Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

OK, keďže sa do toho chceš pustiť sám, tak ešte pár rozumov:

- pri meraní/nastavovaní stiahni hlasitosť na nulu. Zosík musí byť naplno zapnutý, ak si v Standby, tak nič nenameriaš.

- meraj v tvojom prípade na rozsahu 200 mV, to by mal mať každý digitálny merák

- vždy, keď meriaš bias, nechaj zosík najprv zahriať. Aspoň 5 minút, plus je dobre merať aktuálny bias a ak už sa nemení, tak je zosík v pracovnom režime.

- natrénuj si zmeranie s existujúcimi lampami. Merák by mal ukazovať hodnoty, ktoré približne zodpovedajú aktuálne osadenému typu lámp a tabuľke v mauáli. Rádovo sú to desiatky mV, zodpovedá to prúdu v mA. Namerať by si mal niečo v rozmedzí cca 20-50 mV.

- menšie zmerané napätie znamená menší prúd lampou, takže studenší režim (dlhšia životnosť) a opačne

- pred zapichnutím nových lámp si môžeš na aktuálnych starých bias stiahnuť dolu (menšie namerané napätie). Keď tam dáš nové lampy, tak ak budú strmšie, nebudeš ich hneď po zapnutí preťažovať a taktiež sa vyhneš potenciálnemu prepáleniu a výmene poistiek. Zapamätaj si ale, koľko tam bolo, ak by si musel staré lampy vrátiť.

- ak by si dával všetky nové naraz, tak hneď po zapnutí prebehni všetky meracie body, či niektorú nepreťažuješ. V tvojom prípade môžeš lampy meniť po jednej, keďže majú samostatné nastavenie biasu. Je to ale trochu otrava, vypínať zapínať.

- ak na niektorom bode nenameráš napätie, tak je v prdeli lampa, alebo jej poistka, alebo zle meráš. Vizuálna kontrola je aj pozrieť na lampy v tme. Ak je napríklad v troch vidieť modrý výboj a v jednej nie, niečo s ňou možno bude. Skrátka, lampy by aj vizuálne mali byť približne rovnaké.

- na testovacích bodoch by nemalo ani v prevádzke (pri hraní) byť nebezpečné napätie, takže obavy mať netreba, ale zas opatrnosť je samozrejme na mieste

 

Tubetown môžem iba doporučiť, ja beriem prakticky len odtadiaľ. Zatiaľ mi od nich prišla jediná chybná lampa, JJ ECC83, ale to nebola ich chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 22. 6. 2020 v 9:48, McStinger napsal:

OK, keďže sa do toho chceš pustiť sám, tak ešte pár rozumov:

.....

Já tenhle tvůj post našel až dnes - úplně na zavolanou. Lampy už mně přišly, ještě jsem čekal na MDA board od Salvy a o víkendu se do toho pustím. Teda ale takhle krásně sepsanej postup jsem nikde nenašel, seš Král, dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tikal napsal:

Nevypadá to vůbec špatně.

Uvidím, aký bude výsledok. Babral som sa s tým večer 4 hodiny a stihol som zarovnanie, "zaguľatenie" a prebehnutie papierom 800 a 1000. Ešte ma čakajú 4 papiere od 1200 do 2500 a vyleštenie micro meshom. Minule som zaguľatenie robil obyčajným pilníkom a brúsnym kameňom a to bola haluz. Teraz som zobral špeci pilník a to bola radosť robiť. Bral som od človeka z Anglicka, má fakt kvalitné kvalitné nástroje a aj poradí. K nástrojom pribaľuje aj pekný návod.

Zarovnanie pilník 150 mm, fine (berie viac než dobre, netreba coarse)

https://www.chrisalsopguitar.co.uk/shop/guitar-tools/fret-crowning-and-dressing/guitar-fretwork-diamond-file-TF074

Zaguľatenie

https://www.chrisalsopguitar.co.uk/shop/guitar-tools/fret-crowning-and-dressing/fret-crowning-diamond-file-TF080

 

před 3 hodinami, Zmizík napsal:

Já tenhle tvůj post našel až dnes - úplně na zavolanou. Lampy už mně přišly, ještě jsem čekal na MDA board od Salvy a o víkendu se do toho pustím. Teda ale takhle krásně sepsanej postup jsem nikde nenašel, seš Král, dík.

Nemáš za čo. Ešte drobnosť, nechytaj lampy do holej ruky. Servítka, čistá handrička apod. Môžu byť aj mäkké slipy, ale po vypraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem, či som mal iba šťastie, alebo tie nástroje urobili dobrú robotu, ale nikde nič nedrnčí, no radosť mám. Ešte som dal dokopy rozdrbaného floyda, poskladal, natiahol struny a z polovraku je pekná gitarka :). Už len dohmat, oktávy a vyleštiť, mám čo večer robiť :)

fIMG_20200704_154302227.jpg.f3f6641d2e2e09df863d417f9a58553e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš za čo. Už som mal trochu obavy, keď si sa neozýval. Síce som písal, že na meracích bodoch nie je nebezpečné napätie, ale jeden nevie :)

Hmotnosť, no jo, ťažké sú tieto krámy. Ja sa vždy zaprisahám, že repro väčšie než 2x12, alebo hlavu silnejšiu než 20W už nikdy nekúpim a vždy sa pozabudnem.

Čo tam máš za moduly? Hrá to asi dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hraje to dobře ale přece jen si občas říkám, jestli sem pro to svoje domácí hraní nezvolil tu úplně nejmíň praktickou cestu. :D Navíc vlastně nemám srovnání ani zkušenosti s reálnejma aparátama (mám tam teď C-WATT jakože Hiwatt, Fender Bassman a Soldano od Salvy a ještě jeden Randall Plexi v záloze), takže vlastně ani nevím, jak by to mělo hrát, kór když to používám takhle s těma monitorama - když se do toho zapojí 2x12 bedna, je to úplně jinej fičák. :D. A tak furt s něčím kroutím, jeden den to nastavím a druhej den už se mně to nelíbí... Nicméně snažím se tím moc nerozptylovat a spíš hrát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to tak, že torpedo emuluje bedňu snímanú mikrofónom, čo je zvuk "vhodný" na prehrávanie cez bedničky a viacmenej zhodný s tým, čo človek počuje z nahrávok. Je to ale samozrejme zvuk diametrálne odlišný od toho, ktorý počuje muzikant z aparátu a veľkej bedne. K tomu pochopiteľne chýba tlak z poriadneho boxu, ktorý človek aj cíti. A samozrejme nesmie chýbať krv tečúca z uší. Ono je to viacmenej jedno, dôležité je, aby človek bol v danej chvíli spokojný.

Sám som si toho čo píšem vedomý, ale aj tak ma minule prekvapil Kemper. Hrávam naň po večeroch na sluchátka. Mám v ňom hromadu profilov, z ktorých som si pripravil pár "dobrých". Boli sme si s chalanmi zahrať, Kempera som zobral na skúšku. Pustil som ho cez lampový koniec a Marshall 1960B s G12T75 a kolega gitarista ma zadupal do zeme s Peavey 6505. Prakticky ma nebolo počuť, prebasovaný huhlavý zvuk. Všetko profily, ktoré doma na sluchátka zneli ako ostré a prierazné, aj v nahrávke s bicími. Pritom keď som tam nedávno dovliekol JCM 800, tak sa zase stratilo Peavey a to je dosť agresívny aparát. Pritom ten Marshall potichu alebo na Torpedo nijak moc nevyniká. Ale to len tak, aby reč nestála. Zvuk je zábavná vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2020 v 15:54, McStinger napsal:

Tak neviem, či som mal iba šťastie, alebo tie nástroje urobili dobrú robotu, ale nikde nič nedrnčí, no radosť mám. Ešte som dal dokopy rozdrbaného floyda, poskladal, natiahol struny a z polovraku je pekná gitarka :). Už len dohmat, oktávy a vyleštiť, mám čo večer robiť :)

fIMG_20200704_154302227.jpg.f3f6641d2e2e09df863d417f9a58553e.jpg

Hezky, Floyd je moje nocni mura, ja ho mel na dvou kytarach a na obou sem ho zablokoval spalikem dreva ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 7. 2020 v 18:30, OndraPod napsal:

Hezky, Floyd je moje nocni mura, ja ho mel na dvou kytarach a na obou sem ho zablokoval spalikem dreva ;)

Trochu som z tej gitary konsternovaný. Má gibsoňácku menzúru a neviem si na to zvyknúť. Už druhý explorer, ktorý mi prešiel cez rozum. Dosť ma to serie, je to inak veľmi fajn gitarka.

Floyd je v pohode. Mával som s ním kedysi problém, kým som sa ho nenaučil poriadne nastaviť. Ak sú na ňom dobré struny, tak skrátka drží. Dnes som vytiahol asi po mesiaci z futrálu Charvelu a bola utečená skoro neznateľne, ani som ju nesnažil doladiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jeden sranda projekt táta/syn za námi. Stavebnice "telecaster" nechali jsme vlastně jen dřevěné části a ladící mechaniky. Zbytek vyměněn.

Nejpodstatnější jsou ručně stavěné snímače od p.Tůmy , model TV CUSTOM 50‘-60‘ ALNICO 3/5. Chtěli jsme ten starý zvuk a na lampě je fakt pěkný.

20200520_155845.jpg20200704_224810.jpg20200704_224847.jpg20200704_225105.jpg

 

No a další projekt táta/syn jsem sundal z půdy.

Prvorepublikovou kytaru tzv. Archtop, ve zdejších končinách zvanou Gibson.

Tuhle kytaru jsem dostal asi před 25 lety od svého tchána, který s ní pádloval jako mladý na vodě. Válela se ve stodole a byla myslím na tři části a on jí chtěl vyhodit.
Tenkrát jsem z ní sundal notně popraskaný šelak, nějak jsem jí poslepoval, upravil mechaniku, která úplně chyběla a natřel jakýmsi lakem, za což si dnes děkuji, protože byl kvalitní a nejde dolů 🤣, ale možná díky tomu přečkala na půdě a přišel ten správný čas.
Sundal jsem zadní desku, vytrhal pražce a začal slepovat praskliny.
Vrchní deska vybroušena tisícovkou smirkem a 3x namořena. Hmatník srovnaný, obroušený. Pražce a pilka na ně, objednány. Lem jsem dostavěl z plastové lišty koupené v Baumaxu, protože tenhle rozměr prostě není. Právě probíhá oprava lubů a pokus o srovnání mírně prohlého krku.
Zadní deska obroušena nahrubo, protože se bude lepit a budu se pokoušet to olemovat.
Mechaniky musíme nějak zrenovovat, protože tohle se už nekoupí. Poslední fotka je předek v laku. Další kroky budou následovat.
Bude to práce, jako na kostele s nejistým výsledkem, ale v nejhorším bude na zdi vypadat dobře.

20200706_221347.jpg20200706_221446.jpg20200706_221604.jpg20200706_22142119.jpg20200707_183354.jpg20200710_201507.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Než to pošlu zpátky Thomannoj - nechcete někdo Strymon Iridium? Kupoval jsem ho 10 dnů nazád jako B stock s plnou zárukou, absolutně nic mu není. Cena 10 500,-Kč i s počtou. Já zůstanu u Salva modulů, i když ten Iridium hraje naprosto parádně a do sluchátek s tím reverbem to je maso.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nedela tu nekdo do elektro-akustik?

Mam v planu si nejakou poridit i kdyz asi ne driv nez na podzim ci v zime, tak sonduju jaky sou moznosti a tak.

Chci to na jednoduchy folk à la OTWATM, primarne na domaci akusticky hrani, sekundarne hrani pres snimac do looperu/DAWu, zadny velky umeni ;)

Zatim sem skoncil u tehle modelu:

Godin Metropolis LTD Natural HG EQ - TOP model Solid spruce/Solid mahogany, snimac LR Baggs Anthem

Slysel sem jsrovnani s Gibson Humingbird a Godin vubec nezaostaval, cena uz je ale celkem vysoka :(

Godin Metropolis Natural Cedar EQ - Solid cedar/Mahagon(hadam vrstveny) snimac LR Baggs Anthem

Tady si nejsem jisty cedrovou deskou, asi bych radsi smrk, cena je OK, recenze priznive

Takamine EF360GF Glenn Frey - Solid spruce/Solid rosewood, Takamine piezo with CT4B II preamp

Idealni kombinace drev smrk/rosewood, cena OK, uzasny recenze, kytara ma zamerne jasnejsi zvuk s mene vyraznymi basy, co z je co hledam.

Nejsem si uplne jisty tim snimacem a preampem i kdyz z ukazek na Thomannovi se mi zvuk snimace celkem libi, ale co sleduju kytarare na YT, tak vetsinou prisahaj na LR B. Anthem

Takovej trochu cernej kun je pak Eastman E8D Dreadnought Natural - nicmene se snimacem jsem na cene TOP Godina

 

Budu vdecny za jakykoliv postrehy, diky ;)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...