Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Hezky.

To mi pripomina, kdyz jednou majitel klubu tvrdil ze mu musime zaplatit jeho zvukare. Tak rikam dobry co se da delat, aspon bude dobrej zvuk.

Tak jsme natahali aparaty na podium, nacez se privalil divnej strejda v teplakach a zacal ze mne tahat rozumy jak nazvucit kytarovej aparat a kam a jak dat mikrofon, tak mu rikam ze si to radsi nastavim sam.

Pozdeji mi doslo ze to byl sam pan zvukar za 3000,- :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, zvukaři :)

Před dvaceti lety jsme s naší kapelou Nůž dělali ňáky demo u jabloneckýho zvukařskýho guru. Kluci, ptá se, jak se menuje tadle písnička? Já: Soused.

On si dělal poznámky na papír a píše: Souset.

Specifickej týpek, pábitel, my jsme ho žrali. Jeho motto bylo - Co dechař, to debil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O znacce Richwood jsem nikdy neslysel.

Koukni spis na FG radu od Yamahy napr. FGX800c https://www.thomann.de/cz/yamaha_fgx800c_nt_468037.htm

IMHO skvely pomer cena vykon ve vsech radach. 2092476645_YamahaFGX800CNTThomannesko.thumb.jpg.0ce9803b6570aea7594ccb69b83a0bfa.jpg

FG800- vrchni deska masiv luby laminat, made in China

FG3/FGX3 - celomasiv, made in China

FG5/FGX5 . celomasiv, made in Japan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem slysel dost chvaly na kytary Recording King https://www.thomann.de/cz/recording_king_rd_318_adirondack.htm

Osobni zkusenost s nima ale nemam zadnou, je to made in China a pouzivaji kvalitnejsi celomasiv drevo, jako adirondak a maji i modely s torefikovanou vrchni deskou.

Ja jsem treba uvazoval puvodne i o Cortce, na kterou jsem taky slysel celkem chvalu, ale pak jsem videl video z vyroby a zdesil sem se jak se s tim totalne neserou.

Plus tam bylo hezky videt ze ten jejich "laminat" je ve skutecnosti nejaka lisovana drevena drt, neco jako MDF, spojena lepidlem a z obou stran to ma nalepenou krasnou mahagonovou dyhu. 

Yamaha taky pouziva laminat u levnejsich modelu, ale je to nekolik drevenych dyh slepenych dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, vojt napsal:

Fakt se to stalo.

zvukař: "a teď tu basu"

zvukař: "tam máš ňákej efekt nebo co?"

basák: "no to je fretless"

zvukař: "tak to vypni"

:D

Mám našťastie so zvukármi iba dobré skúsenosti. Teda okrem prvého koncertu tesne po revolúcii, kedy zvukár nezvyknutý na drsnejšie štýly v polovici vystúpenia prvej kapely zalomil rukami a odišiel do baru.

před 1 hodinou, OndraPod napsal:

O znacce Richwood jsem nikdy neslysel.

Koukni spis na FG radu od Yamahy napr. FGX800c https://www.thomann.de/cz/yamaha_fgx800c_nt_468037.htm

IMHO skvely pomer cena vykon ve vsech radach.

FG800- vrchni deska masiv luby laminat, made in China

FG3/FGX3 - celomasiv, made in China

FG5/FGX5 . celomasiv, made in Japan

Asi si Yamaha dáva na kvalitu pozor, ale mne čo prešli rukami čínske gitary, s každou niečo neriešiteľné bolo. Indonézia na tom o moc lepšie nie je, ale aspoň moja indonézska LTD je v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem kupoval akustiku pred pul rokem ;)

Problem tech levnejch cinskeych akustik je, ze vypadaji a mozna i hrajou hezky, kdyz jsou novy.

Ale po par letech se zacne odlepovat kobylka, kroutit krk a vlnit vrchni deska. Jenomze to uz zpetne do recenze nikdo nenapise...

Yamahy jsou vyhlaseny tim ze jsou bytelne staveny a spousta puvodnich FG kytar z 60.-70. letech porad beha po svete a dobre slouzi, maximalne potrebuji neck reset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je krásne 

https://www.thomann.de/cz/dangelico_premier_bowery_anm.htm

akurát je to cenový strop už môj.

Dilema či skúsiť niečo za 200€ a učiť sa posunúť ďalej potom, alebo hneď dream nástroj. Dreadnought alebo nesie jumbo?

A ešte ďalšia dilema učiť sa na akustikach alebo elektrike? Tam sa mi páči Gretsch 2210 alebo 5220 . Čo je lepšie na učenie?

Upraveno uživatelem gerhard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co pouzite gitary, ma to zmysel? Vo svete akordeonov napriklad celkom plati, ze starsi profi nastroj aj s cenou pripadnej opravy vychadza jak cenou tak hlavne zvukom, pre hobika vyazne lepsie nez novy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, gerhard napsal:

Tak toto je krásne 

https://www.thomann.de/cz/dangelico_premier_bowery_anm.htm

akurát je to cenový strop už môj.

Dilema či skúsiť niečo za 200€ a učiť sa posunúť ďalej potom, alebo hneď dream nástroj. Dreadnought alebo nesie jumbo?

A ešte ďalšia dilema učiť sa na akustikach alebo elektrike? Tam sa mi páči Gretsch 2210 alebo 5220 . Čo je lepšie na učenie?

Tezko radit kdyz o tech kytarach nic nevim a z popisu vyrobce toho taky moc nevyctes. Ja jsem se ve finale rozhodoval mezi Godin, Takamine a Yamahou. A asi nejvic mi pomohli videa lidi co opravujou a vyrabi kytary(twoodford RosaStringWorks) z toho se fakt dozvis o kvalite a pripadnych problemech zdaleka nejvic.

Ja jsem zacinalna rovnou na elektriku temer bez znalosti zakladnich akordu a teorie a musim rict ze mi ty zaklady co se vetsinou naucis prave na akustiku, celkem dost chybely.

Nebo aspon ted to na sobe pozoruju, ze po pul roce hrani prevazne na akustiku sem se paradoxne zlepsil i v hrani na elektriku. Hlavne pokud jde o rytmus, frazovani, feeling a pod. Pritom na akustiku hraju totalne odlisny veci ;)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hyn sa ukaze

1286381963_YamahaFGX5_DAddario.thumb.jpg.9da1a5004ccbb8ccf8ca3bcc7f4ae001.jpg

Sem chtel ty XT Phosphor Bronze bez milosti zlikvidovat hned jak prijdou novy, ale musim rict ze po 12 dnech konecne zmizela ta otravna zvonivost a podivnej chorus/echo efekt ktery to vytvarelo, takovy podivny dozvuk, vzdalene pripominajici varhany nebo akordeon a zase slysim plny akusticky zvuk kytary.

Tak zvazujuje ze je mozna jeste vezmu na milost ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, OndraPod napsal:

Sem chtel ty XT Phosphor Bronze bez milosti zlikvidovat hned jak prijdou novy, ale musim rict ze po 12 dnech konecne zmizela ta otravna zvonivost a podivnej chorus/echo efekt ktery to vytvarelo, takovy podivny dozvuk, vzdalene pripominajici varhany nebo akordeon a zase slysim plny akusticky zvuk kytary.

Tak zvazujuje ze je mozna jeste vezmu na milost ;)

 

Asi patria k tomu druhu strún, čo sa trochu potrebujú usadiť. Podobne ako na base, tam ma vždy rozčulovalo to cinkanie nových strún. Vlastne som počas môjho aktívneho obdobia mal na jednej base pár rokov jednu sadu strún, len som ich občas vyvaril v jarovej vode :). Po asi pätnástich rokoch oddychu som ju zobral do štúdia a struny hrali ako zamlada :D

Som teraz zložil sluchátka, hral som sa hodinku s Axe. Musím povedať, že tomu celkom prichádzam na chuť, je to zábavná hračka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Kapo napsal:

Já jsem skončil u strun Elixir phoshor bronze.

Ja je mam taky rad zvukove, ale nesedi mi moc pocitove a tak po 2 tydnech se vzdycky zacne parat oplet a struny zacnou cernat a zvuk jde rychle do kopru, asi mam moc agresivni pot nebo co.

Takze to vyjde docela draho, protoze bych je musel menit v podstate kazdy mesic.

před 2 minutami, McStinger napsal:

Asi patria k tomu druhu strún, čo sa trochu potrebujú usadiť. Podobne ako na base, tam ma vždy rozčulovalo to cinkanie nových strún. Vlastne som počas môjho aktívneho obdobia mal na jednej base pár rokov jednu sadu strún, len som ich občas vyvaril v jarovej vode :). Po asi pätnástich rokoch oddychu som ju zobral do štúdia a struny hrali ako zamlada :D

Som teraz zložil sluchátka, hral som sa hodinku s Axe. Musím povedať, že tomu celkom prichádzam na chuť, je to zábavná hračka.

Je to urcite mozny, akorat je to troch opruz cekat skoro dva tydny nez se zvuk usadi a prvni tyden me to hrani bavilo mozna jednou trochu, jak mne ten zvuk stval a lezl na nervy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...