Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

YAMAHA FGX5 Red Label

1776793296_YamahaFGX5.thumb.jpg.4e575ed71b3f17a326884274457ea207.jpg

Sance vratit kytaru do 30 dni je pryc, tak to si ji asi budu muset nechat...

Ne, vazne jsem z ty kytary naprosto nadsenej a unesenej. Hral sem na ni posledni mesic opravdu denne, na prstech mam 2mm silny mozoly, coz se se mi nestalo snad jeste nikdy ;)

Je to v podstate reedice "legendarni" Yamahy FG180 Nippon Gakki, akorat dotazena k dokonalosti - neck blok ve tvaru L, dlabany zebrovani, torifikovana vrchni deska, tenky satenovy lak.

Kvalita materialu je spickova a zpracovani zda se taky, vyrobeno v Japonsku tradicnimi postupy, nikde stopy po epoxydu apod. coz se o Godinu ani Takamine zrovna rict neda 🤬

Zvuk je hodne osobitej, takova zvlastni kombinace bohateho stredo-basoveho zvuku s cistyma sametovyma vyskama a zaroven je zvuk vyrazne perkusivni.

Atmosfeel snimac jsem zatim moc nevyuzil, ale libi se mi hodne, zvuk tvori kombinace pieza, tlakoveho snimace na vrchni desce a mikrofonu u ktereho jde nastavit pomer od 0 do 50%.

Acoustic simulator je oproti tomu detska hracka.

Zapory? Snad jen pouzuti "vintage" zazloutleho laku, asi bych byl radsi kdyby pouzily cisty, kytara pusobi lehce oranzovym dojmem, ale zase je to celkem originalni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přestože mám kátké a buclataté prstíky, které se nehodí než k bubnování na desku stolu, tak se s nadšením hodným ušlechtilejších zájmů pravidelně vrhám na kytaru. Když někam nedohmátnu, tak tam prostě nedohnátmu. .... Fender Strat SSS a Charvel Superstrat HHH. Kombo lampové VHT + menší digi Laney. Efekt analogové ProCo Turbo Rat + digi multiefekt Zoom G3. A protože s tím vším prý dělám kravál, který má s hudbou pramálo společného, tak musím hrát do sluchátek, ty jsou AKG.

kkk1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvili jsem uvazoval i o Cortce ale tohle video je teda masakr:

Par prikladu za vsechny:

2:15 Important dovetail neck joint, key to the quality of construction - hodne zajimavej tvar rybiny :eek:

3:00 Proc plytvat lepidlem, vzdyt je to jen pitomej hmatnik :D

4:50 Top braicing - za 30s je po vsem...

Clovek si rika jaky zverstva se tam asi musej dit kdyz u toho neni kamera :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2020 v 19:06, OndraPod napsal:

YAMAHA FGX5 Red Label

Kvalita materialu je spickova a zpracovani zda se taky, vyrobeno v Japonsku tradicnimi postupy, nikde stopy po epoxydu apod. coz se o Godinu ani Takamine zrovna rict neda 🤬

 

Možno dávajú málo lepidla, ako u Cortu :)

Cort drsný. Boli časy, keď sa na Cort pozeralo ako na peknú šunku a v inzerátoch sa písalo "žiadna kórejská sračka" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja si nedelam iluze, porad je to kytara nizssi stredni tridy a par nedokonalosti by se na kytare urcite naslo.

Zase pokud se da verit "zarucenym" zdrojum z internetu a tyhle promo fotce, jsou kytary vyrabeny tradicne ve stejnym shopu v Hamamatsu, jako jejich hand-made profi rada  GC klasik v cene od $4k vys.

p_03_bc1ce37a1eca3ac543e9e469d4c3e438.jp

Cort zvladne dle info z videa rocne az 1 000 000 kytar, ve dvou tovarnach o 750 zamestnancich, to asi mluvi za vse ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som si nedavno urobil radost, chudinka mala, omlatena, v bazari ju nikto nechcel, ani po zlave ... a kedze hrat poriadne neviem, tak sa bude vynimat na stene namiesto obrazu 🤣

Inak kto si robi tabulky, tak je to LP Standard 2011 a z casu na cas to ladim cez 40W tranzistor od H&K, este echte deutsche Manufaktur 🤔

5C286C34-40A3-4389-90A4-C93F617CAF48.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 9. 2020 v 17:36, OndraPod napsal:

Tak ja si nedelam iluze, porad je to kytara nizssi stredni tridy a par nedokonalosti by se na kytare urcite naslo.

Zase pokud se da verit "zarucenym" zdrojum z internetu a tyhle promo fotce, jsou kytary vyrabeny tradicne ve stejnym shopu v Hamamatsu, jako jejich hand-made profi rada  GC klasik v cene od $4k vys.

Cort zvladne dle info z videa rocne az 1 000 000 kytar, ve dvou tovarnach o 750 zamestnancich, to asi mluvi za vse ;)

Yamaha je seriózna značka, ktorej odjakživa dôverujem. Len sa s ňou trochu míňam, predsa len sa hýbu v inom segmente.

U Corta z tých 750 zamestnancov pracuje 250 v administratíve a 250 v logistike :). Nejak tak viac verím Samicku, od neho som mal v ruke pár el. gitár a nič zlé som na nich nenašiel. Inak samozrejme obidvaja títo výrobcovia robia snáď pre všetky značky,

 

Si tu nakupujete kadečo, no čo som ja od macochy? :)

fIMG_20201002_021804065_HDR.jpg.9d7d6ec5f5c1a61cf1fa9c43c45585ab.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, McStinger napsal:

Yamaha je seriózna značka, ktorej odjakživa dôverujem. Len sa s ňou trochu míňam, predsa len sa hýbu v inom segmente.

Tak ja to mel vetsinu svyho kytarovyho zivota podobne, cisty zvuk byl sprosty slovo a na cokoliv akustickyho jsem mel temer averzi.

Ale asi uzstarnu, nebo co ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

A sem v prdeli. Zapnul jsem včera Randalla a nevšim si, že mně z Torpéda povylez kabel od zátěže (Captora). Takže jsem to chvilku trápil, snad jen tři minuty a vyp to. Pak sem si všim toho kabelu, zkusil to napřímo - bedna - kytara a hovno, ani ťuk. Kurva snad sem nevodpálil výstupní trafo???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, McStinger napsal:

Skús pozrieť poistky. Neviem, koľko ich tam je a kde, už mám dneska dosť na nejaké hľadanie. Akurát pozor, ak by si menil, môžu tam byť rýchle poistky. Niečo môže byť teoreticky aj vnútri.

Asi budou nejaky vevnitr, zejtra to zas rozeberu. Aspon tam vratim 6L6, z experimentalnich duvodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kempera odo mňa minule vydrankal jeden nešťastník. Tak som ho strelil, aj tak som chcel rack.

Bohužiaľ, tie hračky už hrajú naozaj verne. Ešte donedávna hlavne skreslený zvuk robil problém. Kempera človek od reálneho ampu nerozozná, podľa mňa nie je šanca. Možno nejaký dobrý gitarista môže cítiť rozdiely pri hraní.

Helixa som predal, lebo ten mal nejaké digitálne nectnosti. Napríklad dlho doznievajúci flažolet na vyššom skreslení skončil digitálnym chrčaním, to ma dosť znechutilo. Okrem toho za tie prachy toho až tak veľa neponúkal, okrem špičkovo vyriešeného hardware a skvelého ovládania. Aj vychvaľovaný soft mi teda moc nesedel. Ťažko čitateľné, nekontrastné. A ovládacie prvky hrozné, neprehľadné. Napríklad na výšku postavený grafický ekvalizér.

Fractala som mal Ultru, ale rýchlo ma prestala baviť. Zvukovo ale výborne, na taký starý stroj. Lepšie, než Helix. Teraz som zobral toto Axe, jednoducho ma to zaujímalo. Zatiľ po pár minútach sa to netvári zle.

Mňa tieto digitálne sprostosti vždy veľmi rýchlo omrzia, ale zas keď nič nemám, tak mi to chýba, občas sa pohrať. Keby si mi ale dal vybrať medzi Axe a slušným lampáčom, tak beriem lampáč, bez váhania. Pre ten pocit. Asi ako hmatník zo syntetického dreva vs. dreva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pre totálny nedostatok času som si na Axe moc nezahral, možno tri večery po dvoch hodinkách. Neviem, mám trochu zmiešané dojmy. Lezie z toho kopa kadejakých zvukov, fajn efekty a tak. Ale stále mi to znie nejak ostro. Má to dynamiku, tvári sa to ako aparát, ale niečo tomu chýba. Či je to tým, že zatiaľ iba na sluchátka, ale zase lampáč mi cez Torpedo hrá fajn aj na sluchátka a Kemper tiež výborne. Vlastne zatiaľ sa mi na Axe páči jediný aparát, JCM800. Rectifiery tiež nehrajú zle. Je to ale všetko také jedovaté, presné a hlavne únavné. Ešte aj stará Ultra mi asi znela lepšie. Basa celkom OK, ale aj z nej mám nejaký divný pocit, ako keby bol do zvuku primiešaný flanger. Fakt neviem, či to za tie prachy stojí. Možno na živé hranie, keď sa to preženie cez repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psychicky sem to zas nezvlád a objednal si tuhle krasavici. 

https://www.gear4music.cz/cs/Kytara-baskytara/Epiphone-Les-Paul-Modern-Sparkling-Burgundy/39AK?utm_medium=email&utm_campaign=order-confirmation-grouped-order&utm_content=ord-line-grouped-order&utm_source=txn-email

Trošku mě teda kouše svědomí, že to není Gibson ale bojím se, že těch 50 litrů rozdíl bych stejně asi nevocenil... A dám jí béžový rámečky a pickguard.

epi.jpg

 

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná. LP je příjemná kytarka. Podobně jsem dopadl před před pár lety, kdy jsem koupil LP Focus. Gibsona jsem zavrhnul, že si ho pořídím až si ho kvalitou hry zasloužím. Černý pickguard i rámečky jsem taky vyměnil za béžové a černé čudle jsem vyměnil za bronzové. Bohužel stále jsem názoru, že Gibson si nezasloužím, a aby to nebylo málo, tak zdrahl jednou tolik...

No a pak se mi zalíbil PRS ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...