Jump to content

Atelier Jeronimo

Recommended Posts

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Diamantovou pastu jsem nezkoušel. I tenhle obyčejný minerál byl slušný tělocvik. Když jsem to zkoušel na mašince tak se sklo hodně zahřívalo a hrozilo prasknutí. Když začnu chladit, tak všechno brusiv

A po zákroku: 

Ja uz ty tvoje posty ani nekomentuju, aby to nevypadalo, ze jsme se domluvili, Jarku Parada jako vzdy!

Díky všem. Majitel obou hodinek si dodal díly sám, já jsem nic neobjednával. Osobně bych si teď rád upravil nějaké obyčejné SKX007 a dal jim pořádný vintage look. Patinace vložky lunety, indexů a ručiček. Vše za pomoci původních dílů. 

Tak to mě dost zajímá! Udělej z toho report, prosím. Já jsem se taky trošku chystal to samé udělat s mými SKX009. Návody na YT pomocí kafe a bělidla :D 

Už na to můžeš rovnou začít něco šít. :)

Chtěl bych v maximální možné míře použít původní díly a nesahat po modifikačních součástkách. Něco pro inspiraci: 

seiko_skx009_jubilee_mod_1556278292_a78379f2_progressive.jpg

92645665_4319014034791594_3132343142443909120_o.thumb.jpg.5be2fab0e085993c2c81fa9f813f1a9c.jpg

Vidím to podobně. Ty druhé už jsou skoro k nenošení. Ale když se podívám do vlákna bronzové hodinky, tak by se určitě nějaký zabiják našel. :)

• 4 weeks later...

:) Děkuji.

-------------------------------------------

Hodinky které jsem vždycky chtěl a nikdy nemohl nosit, protože jsou mi opravdu velké. Měl jsem to potěšení takovým dopřát alespoň wellness all inclusive v podobě servisu a téměř kompletního přeleštění a přebroušení. Leštění a broušení se týkalo prakticky všeho vyjma lunety a ochranného okruží skla. Na lunetě jsem udělal pouze leštěné segmenty. Sponu na tahu jsem moc nestrašil, protože už ji někdo v minulosti dělal. Leštěné plochy byly standard až na plochu nad korunkou, kde bylo několik desítek solidních ďolíků, domnívám se od spony bezpečnostního pásu auta, jinak si takové poškození neumím vysvětlit. Nakonec oprava brusu nožek po oblíbených houbičkách na nádobí. 

Foto před:

IMG_9514_result.JPG

IMG_9515_result.JPG

IMG_9516_result.JPG

IMG_9517_result.JPG

IMG_9518_result.JPG

IMG_9519_result.JPG

IMG_9520_result.JPG

IMG_9545_result.JPG

IMG_9548_result.JPG

Edited by Jeronimo