Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

Tak to ja pridam jeste par akustickych IR ;)

https://www.dropbox.com/sh/hqe6b253kax9yn9/AACAiOnOI28q7I2uRd7HgX_ga?dl=0

Docela zajimava kombinace s cistou kytarou, s piezem, nebo acoustic simulatorem se to pak akustice blizi uz opravdu hodne!

To samy kytara skrz EHX Bass 9 s Ampeg 8x10 IR to najednou zacne mit koule a krasne se to v prosadi.v mixu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Množej se jak králíci. Mesa išla z domu a just som natrafil na Engl E656 Steve Morse. Také škaredé káčatko s modrým panelom, tak som ho prichýlil. Že si trochu zahrám a pošlem ho do sveta. Už to až také jasné s poslaním do sveta nie je. Steve Morse podľa všetkého veľmi dobre vedel, čo chce a Horst Langer záležitosť pretavil do reality.

 

Nechápem, že ten aparát nie je podstatne populárnejší. Či to je cenou, alebo že všetci chcú hrať na Powerbally a Savage, fajnšmekri na Invader a SE? Fakt neviem. Zahral som si teraz večer cez Torpedo asi pol hodinku a ešte teraz mám roztiahnutú hubu a husiu kožu na chrbte. Vyzerá, že to je obyčajný trojkanál. Má ale dve úrovne gainu na každý kanál. Každé z troch tlačítiek pre zmenu charakteru zvuku má vplyv na všetky kanály a naozaj výrazne mení zvukový charakter. Čistý kanál ide od krásne čistého až po ľahší metal, to som ešte nežral. Aparát hrá vynikajúco na prakticky akomkoľvek natočení gombíkov, na ľubovoľnej kombinácii tlačítiek. Nie je dokonca prieberčivý na "reproduktory", na Torpede som menil šesť mojich obľúbených profilov (V30, T75, K100, Redback, Creamback, EVM12L), všetko dobre. Lezie z toho zvuk, ktorý neviem popísať inak, než masívny a organický. Číra radosť :)

 

post-957-0-46068000-1582666632_thumb.jpg post-957-0-97484100-1582666638_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohodle Fendera CS 51 jsem čekal od června, jsem z něj jak na drogách. Proč na něj hrát?

 
 

Méně je více.
Jednoduchost je krása.
Je to anti-snob postoj.
Je to prohlášení "Podívejte se na to, co nemám".
Byla to první baskytara vůbec.
Cejtíš se dobře, když na to hraješ.
Je to ne cool basová móda. 

Je to krása poválečného průmyslového designu.
 
post-61-0-36252900-1582983888_thumb.jpg
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan, páči sa mi a díky :)

Ten můj komentář ale úplně nesouvisí s prachama, co to stálo.

Spíš jde o to, že v době aktivních elektronik, spousty čudlů na base, rozpínacích snímačů, množství možností nastavení zvuků na jedný base, laminovanejch konstrukcí z exotickejch dřev, karbonovejch krků atd., se tenhle nástroj vrací ke svejm kořenům a majitel přistupuje na věci jako je krk tlustej jak basebalová pálka, netvarovaný plochý tělo bez výřezů, dva kameny z ňákýho pertinaxu v kobyle, jeden single snímač atd., a z tohodle minimalismu se raduje.

Zvuk s hlazenejma strunama v bluesový kapele je nebeskej  - živočisnej, dřevitej, tlustej, přitom s perkusivním atackem (za to může jeden magnet pod každou strunou) - Precision 1. generace prostě řve.

Snad jsem svý postřehy uved na pravou míru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Na tohodle Fendera CS 51 jsem čekal od června, jsem z něj jak na drogách. Proč na něj hrát?

 
 

Méně je více.

Jednoduchost je krása.

Je to anti-snob postoj.

Je to prohlášení "Podívejte se na to, co nemám".

Byla to první baskytara vůbec.

Cejtíš se dobře, když na to hraješ.

Je to ne cool basová móda. 

Je to krása poválečného průmyslového designu.
 

ale hej, vyzera dobre ;) A verim tomu ze aj dobre hra!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa uz par dni hrajkam s tymto... je to zaujimavy koncept. narozdiel od beznej basy to ma 30 menzuru, struny su pekne vedla seba a ladenie je E po E. ked na tom vymenim struny, tremolo, ladenie, elktriku a mozno aj snimace tak sa na tom bude dat celkom dobre hrat  :lol2:

post-8088-0-08491600-1583410653_thumb.jpg

Upraveno uživatelem jankoxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) tak daj potom vedieť.

 

Zrovna som v poslednom čase pokukoval po nejakom takomto crosse. Ale pred týždňom som sa dostal k Ibanez SRC6 WNF a nebol som uplne nadšený. Ako basa to má struny moc blízko seba a vôbec na to neviem hrať prstami (jasné, pravej ruky). Ako gitara je to na jemnejšiu hru, pri rýchlejších riffoch to len trieska struny o pražce. Ale zase je to také spestrenie. Ak by som mal v byte veľa miesta na veľa gitár, nebránil by som sa tomu na občasné pojašenie sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na akordove hranie to nie je. mozno tak vrchne 4 struny.. tu ide skor o nieco ine. da sa na tom hrat takym tym gitarovym sposobom - palec a dva-tri prsty. celkovo je to taky iny feel ako hra na beznu basu.

najprv som poskuloval po nejakej base s kratsou menzurou, ale cez fender bass VI som sa nakoniec dostal k tomuto. casom ale asi dojde aj na tu beznu basu s kratsou menzurou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Publikováno 13.únor.2020 - 11:30

Pokud bych to mel nejak shrnout:

- Basovy pasti pomohli s prebytkem basu v male mistnosti.

- Kvalitni subwoofer pomohl s citelnosti a konkretnosti v basech.

- Absorbcni panely pomohly s odrazy v mistnosti a znatelne se zlepsil stereo obraz a detaily ve zvuku nearfieldu.

 

Dík za info, posunul som ďalej. Máš to aj veľmi kultivovane urobené, kombinácia s fotkami je fakt fajn. Len pozerám, že k vešaniu bolo treba pevný rebrík.

S odstupem casu muzu potvrdit ze akusticky upravena mistnost je vyrazna zmena k lepsimu!

 

Vcera jsem po delsi pauze zase hral pres highgain s EZ Drummerem.

Do smycky looperu HeadRushe jsem si nahral basu + dve kytarovy stopy a do toho jsem improvizoval na kytaru, vsechno stejnej zvuk (preset Mesa mark IIc+IR), jenom pannerem rozhozeny do sterea, presto byl zvuk krasne citelny, nic se navzajem nemlatilo a krasne to slapalo.

Tak jsem zkusil ze srandy pridat ctvrtou kytaru a kupodivu to bylo stale pouzitelny ;)

 

Jediny minus akusticky upraveny mistnosti je nutnost sedet ve sweet spotu nearfield monitoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som asi pred týždňom dotiahol domov nového záškodníka, Sun Valley Super Shredder FR S. Nechcel som čiernu gitaru a nechcel som ďalšiu gitaru s pickguardom (už mám Charvel SoCal). Tak som ju dotiahol domov so zmiešanými pocitmi, vypucoval a natiahol nové struny.

 

Musím povedať, že vyzerá skvelo a hrať na ňu, to je číra zábava a radosť. Hrá sa na ňu fantasticky, človeka až vyzýva, aby sa vyšantil. Aj veci, ktoré som predtým nezahral, mi na nej idú. Telo výborne sedí. A krk sa fakt vydaril. Oproti Charvele je lakovaný a pocitovo rýchlejší.  Neviem, či som mal šťastie na kus, alebo či naozaj je u Schecteru kvalita na takej úrovni, ako sa píše a hovorí. Nikde nič nebzučí, pražce krásne zabrúsené, ani náznak vyčnievania, alebo trčania von.

 

Trochu ma mrzí, že je na nej FR Special. Pri troche šantenia struny o pár centov utečú, Charvelu s originál FR prakticky nemusím ladiť. Mal som aj obavu z osadeného EMG Retroactive, ale zbytočnú. Skrátka, kto chce veľmi zábavnú gitaru, toto je dobrá voľba.

 

post-957-0-28313600-1583962748_thumb.jpg post-957-0-23126900-1583962742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, riesim dilemu - chcem vymenit svojho Telecastra American Standard (s Custom Shop snimacmi) za ine Tele Custom Shop.

 

Nemam moznost si tie Tele CS osahat, diskutujem to s borcom cez net a riesim 2 problemy:

1) profil hmatniku - tu to asi risknem a pojdem do modern C-profile a

2) bridge modern vs vintage.

 

Diskuzii ohladom zvuku modern vs vintage bridge som precital, mate niekto osobnu skusenost s takouto vymenou bridge a ako sa zmenil zvuk?

 

Asi to aj tak dopadne, ze to jednoducho budem musiet rozseknut sam, ale pokial ma niekto skusenost, budem rad za kazdy postreh.

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar kytaristi, potřebuju radu ohledně gitáry, dcera chce akustiku, původně chtěla Parlor nebo travel kytaru, že to je malý, ale muj dodavatel tu travel vyloženě nedoporučoval a doporučil elektroakustiku a v této cenové kategorii primárně ten Washburn, dceři se víc líbí ten Fender a a teď babo raď. JO a na závěr říkal podívat se na Takamine, že sou dobrý

díky 

 

 

post-20025-0-12038800-1584731918_thumb.png

https://www.muziker.cz/takamine-gf15ce-blk

 

post-20025-0-32891200-1584731936_thumb.jpg

https://kytary.cz/fender-fender-stratacoustic-bk/HN183948/?gclid=Cj0KCQjw09HzBRDrARIsAG60GP_wguoPfPChtZnCUV-UM-7nArXzyhtf1RP6RaZG3rCvHHvTrbRQ3FUaAkcsEALw_wcB

 

post-20025-0-62870100-1584731954_thumb.jpg

https://kytary.cz/washburn-ea12-b-a-u/HN186063/

Upraveno uživatelem Moty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Damy a panove z Prahy, pripadne na sever od ni.

Prominte, ze obtezuji, ale nasel by se zde nekdo, kdo vymeni struny na akusticke kytare a naladi ji pro mladou zacatecnici?

Vsechno je ted vsude zavrene a nikoho ve svem okoli nemam?
Za uplatu, samozrejme.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...