Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chcem sa poradit. Hram len doma pre seba. Akordy otvorene i barove, noty ani stupnice neovladam, ma zmysel niekedy uvazovat o elektrike a combe? Jasne otazka je naco to chcem a kolko casu tomu venujem. No ako pracujuci chlap 15min denne, mozno hodku cez vikend. Nikdy som elektriku nehral neviem ake to je. Su aplikacie na vyuku hry na girare. Tak idem podla toho. Na tomto frcim pozicana je nuz a neviem vobec do coho pojdem. Paci sa mi majstro Knopfler , John Mayer , U2, ect.... byvame v dome takze da sa byt trosku hlucny.

post-1780-0-27792000-1513261843_thumb.jpg

Upraveno uživatelem gerhard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné, že to má význam. Treba vyskúšať, keď Ťa to láka. A nenechaj sa odstrašiť. Na gitaru som začal reálne hrať asi pred dvomi rokmi (predtým prakticky výhradne basa) a aj keď hrám možno tak pol hodiny týždenne, tak nejaké pokroky cítim aj sám, susedia ešte nie :). Hlavne nech Ti sadne tvar a profil krku, aby sa Ti na ňu pohodlne hralo. Zbehni do Muzikera, poskúšaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrická kytara je super. Mě třeba z akustiky docela bolí ruce, ale s elektrikou se dá zavřít na několik hodin a hrát. Upřímně hraju do sluchátek nebo klidně i na sucho, páč pro ostatní v domácností to není moc příjemné (člověk opakuje X krát jednu pasáž). 

U elektriky je super že si stačí koupit levný multiefekt (Zoom G1on) kde se pomocí hudebního fora dá sehnat spousta presetu na opravdu dobré zvuky a simulace aparátu. Navíc jsou v tom i bicí a 30s looper, takže na tréning nebo jen na jamování super. 

Kytaru si vyber podle toho jak sedne do ruky - to je hlavní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to ani moc nelezie do peňazí. Dnes je trh tak preplnený, že už nové veci nestoja veľa (ak sa nebavíme o úplnej špičke) a použité sú občas fakt za babku.
 
Akurát ale mám čerstvú skúsenosť. Aj na nové veci si treba dať pozor. Výroba je v Číne, Indonézii a podobne a kvalita občas pokrivkáva. Som od včera nabrúsený aj na Jackson, aj na Thomann. Objednal som Jackson SLATXMG 3-6 CP. Prišla mi krabica, ktorú som natešene otvoril a potom mi ovisli ústa.

- páka tremola voľne lietala po krabici
- horný výrez tela gitary nebol zabalený v mäkkej fólii a tak mu nič nebránilo v styku s kartónom. Prerazil (zrejme počas dopravy) kartónovú výstelku a tým pádom umožnil ostrej hlave gitary preraziť mäkkú fóliu a následne kartón. Ani jedna časť gitary sa našťastie nepoškodila
- farba vedľa potenciometra hlasitosti je mierne olúpaná
- potenciometer tónovej clony je osadený excentricky až tak, že v určitej polohe gombík drie o povrch zahĺbenia
- prepínač je osadený rovnako excentricky
- farba na hrane zapustenia pri prepínači je odretá (žltý rámik na fotke)
- v zapustení prepínača je veľké množstvo jemných drevených pilín, prachu. Tie boli aj pod polystyrénom, zakrývajúcim prepínač.

Krabica bola evidentne otváraná, prelepená neorigo páskou. Na tom nálepka Thomann QC passed. Takže gitara prešla dvomi kontrolami vo výrobe (dve nálepky QC passed) a kontrolou u Thomanna a ani jedna z týchto chýb nebránila gitaru pustiť do obehu! Prečo kontrola u Thomanna, zatiaľ neviem, na mail nemám ešte odpoveď. Domnievam sa, že to bol vrátený kus a predali mi ho ako nový, ale to je domnienka.

 

Najväčšie prekvapenie ma ale čakalo, keď som nahodil páku tremola a pustil dive bomb. Praskanie v krku, také skackavé, ako keď sa postupne trhá lano. To isté pri vrátení tremola do základnej polohy.

 

Nas*aný som jak čert o to viac, že som dlho vyberal. Tá gitara je v ruke pocitovo fantastická, má geniálny krk, ale vyrobili ju jak posledný odpad. Odpad v cene 600 Eur teda.

 

Pár fotiek, len tak ilustračne:

 

post-957-0-82046000-1513288006_thumb.jpg post-957-0-09923300-1513288007_thumb.jpg post-957-0-42904000-1513288007_thumb.jpg post-957-0-84418800-1513288007_thumb.jpg post-957-0-14330100-1513288008_thumb.jpg post-957-0-78281000-1513288008_thumb.jpg

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto kytary kupuju jen osobně. Navíc ikdyž se mi třeba nějaká kytara líbí, tak jí málo kdy odnesu - většinou najdu lepší kousek. Třeba teď jsem byl kytarách bo mě láká dlouho strat a zkoušel jsem 2 straty z mexica a byl jsem udiven jaký je mezi nima rozdíl. To se prostě musí zkusit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som dumal, ze by to doma bolo aj na mazlenie bez krabice , ale pozeral som aj lacnejsie modely Les Paul, paci sa mi aky maju zvuk. Len tam treba nutne aj bednu hned na začiatok.

Pri lacných modeloch okolo 200ecka sa bojim ze tam bude vsetko zle.

Upraveno uživatelem gerhard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrická kytara je super. Mě třeba z akustiky docela bolí ruce, ale s elektrikou se dá zavřít na několik hodin a hrát. Upřímně hraju do sluchátek nebo klidně i na sucho, páč pro ostatní v domácností to není moc příjemné (člověk opakuje X krát jednu pasáž). 

U elektriky je super že si stačí koupit levný multiefekt (Zoom G1on) kde se pomocí hudebního fora dá sehnat spousta presetu na opravdu dobré zvuky a simulace aparátu. Navíc jsou v tom i bicí a 30s looper, takže na tréning nebo jen na jamování super. 

Kytaru si vyber podle toho jak sedne do ruky - to je hlavní.

Teda dík za tip na ten G1on. To je masakr za patnáct stovek, tvl todle mít před 20 lety!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Semiakustiku skrtam. Pri lacnejsich mideloch hrozi spatna vazba, ked sa tomu náloží. Nie ze by som bol bol nejaky nakladac uz teda, ale ze je tam ta moznost.

Tak mi chlapik v muzikeri odporucil totok keby bsom chvel ist do lacnejsej

 

https://m.muziker.sk/psd-lp1-singlecut-standard-black

 

Tato uz bola za 500? Kely

 

Otazka je ci trochu priplatit alebo to staci? Na zaciatok....

post-1780-0-11054400-1513694024_thumb.jpg

post-1780-0-58750900-1513694038_thumb.jpg

post-1780-0-76104300-1513694050_thumb.jpg

post-1780-0-35740500-1513694101_thumb.jpg

Upraveno uživatelem gerhard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle třeba není můj šálek čaje. Hlavně počkej po vánocích. Kytary.cz i muziker budou mít docela výprodeje. 

JInak bych se raději díval aspoň třeba po kytarách Cort:

např: https://www.muziker.cz/cort-kx5-wp

 

Měl jsem jí v ruce a dobrej kousek celkem.

Nebo potom na hudebnibazar.cz - tam můžeš koupit a když nesedne tak zase poslat dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kytaru si vyber takovou, aby se ti i líbila. Není to o tom, že musíš začínat na Stratu nebo SG. Podívat se můžeš i u značky Vintage nebo kytary Švehla (ten občas udělá fest slevu) a pak třeba na kytary označené SE coby levnější, ale dost kvalitní kytary od PRS. Ikdyž těmi 500 eury se už blížíš k základnímu modelu SG od Gibson.

Ten Zoom bude určitě dobrý. Marné nejsou i starší multiefekty od Digitech a BOSS. Měl jsem i kombo od Line6 a taky dobré, mělo i nějaký ten buben a paměti.

Držím palce, je to fajn koníček a pokud tě to chytně tak i žrout času :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to ani moc nelezie do peňazí. Dnes je trh tak preplnený, že už nové veci nestoja veľa (ak sa nebavíme o úplnej špičke) a použité sú občas fakt za babku.

 

Akurát ale mám čerstvú skúsenosť.

Toto je chlape skoro na vrácení, koupil jsem párkrát kytaru z netu, a vždy vše v pořádku. Toto vypadá dost blbě, a opravdu to působí, jako již jednou vrácená kytara, A že tam ty důvody jsou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kytaru si vyber takovou, aby se ti i líbila. Není to o tom, že musíš začínat na Stratu nebo SG. Podívat se můžeš i u značky Vintage nebo kytary Švehla (ten občas udělá fest slevu) a pak třeba na kytary označené SE coby levnější, ale dost kvalitní kytary od PRS. Ikdyž těmi 500 eury se už blížíš k základnímu modelu SG od Gibson.

Ten Zoom bude určitě dobrý. Marné nejsou i starší multiefekty od Digitech a BOSS. Měl jsem i kombo od Line6 a taky dobré, mělo i nějaký ten buben a paměti.

Držím palce, je to fajn koníček a pokud tě to chytně tak i žrout času :)

OK, pokud si myslíš, že není důležité, jak pohodlně se nástroj drží. U začátečníka je to myslím dost podstatná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...