Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

Jeste jsem koukal na hodne chvaleny Furch, ale modelu s elektronikou maji jen par a pouze s LR Baggs StagePro.

Z ukazek mi prijdou takovy trochu nemastny neslany, vsichni vyzdvyhujou hlavne cenu oproti Martin a Gibson, coz je imho vzdycky trochu podezrele ;)

Ze zvukovych ukazek zatim jasne vede Godin Metropolis LTD:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja sa v akustikách prd vyznám, ale názory resp. postrehy mám dva.

Prvý je, že snímač-nesnímač, takáto gitara musí predovšetkým hrať skvelo akusticky, hlavne v tejto cenovej. Je treba mať ju v ruke a vypočuť, kus od kusa môže byť iný. Kolega nedávno kupoval v podobnej kategórii a celkom mu výber trval, kým prišiel na ten správny kus. O tom, ako do ruky sadne krk, sa asi nemusím zmieňovať, asi si nechceš kúpiť niečo, čo bude mať fajn zvuk, ale nebude sa Ti dobre hrať.

Druhá vec. U Tebou uvedených Godinov by ma sralo, že mám hmatník z nejakého lisovaného papiera :). Kľudne to môže mať všetky vlastnosti lepšie, než drevo, ale vadilo by mi to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, ale ja to za par minut hrani na krame stejne nepoznam jesli mi kytara sedne nebo ne, tak pocitam s tim, ze to vzdycky muzu do 30 dnu vratit ;)

Problem se snimacem je ten, ze instalace samodomo do akustiky neni uplne trivialni a preampy maj ruznou velikost a rezat do akustiky se mi moc nechce.

Jinak ho 100% vyuziju, nahravani doprovodu do looperu a tak.

njn ten richlite je oser...

PS Jinak si myslim, ze by vsechny kytary od 20-30k vis mely hrat slusne, pak uz je to jen o kavalite dreva a jestli tomu venoval unavenej cinan na lince par minut, nebo se japonec/kanadan babral s kazdym detailem.

Respektive jestli se po par letech hrani zacne odlepovat kobylka a vlnit top,  nebo ne..

PPS Ty Furch se mi paradoxne libi asi nejvic, ale krom tech nejvyssich modelu zni v recenzich vsechny tak nejak plechove a prakticky u vsech drncely struny o prazce.

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny ;)

Kazdopadne ten richlite je dealbraker, ja zil v domeni ze je to temer k nerozeznani od ebenu, aspon to tvrdil manik z The Trogly's Guitar Show co recenzuje Gibsony, ale on je to fakt jen lisovanej obarvenej papir s pryskyrici a taky to tak vypada...

Docela vtipny sledovat vsechny ty videa z roku 2017 kde to vsichni vynasej do nebes a dneska je Godin v podstate posledni kdo to jeste pouziva.

Jako na jednu stranu je smutny ze se 90% vytezenyho ebenu nechalo shnit, protoze nebyl dostatecne kvalitni a vyrobci ho nechteli, ale nahradit to umelym sajrajtem je opacnej extrem.

Ja bych rozhodne nemel problem s ebenovym hmatnikem kterej neni uplne cernej, coz asi pochopili i vyrobci kytar viz. Fender Acoustasonic, Warvick basy, Taylor akustiky a dalsi.

Nebo maj proste povinnost koupit vsechno co se vytezi, kdyz dostali tu vyjimku z CITES ;)

 

Ja uz mam kazdopadne vybrano a vlastne i objednano, ja vim, sem idiot 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kez bych ja umel hrat prstama jako trsatkem, ja i ledacos prstama zahraju, ale oproti trsatku to zni jako kdyz hraje chromej ;)

před 38 minutami, McStinger napsal:

Gitarka hrá ako?

Hele je to tam, hraje to fakt nadherne a podle mych predstav. Uzasny perkusivni zvuk, hezky vyvazeny, pouze s lehce prevazujicimi stredy a uzasnou dynamikou.

Do ruky sedne perfektne, skoro sem tomu nechtel verit, ale vsechny dulezity rozmery jsou totozny +/- 1mm s mym PRS Custom 22. Neskutecny :D

Stejna menzura, temer stejny "C" profil krku, sirka orechu, roztec strun,  dohmat jak u elektriky a ladi taky paradne.

Fakt uz si nepamatuju, kdy jsem byl naposledy z neceho takhle nadseny.

 

Bohuzel na to ted neni moc casu, jeste jsem ani nestihl vyzkouset snimac, casem se urcite rozepisu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) ja sa teším, keď mám každú gitaru pocitovo inú a Ty sa tešíš, že rovnakú

Ja prstami na gitaru vôbec neviem hrať. Na basu hrám na striedačku, niečo prstami, niečo trsátkom, baví ma to aj tak, aj tak. Nie je to moc dobre, výrazne sa mení zvuk a prejav, ale čo už, keď som taký :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtipny je, ze kuli tomu sem si pred rokem kupoval Acoustic Simulator, abych se nemusel preucovat na spanelku ;)

Ted se jen odnaucit vsechny ty zlozvyky so sem hranim pres AC simulator ziskal ziskal.

Taky se budu muset vratit zpatky ke kulatejm tortexum, posledni dobou sem se preucil na nylonovy Jazz III JP, na elektriku naprosto super, na akustiku bida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Objednal sem si ondyno duralová trsátka a žádný lepší trsátko sem v životě v ruce neměl, ať se propadnu jestli jó.

https://www.ebay.co.uk/itm/DAddario-6DGN4-10-Duralin-Precision-Guitar-Picks-Medium-85mm-10-Pack/361505825333?hash=item542b6d2235:g:TD4AAOSwoBtW3YFV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak když tam píšou duralin, tak to je pro mě stejnej slovní základ, jako dural a dural jako dural, prostě alumínium. Bylo mně to ňáký podezřelý, že se to nevotrsává na kov, sem myslel, že na tom duralu je nějaká tenká vrstva plastu. Ale hraje se na to super, je to tvrdý jak já nevím 1.4 a přitom tenký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...