Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

Hoši, nedávno dával chobot na úvodní stránku odkaz na dílnu svého taťky - http://kytary-vainar.cz/. Nechal jsem si u něj opravit starší španělu a musím říct, že je to poctivej skromnej fachman, kterej umí. Má na dílně jednu šestu a jednu dvanácku jumbo a zvlášť ta dvanácka je fantastická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hm, to je jako na dodělání si podle vkusu každého soudruha? Zajímavá myšlenka. Ale ebenový hmatník a nultý pražec kvituji se souhlasným mručením. Tak jsem si to nechal udělat na akustice.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, Vojte, to sem fakt nevedel, ze bezprazcova basa tam ma ty prazce naznaceny. Celej zivot se trapim predstavama, jak to ty basaci trefujou. A ten kluk ti nejak roste, bych rek.

Seamaster: Zrovna dneska sem na ty Mustangy koukal, to ti je tak seredna kytara, ze vubec nevim jestli by mne taky nesla jednou k pleti... Jo a herak prej neni vubec tak navykovej, jak se tvrdi. Sem cet.

A ten Gretsch bude az 11/2018, to nevim, co do ty doby provedu.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, Vojte, to sem fakt nevedel, ze bezprazcova basa tam ma ty prazce naznaceny. Celej zivot se trapim predstavama, jak to ty basaci trefujou. A ten kluk ti nejak roste, bych rek.

Seamaster: Zrovna dneska sem na ty Mustangy koukal, to ti je tak seredna kytara, ze vubec nevim jestli by mne taky nesla jednou k pleti... Jo a herak prej neni vubec tak navykovej, jak se tvrdi. Sem cet.

A ten Gretsch bude az 11/2018, to nevim, co do ty doby provedu.

Mustang jeste jde, ale ten Jagstang co designoval primo Cobain pro Fender, to je obludka:)

Ad Jaco jazbass- jedna se o kopii basy Jaco Pastoriuse a ten z ni fretless vyrobil tak, ze vytrhal prazce klestema na nehty a jarky zatmelil. Rikal ji bass of doom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, takže ty linky jsou vidět a líp se tam orientuješ. A Jaco pak na hmatník navrstvil epoxidovou pryskyřici, a tak je to i na týhle krásný base. Ale jsou i bezpražce bez linek, jen s tečkama na okraji hmatníku.

Nojo, klukoj budou v srpnu dva, teď máme tu novou, šestitejdení holčičku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to diskutabilní. Cca třetinu těch kytar jsem měl v ruce (část před stěhováním z Bráníka na Děkanku, část po). Většina z nich kromě roku výroby ničím výrazně nevyniká, japonská produkce potom hlavně tím, že už se nedělají a u nás jich není tolik po bazarech. Cenovka je o cca 20 - 25% přestřelená. Výjimkou jsou ty LesPauly, protože ty jsou povětšinou z doby, kdy ještě měli v Memphisu výstupní kontrolu a drobné nedokonalosti navíc setřel zub času...

 

Druhou výhodou je, že ty butikové kytary vzal do ruky technik a dal je trošku do cajku. Což se novodobé produkci stejných značek, které tam ohmatané  a občas s narezlými strunami visí, říct nedá. 

Upraveno uživatelem mmako
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...