Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Som sa pár večerov hral s Axe a vypiplal si preset, ktorý sa mi fakt zdal fajn. Nakopnutý zosík, box, trocha flangeru a reverb. Niečo akože power alebo hair metal, takú vrniacu gitarku, s trochou priestoru do sluchátiek. Trtkal som sa s gombíkmi na zosíku toľko, až to hralo fajn. Dneska som do toho pustil miesto zosíku cez Torpedo dospelého Engla. A hralo to poprdeli hneď, nech som otočil gombíky kamkoľvek :). Chujové modelovacie krámy :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zvazuju ze bych mladymu poridil nejakou zakladni pololubovku, neco jako Ibanez AS 53. Jeste mi napadlo vyzkouset v podobny cenovy relaci nebo levnejsi nejakou od Harley Benton. Chtel bych se zeptat na vas nazor a zkusenosti, pro a proti. Diky kluci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pololubovky nejsou az tak trivialni jako solid body kytary, treba PRS melo se svoji SE verzi Hollowbody II ze zacatku velky problemy se stabilitou, takze bych se osobne Harley Benton a podobnym lacinym znackam vyhnul, na druhou stranu toho HB vyrobi mraky, tak treba uz to maj odladeny ;)

Co treba Epiphone, posledni dobou na ne slysim samou chvalu.

https://www.thomann.de/cz/epiphone_es_339_vintage_sunburst.htm

P.S. Koukam ze ty negativni recenze na PRS SE Hollowbody II z Thomanna zmizeli, lidi tam psali jak se jim rozlepilo telo, propadl krk a podobne, zajimavy obzvlast u kytary za 30-40k :eek:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 5. 2021 v 21:43, OndraPod napsal:

Pololubovky nejsou az tak trivialni jako solid body kytary, treba PRS melo se svoji SE verzi Hollowbody II ze zacatku velky problemy se stabilitou, takze bych se osobne Harley Benton a podobnym lacinym znackam vyhnul, na druhou stranu toho HB vyrobi mraky, tak treba uz to maj odladeny ;)

Co treba Epiphone, posledni dobou na ne slysim samou chvalu.

https://www.thomann.de/cz/epiphone_es_339_vintage_sunburst.htm

P.S. Koukam ze ty negativni recenze na PRS SE Hollowbody II z Thomanna zmizeli, lidi tam psali jak se jim rozlepilo telo, propadl krk a podobne, zajimavy obzvlast u kytary za 30-40k :eek:

 

Diky za nazor a tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Hraje to paradne, z pocacetniho nadseni ze uz na nic jinyho hrat nechci se vracim pomalu do normalu.zvuk je paradni, kon kretni, nazahuhlanej i pri zkresleni, nevim jak po popsat, nejsem zadnej fajnsmekr a taky jsem ji koupil synovi. Zpracovani dobry, nejvetsi problem hrubsi prazce, ale nic co by neslo rozlestit, mozma by se to i casem ohralo. Struny osadim casem taky jiny, ale neni to zase takova tragedie. Za ty prachy spokojenost.
Jo a telo je trochu vetsi, ale to asi vis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2021 v 16:08, McStinger napsal:

Čo vám všetkým zhrdzaveli struny? :)

Ja som sa konečne dohrabal ku fréze.

 

 

McStingere, to je libová zeleň. Jakou barvu má tělo toho Strata?

Koupil jsem svýmu Jazz bassoj tyhle krásný krémový Dimarzio model J. Vypadá jako single, ale každej má dvě cívky, takže jsou absolutně bez šumu. Zvuk je znatelně tělnatější, než klasika Jazzbass, jsem nadšenej, těšim se na zkoušku s kapelou. Navíc je supr, že póly jsou vlastně imbusový šroubky, takže se dá doladit jejich vejška, tim pádem kompenzovat rádius krku (=vejšku strun) a vyrovnat hlasitost jednotlivejch strun.

P1090836.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vojtTelo je slimy green :D. Na foto ešte s pôvodným čiernym pickguardom. Aktuálne mám žltý, ten je fajn. Uvidím, čo to urobí so zeleným, ale mohlo by byť fajn, hnedý pickguard na hnedom tiež vyzerá OK.

post-957-0-57621200-1548966167.jpg.0370d228f9e76f0c3b259bf1ab326a6a.jpg

 

Pozerám na Tvoju basu a je mi ľuťo tých mojich dvoch, čo sedia vo futráloch, musím si zas na basu brnknúť niekedy. Pólové nástavce som na snímačoch nikdy neriešil, ale ja mám pri bežnom hraní tak strašidelný rozptyl dynamiky, že ani nemá význam niečo podobné riešiť. A na "koncertnej" base mám dva delené humbuckery, tam som to plus mínus doladil výškou snímačov.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, McStinger napsal:

@vojtTelo je slimy green :D. Na foto ešte s pôvodným čiernym pickguardom. Aktuálne mám žltý, ten je fajn. Uvidím, čo to urobí so zeleným, ale mohlo by byť fajn, hnedý pickguard na hnedom tiež vyzerá OK.

post-957-0-57621200-1548966167.jpg.0370d228f9e76f0c3b259bf1ab326a6a.jpg

 

Pozerám na Tvoju basu a je mi ľuťo tých mojich dvoch, čo sedia vo futráloch, musím si zas na basu brnknúť niekedy. Pólové nástavce som na snímačoch nikdy neriešil, ale ja mám pri bežnom hraní tak strašidelný rozptyl dynamiky, že ani nemá význam niečo podobné riešiť. A na "koncertnej" base mám dva delené humbuckery, tam som to plus mínus doladil výškou snímačov.

 

Ten konektor na te charvele (ala strat) tam mas dodelavanej nebo je to z vyroby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Prochy68To je z výroby, jednu modelovú sériu tak robili. Neviem, čo ich k tomu viedlo. Ďalšia séria už mala konektor na boku, tá Tvoja je zrejme ona. Aj na nastavenie truss rodu už máš koliesko, ja musím dať dolu krk.

Nie je to šťastné riešenie, na konektor hore na tele som si dosť dlho zvykal. Samozrejme sa bije s pákou tremola. Mám páku radšej vzadu a keď ju chcem rýchlo otočiť, tak hrabnem do kábla, alebo zavadím o konektor. Ale ako píšem, už som si zvykol a nevadí mi to. Zase keď zasúvam jack, tak nešmátram niekde po hranách a keďže hrám väčšinou doma po sediačky, tak sa mi kábel takto zvrchu lepšie uprace. Jedno s druhým :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2021 v 16:58, Prochy68 napsal:

Tak ju, jedna nova HB3482976b01c30c65bfb39b3b2afaefe3.jpg

Stejne je to uzasny co se da dneska poridit za par penez, kdyz to srovnam treba s Jolanou Tornado na kterou jsem zacinal.

To cloveka od hrani spis odradilo nez inspirovalo, nemluve o tom ze internety nebyli a clovek kazdou zkusenost tezce zaplatil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...