Přejít na obsah

Atelier Jeronimo


Jeronimo

Doporučené příspěvky

:) už jsem to dohledal, bylo to tehdy v přímém přenosu na chronomag... jo a byly to Neratovice, ne Kojetice. Už je to nějaký pátek, tak jsem to popletl :)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/13658-co-mě-právě-naštvalo/?p=1453093

Hezké, mohlo to dopadnout i hůř

 

NO TVL, už aby si pro ně Martin dojel a pak jsme doladili kávičku ... PECKA!!! Jaro, fakt klobouček ... těším se, jak "malej Jarda" :D ...

Příští týden by ses měl dočkat. :)

 

Super práce, chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s přebroušením titanu na Fortisech. Na tom mém tahu je již vidět každodenní nošení. Dá se s tím něco dělat?

 

Díky

 

Saly

Díky. S opracováním titanu bohužel zatím nemám zkušenost. Navíc není titan jako titan.

 

...

Další projekt jsem pracovně nazval: REVENANT :) Bohužel slunce nemaká na přesčasy, takže nezbyl čas a světlo na rozumné fotky. Tedy přidám jen malou ochutnávku..

post-17158-0-55297900-1470337185_thumb.jpg

post-17158-0-41678100-1470337190_thumb.jpg

post-17158-0-08042900-1470337194_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem..

 

A dnes tu máme jedny Omegy, na které jsem se měl podívat. Na hodinkách byly udělány broušené části ze strany od korunky. Ty už byly podle mě někdy opravovány a všechny leštěné části, s tím, že poškození se nevybrušovalo, ale pouze se jim vrátil lesk. (Včetně lunety)

Tah byl značně nošený a někým ne zrovna zdařile opravovaný. Leštěné části někdo přebrousil do matu a s hloubkou a směrem brusu si nikdo hlavu nelámal. U jedné z fotek tahu je pro porovnání přiložen původní neopravovaný dílek. 

 

Foto před: 

 

Když koukám na tu přeleštěnou sponu, tak si říkám, jestli za pár dní neskončí, jako ta moje. Také ji někdo přebrousil, ale nejspíš předtím rozleštil a po kumulovaném cca týdnu nošení je na ni dost rozleštěných plošek (asi o stůl). Takže na matném povrchu mám tak 1 mm tlusté šmouhy, kde prosvítá leštěný povrch. Řekl bych, že ten brus asi nedosahoval stejné hloubky, jako ten od výrobce. Alespoň to tak ně mě působí, protože jsem na hodinky hodně opatrný a nikdy jsem takové opotřebení za krátkou dobu nošení nezažil.

 

Jakou máš zkušenost s trvanlivostí opětovně broušených ploch?

 

Fakt zírám, jak se Ti povedlo udělat ty kombinované plochy. Vždycky si říkám, jestli se první leští, pak se to oblepí a upraví se broušené plochy, anebo je to naopak :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wau, opravdu jsi ty poslední 2 fotky nedělal celé ve photoshopu? Jestli ne, tak opět dokonalá práce! Velký respekt všem, co mají šikovný ruce! :notworthy:

 

 

 

Když koukám na tu přeleštěnou sponu, tak si říkám, jestli za pár dní neskončí, jako ta moje. Také ji někdo přebrousil, ale nejspíš předtím rozleštil a po kumulovaném cca týdnu nošení je na ni dost rozleštěných plošek (asi o stůl). Takže na matném povrchu mám tak 1 mm tlusté šmouhy, kde prosvítá leštěný povrch. Řekl bych, že ten brus asi nedosahoval stejné hloubky, jako ten od výrobce. Alespoň to tak ně mě působí, protože jsem na hodinky hodně opatrný a nikdy jsem takové opotřebení za krátkou dobu nošení nezažil.

 

Jakou máš zkušenost s trvanlivostí opětovně broušených ploch?

 

Fakt zírám, jak se Ti povedlo udělat ty kombinované plochy. Vždycky si říkám, jestli se první leští, pak se to oblepí a upraví se broušené plochy, anebo je to naopak :D.

 

Díky za faktické poznámky :) Fotošopem, ani jiným pokročilým sw a bohužel ani hw nevládnu. Prostřední fotka tahu je prohnána nějakým filtrem pro zvýšení detailů. Nic nežehlím, apod.  V základní úpravě přidávám do 10% kontrastu jak u fotek před tak po, aby vynikly detaily. A občas přidám kolem 5% na teplotě barev. I když mám na foťáku nastaveno focení na zataženo, tak mi to oproti realitě vyhodí barevně vyblitou fotku. Jinak fotím vše doma za příšerného světla jen na konec udělám pár fotek z venku. Tyhle hodinky se mi fotily snad nejhůř. Vše se v leštěných plochách odráží, foťák nechce ostřit a na tmavém podkladu se hodinky přepalují. Když je budu fotit na bílém, tak se zase nebudou lesknout.

 

Ke sponě. Tu jsem neleštil. Jen jsem jí před finálním brusem sladil povrch 2000 smirkem. Hrubší nebylo potřeba. Kov dělá za určitého světla při focení divy :)

Samozřejmě tvůj problém mohl klidně vzniknout nedostatečným brusem, ale u kartáčovaných spon a nejbližších článků tahu patří toto opotřebení k nejběžnějším.

Trvanlivost a odolnost nového a renovovaného povrchu je prakticky stejná. Hodně záleží na majiteli a způsobu nošení hodinek. Jak jsem již výše zmiňoval, tak nejhůře jsou na tom kusy, které často mění majitele, hodinky něžného pohlaví a hodinky které jsou nošeny denně. Kousky, které jsou v trezoru, nebo hodinkovnici jsou na tom nejlépe.. :D

 

Ke kombinovaným plochám. Dřív jsem první brousil a pak leštil. Z bezpečnostních důvodů. Když bych omylem zajel brusem do finálního lesku, tak je oprava náročněší, než když zajedu při leštění do brusu. Za tímto postupem jsem si stál. Časem jsem postup u některých kousků obrátil a dnes jsem si ho z jistých důvodů oblíbil. :) Samozřejmě se musí oblepovat. Tato otravná činnost zabere asi 30% celého procesu.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi živou vodou pro naše hodinky, Jardo. Krásná práce, a taky krásné Lonžíny, tenhle model se podle mě hodně povedl.

Díky. Hodinky mají 40x49mm bez tlačítek a korunky. Tah má šířku 20mm. Vintážní lumi a extra lesklý cifr neruší. Za mě jsou docela nositelné.

 

Prijde mi, ze k tobe chodi vic a vic doyebane hodinky Ale opet krasna prace!

To se ti zdá.. :D Jinak dík.

 

Nic no, nebyly to pěkné hodinky asi ani jako nové :D Ale práce výborná, to musím uznat.

Dík. Nebudeš mi věřit, ale čím déle je mám doma, tím víc se mi líbí. Chodím na ně nakukovat a nasazovat si je na ruku několikrát denně. Nevýhoda u celolesku je, že budou pořád zapatlané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Nebudeš mi věřit, ale čím déle je mám doma, tím víc se mi líbí. Chodím na ně nakukovat a nasazovat si je na ruku několikrát denně. Nevýhoda u celolesku je, že budou pořád zapatlané.

Přesně tenhle vývoj jsem také prodělal, byť pouze virtuáln? - fyzicky jsem je neměl, jen jsem před časem několikrát denně chodil okukovat inzerát se Spirity. Od počátečního "jéžiš, zase falešn? zastaralá lumi a okousaná trojka a devítka..." až po "hergot, ty nejsou vůbec špatný... v současný produkci nezaměnitelný... lumi má vintage barvu a přitom svítí, takže člověk nemusí volit mezi krásou a funkčností... font a velikost čísel, grande seconde poire, squelettes cathedrale hodinovka a minutovka k sobě skvěle ladí a překvapivě nevypadají jako kopírka Zenith (ten používá skeleton fancy cathedrale ručky s hranatými cípy rozšířené části)... ne zrovna běžný typ pouzdra... tah působí téměř jako integrovaný, a přitom je možnost hrát si s řemeny..." :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná práce :notworthy:

Díky pane. :smoke:

 

Přesně tenhle vývoj jsem také prodělal, byť pouze virtuáln? - fyzicky jsem je neměl, jen jsem před časem několikrát denně chodil okukovat inzerát se Spirity. Od počátečního "jéžiš, zase falešn? zastaralá lumi a okousaná trojka a devítka..." až po "hergot, ty nejsou vůbec špatný... v současný produkci nezaměnitelný... lumi má vintage barvu a přitom svítí, takže člověk nemusí volit mezi krásou a funkčností... font a velikost čísel, grande seconde poire, squelettes cathedrale hodinovka a minutovka k sobě skvěle ladí a překvapivě nevypadají jako kopírka Zenith (ten používá skeleton fancy cathedrale ručky s hranatými cípy rozšířené části)... ne zrovna běžný typ pouzdra... tah působí téměř jako integrovaný, a přitom je možnost hrát si s řemeny..." :D

Lépe bych to nenapsal.

 

Jarku jsi borec, jsem rád že tě máme v naší oblasti.

 

Teď nosím celoleštěné wolframky, ale s těma ti žádný "kšeft" neudělám.

Díky, ať ti wolframky dobře slouží. Nerez je jako bláto.

 

Mistrovska prace!!!

 

Nádhera! :)  :clap:  :notworthy:  :newyear:

Děkuji pánové. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...