Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

V 23. 11. 2020 v 10:03, p3k napsal:

Já včera nainstaloval po delší době znovu CUBASE, tak uvidím, jestli mne to taky chytne...

Svojho času som prešiel z Cubase na Reaper. Za smiešny peniaz fakt veľký kopec muziky. Žiadne obmedzenia, žiadne debilné dongle, kontá a pod.

 

před 9 hodinami, Zmizík napsal:

Si zas na gear4music něco vobjednám. Kurvy, prej 2-3dny dodání.

Neviem, čo chceš kupovať, ale Andertons už pomaly chystá Black Friday. Predchádzajúce roky mali fakt niektoré veci až za neuveriteľné ceny. Neviem, ako bude tento zkovidený rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja som na tieto Mooery pozeral, keď som zvažoval, či zobrať Kemper, alebo nie a celkom sa mi pozdávali. Oni sa Číňani už fakt hrabú do kategórie Helixu a Kempera.

300 lite je podľa mňa fajn voľba, ak Ti nebude chýbať pedál. Ale má to vstupy na externý. Muziker má teraz v rámci Black friday zľavu 5% na všetko do 29.11., len treba zadať kód BLACK, tak by si rozpočet moc nepreskočil. Vrátiť sa to dá, ak by to bola šunka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam uz dva roky Headrush Gigboard a jsem s nim fakt spokojenej, je to fakt totalne blbuvzdorny a ma hezky prehledny interface.

https://www.thomann.de/cz/headrush_gigboard.htm

Mooer GE300 Lite vypada byt dost podobny, ale ma dvojnasobek prepinacu a mnohem vic ovladacich prvku, za v podstate stejnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ono sa dnes už v tejto cenovej nájde slušných mašín viac. Ide skôr o ovládanie, čo komu viac sedí a potom o fíčury, ktoré človek uprednostňuje. Napríklad ten GE300 lite má pomerne krátky looper, zase zvládne "profilovanie". Ak ide o IR, tak tie zvládne aj GE200, alebo napríklad Hotone Ampero, tieto majú aj "bubeníka". Človek aby sa v tom pohrabal a porovnal. Čo by som ale nebral, sú Zoomy, Zoom nejak zaspal dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, klasicky umely omezeni aby si nekonkurovali sami sobe a donutili cloveka koupit nejvyssi radu.

Headrush ma looper 20 min ale zase nejde ulozit do pameti, coz umi jejich Looper Station.

Taky mi nedovoli pouzit vic nez dva efekty stejnyho typu v jednom presetu, ne ze bych to v realu potreboval ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 11. 2020 v 2:06, McStinger napsal:

Pre totálny nedostatok času som si na Axe moc nezahral, možno tri večery po dvoch hodinkách. Neviem, mám trochu zmiešané dojmy. Lezie z toho kopa kadejakých zvukov, fajn efekty a tak. Ale stále mi to znie nejak ostro. Má to dynamiku, tvári sa to ako aparát, ale niečo tomu chýba. Či je to tým, že zatiaľ iba na sluchátka, ale zase lampáč mi cez Torpedo hrá fajn aj na sluchátka a Kemper tiež výborne. Vlastne zatiaľ sa mi na Axe páči jediný aparát, JCM800. Rectifiery tiež nehrajú zle. Je to ale všetko také jedovaté, presné a hlavne únavné. Ešte aj stará Ultra mi asi znela lepšie. Basa celkom OK, ale aj z nej mám nejaký divný pocit, ako keby bol do zvuku primiešaný flanger. Fakt neviem, či to za tie prachy stojí. Možno na živé hranie, keď sa to preženie cez repro.

Musím trochu poopraviť sám seba. Konečne som mal trochu viac času pohrať sa s Axe a prišiel som mu na chuť. Je to fajn mašina, možno si ju nechám. Dá sa s tým vyhrať a vyťahať z toho výborné zvuky. Netreba to porovnávať s lampovými aparátmi, aj keď sa ich to snaží napodobniť, treba ho skrátka brať tak, ako je. Ak chce niekto modelingový krám a kopec efektov a chujovín v jednom, tak aktuálne asi nič lepšie neexistuje. Kemper s dobrým profilom znie skoro na nerozoznanie od originál aparátu, to je druhá cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale to sa musíš pozrieť po nejakej nižšej sérii Pacifiky, najviac asi trojstovkovej, inak neušettríš. Mne sa Pacifica odjakživa páči a aj keď ju kupovať nebudem, tak ak mám príležitosť, do ruky ju zoberiem. No a tie nižšie série nie sú nejaké extra zázraky, čo sa týka spracovania. Ale zas môže to byť kus od kusa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...