kolegovia .Neodolal som a kúpil další kúsok z dielne microbrand ala china a to Obris Morgan Explorer II.Ide o jednu z najlacnejších produkcií z roku 2015 ktora sa ponúkala v 10 prevedeniach kombinácie nápisou o hodnote WR dvoch farebných prevedeniach ciferníku a vložky lunety  a možnosti dvoch povrchových úprav púzdra brusch finishing a blasted finishi.Všetky prevedenia su bohužial beznádejne vypredané.

Vobred sa ospravedlňujem za foto robené iba mobilom ja proste s fotákom fotit neviem a to nehovoriac o nejakých úpravach fotiek .

Technicke info: Obris Morgan Explorer 2 Specs: 
200 meters water resistant Tool Diver
28,800 BPH High Frequence Movement (Miyota Cal. 9015) 
120 clicks Unidirectional Bezel 
Automatic Helium Escape Valve 
Thick Printed Superluminova Lumed Indices and hands 
Horizontal Brush Dial 
3.4mm Double Domed Sapphire , Anti-reflective Coated 
Super Engineer 4.6mm thickness 5 links Bracelet 
Stainless Steel Movement Holder 
Triple Seal Screw-in Crown 
42mm diameter excluded Crown 
12mm thickness included caseback 
51mm lug to lug length 
20mm lug width 
216g net weight 
Price $279 for Brushed version ( as shown) 

Ku mne sa dostala verzia s brúseným puzdrom modrým cifrom a lunetou a žltým a napisom WR.

post-872-0-61013600-1458380385_thumb.jpg

 

Hodinky sa dodávajú v docela podarenom vodotesnom kufríku s náhradným šrobovacím kolíkom do remienka,šikovným objstranným skrutkovačom, a gummenným remenom ala isofrane,záručnou kartou a handričkou na ošetrovanie hodiniek.

post-872-0-30448600-1458380797_thumb.jpg

post-872-0-30072900-1458381206_thumb.jpg

 

 

  

Spracovanie velmi pekné na úrovni brusu na tele hodiniek nie je čo vytknút.Na ruke posobia prjemne vďaka svojej malej hrúbke a plochosti posobia oveľa vačším dojmom.Korunka ide šrobovat pekne z ľahka priam dokonale.Dýnko ploché gravírované.Ocelový remienok je pekne robustný ala enginer type plné koncovky.Vytknút možem akurát šrobovacie kolíky ktorých závit je veľmi krátky a je treba pre zicher použit strojársky poistovač závitou loctite apod.Takysto mam výhradu k skrutkovaču je síce pekný a kvalitný ale mal byť dvojdielny lebo s jedným si pri výmene remienka neporadíte.

 

post-872-0-43521500-1458381333_thumb.jpg

post-872-0-46343000-1458381390_thumb.jpg

post-872-0-71483400-1458381430_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Cifeník je pekný priehľadný indexy decentne použita lumi C1 postačujúca nemal som problém odčítat čas v ktorú koľvek nočnú hodinu.Luneta bez voľe krásny chod niet čo vytknút.Záhadou pre mňa je rozdielnost indexou na lunete  na pozícií 45 a 55 ,že by niekde chyba vo výrobe ktora zostala akože naschvál? Nikde na forach som sak jednoznačnej odpovedi nedopátral.Vložka lunety je hliníkova s lumi bodom na 12stke ako sa na potápky patrí

 

 

 

post-872-0-53122800-1458381757_thumb.jpg

post-872-0-16265300-1458381806_thumb.jpg

post-872-0-49018100-1458381908_thumb.jpg

 

Srdcom celého tohoto časomerača je osvedčená miota 9015 ktorú asi nemá význam popisovať proste za lacný peniaz skvelý strojček.

Na záver by som povedal ,že za tie peniaze tieto hodinky určite stoja a na nejaké každodenné nosenie ako tool hodinky nikoho neurazia.

??.je to moj prvý pokus o nejaký popis hodiniek resp.malú recenziu ospravdlňujem sa vopred za chyby hrúbky makčene dlžne moc si wordom nerozumiem 

Upraveno uživatelem Karol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za recenzi. Moc pekny kousek. Hod i nejake foto na ruce.

Ten delsi index na 45 za prve koresponduje s indexem na 30 a za druhe vyvazuje datumku na 15. Takze za me cajk, nevidim v tom nic nepatricneho.

Uzivej si je!

Tady ale primarne byla rec o indexech na lunete. Kdy 45 a 55 jsou jakoby do spicky a ostatni jsou klasika.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..presnosť mi vychádza po celodennom nosení a na noc odložení na dýnko asi +3s ale to je samozrejme relativny udaj............čo sa tíka masívnosti tak tym že su vlastne ploche a tenke  a pomerne ľahke,tak nejakú masivitu nepocitujem ak je to možné takto naísať.

 

.....čo sa týka gumenného remienku ešte som neprehadzoval,tak keď pruzujem postnem foto,ale o 20 dolárovom remeni asi nebude extra čo pisat...asi len že sú ešte dostupné na stránkach výrobcu v rozmere 20-22mm a roznych farebných prevedeniach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....takže s prekvapenim doložim presnost po 14stych dnoch nosenia odchylka je 0s ja viem je to relativne a denne sa mi udržuje v hranici + - 2s a malym podvodom ich regulujem pri odkladani na dynko  na noc maličko zrychlia a korunkou hore spomalia .........posledujem aku dobu to vydrži :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....ja fakt o masivnosti hovorit nemožem, su tak pekne ploche 12mm, ale tym stracaju zas tu hlbku toho cifru taky ten pohlad do hodiniek neviem či sa dobre vyjadrujem :-) .........no ten gumenny remienok je zo spodu taky vrubkovany a niekomu by to mohlo aj vadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...