Přejít na obsah

Atelier Jeronimo


Jeronimo

Doporučené příspěvky

Začínám přemejšlet, jestli tu ještě vůbec koupím nějakou hodinku. Když vidim jak je to omlácený a dodrbaný a potom se to může objevit v prodeji jako opečovávaný kousky...tak o to nestojim.

Ale no tak... kolik si tu koupil hodinek, kde by te tohle mělo trápit? Pokud s tím máš tak zásadní problém, existuje pouze jedna ráda. Kupuj jenom nový hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a teď jsi narazil na docela zajímavý problém. Sám se musím kousat do jazyka abych si nepustil držku na špacír, když vidím co se občas objevuje v inzerci jako kousek v původním stavu. Nebo se prostě objektivní popis stavu obejde třeba takto: púzdro aj náramok bez škrabancov, spona nedodrbaná (ako to býva zvykom...) - všetko viz fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to na sebe ani nevztáhl. :)

Rád pomůžu nebo navrhnu řešení například pouze v částečné renovaci. Filozofie je pořád co nejvíce je to možné přiblížit se původnímu stavu.

Patnáct let staré hodinky v inzerci bez vlásečnice na sponě o kterých majitel ví čím prošly a není toto přiznáno ve mně vyvolává iritující představy. Jasně. Leštěme, brusme, ale mělo by být ke kupujícím korektní tak důležitou informaci při prodeji v inzerci napsat. 

Asi bych nerad po koupi auta při prvním servisu zjistil, že letělo přes střechu a je po celo laku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sotva to dopíšu, tak je v inzerci další bez popisu něčeho tak zásadního a z mé dílny :( No nic to je asi život, ne? 

 

Edit: Kurva, když prodávám hodinky tak uvádím, že jsou neleštěné, nebroušené jak šulín. Když bych prodával leštěné hodinky, tak by mě ani ve snu nenapadlo toto do inzerátu nenapsat. 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně Jeronimo, Tvá práce je skvělá a užitečná (každé hodinky navrácené do koloběhu za to IMHO stojí), takže do motivace si od zdejších hnidopichů nenech zbytečně kecat  :speak_cool:

 

Pokud by nějaký podivín vážně hledal ?vzácné neleštěně vintážky v NOS stavu? a ve zdejší inzerci si je ?spletl? s tebou zachráněným kouskem, znamená to že ví prd co chce - a že míra naivity dotyčného dávno překročila mez, kdy už se smí veřejně hovořit o jeho blbosti. Něco jako slavný DFensův ?koloušek?, očekávající že v AAA za 1/4 peněz dostane  ?český sen fkombajnu, fmetle, na hlínách, fTDI a fplný palbě? (pochopitelně v nebouraném původním stavu, po prvním majiteli s nájezdem 500km ročně, ?starší pán byl doktor / farář?)  :smoke:

Však i ty vzácné 4-kolové  veterány se musí udržovat jestli mají držet pohromadě a jezdit, zatímco potenciál stodolových shnilotin je akorát v nárůstu ceny po renovaci. Tak proč odpírat stejnou ODBORNOU péči nemuzeálním hodinkám, jen pod záminkou překupníky uměle nafukované ?resale value?? Doufejme že vývoj posledních týdnů z toho přehřátého papiňáku upustí aspoň trochu páry...  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, díky.

 

Oris... Někde ve vlákně bude kousek, který měl hodně komplikované pouzdro. V archivu nemůžu najít fotky, tak přidám něco jiného z poslední doby od téže značky.

Oris Frank Sinatra

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/94655-atelier-jeronimo/?p=1755942

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Value nevalue, mě by spíš technicky zajímalo, jak se leští a brousí jednotlivé články, které jsou těsně u sebe jako u nedávno  uváděných Tag Heuer nebo u složitějších tahů jako Omega, nějak si to nedovedu představit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za postřehy, už jsem vychladl a může mi to být svým způsobem jedno. 

.......

 

Co rozebrat lze, tak většinou rozeberu. 

Problém je opravdu leštit nějaké úzké segmenty, které jsou navíc utopené pod úrovní broušených ploch. Viz. Buzna tah od Omegy. Když jsem ho dělal jako premiéru, tak jsem oznámil, že je to zároveň derniéra. Dělal jsem ho asi šest hodin. Dnes už to není problém. Co je ještě horší tak různé kolmé brusy. Nebo tento tah Taymod Weil byla procházka peklem :)

post-17158-0-56065500-1584179078_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...