Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, OndraPod napsal:

Stejne je to uzasny co se da dneska poridit za par penez

:D bacha, lebo nám to tu zavrú. Inak za posledný rok-dva išli gitary pekne hore. Čo tak sledujem Charvely, Jacksony apod. To čo stálo 600, stojí spokojne 900 a kusy nad 1000 Eur, nad ktorými som slintal, tak sú 1500. Potom človek pozrie na HB a nestačí sa diviť, že Fusion s origo Floydom a oceľovými pražcami stojí 350.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sme sa tu nedávno bavili o multiefektoch, tak ak by niekto zase vyberal... Pozeral som niečo lacné a skladné, čo sa dá zobrať so sebou na hotel apod. Narazil som na bazoši na NUX MG-300. V recenziách ho ospevovali, tak som ho zobral.

Popravde povedané, nekonalo sa žiadne spadnutie zo stoličky od úžasu. Je to taký začiatočnícky krám.
- software nič moc, na prvý pohľad pekný, na druhý miestami neprehľadný a nedotiahnutý
- silnejšie snímače vstup nevie pobrať, tvrdo skresľuje
- čisté zvuky viacmenej fajn, skreslené sú veľmi zrnité a ostré
- custom IR tomu pomôže, ich správa je ale zúfalá
- po update firmware zariadenie prestane hrať. Kým človek príde na to, že treba nanovo skalibrovať pedál...
- chová sa ako USB zvukovka, má ASIO driver. To je fajn a funkčné. Ale výstup do sluchátiek je žalostný. Pustil som si z Reaperu jeden rozrobený projekt a normálne som sa zľakol, že sa mi v ňom rozosrali ekvalizérey, alebo čo.

Má to looper a bicie, je to celkom fajn cvičítko. Ale netreba od toho čakať, že to nahradí slušnú zvukovku a nebodaj Helixa apod. Kto chce robiť niečo serióznejšie, tak sa musí predsa len pozrieť inam.

 

371619617_Screenshot2021-07-1911_54_28.png.c9e5b1eb73ea1a0cfe532aba7f71ff96.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Chlapci, vám covid rozožral aj gitary a aparáty? Mne Ježiško priniesol,.. hmm, radšej to nevyslovím, lebo mi už nikdy nič nedá :). Zatiaľ som to tu trochu potrápil cez Torpedo a je to zváštny aparát. Neodpustí absolútne nič, ani malé chyby v dynamike. Skoro by som povedal, že sa na to nedá mne amatérovi hrať, pôsobí mi to utrpenie :) Moc nemusím ledkové podsvietenie, ale na tomto kráme to vyzerá fajn.

fIMG_20211221_201754325.jpg.2bc02c777f8dac0a80c78cd506dfc059.jpg

fIMG_20211221_201900537.jpg.beec1cb10d04c3362f82c57fae625532.jpg

 

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska som ho zobral na skúšku a som rád, že som to urobil. Hrá to jak hovado. Suchý a prierazný zvuk v stredoch, k tomu šťavnaté basy bez mesáckeho huhlania, paráda, normálne som bol nadšený. Sedí mu hrať hlasnejšie. Perfektne sa doplňuje s 6505, dneska sme sa obidve počuli výborne. Inokedy sa mi trochu bije Powerball s kamošovým 6505. Normálne sa teším :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

McStingere, pekelně podsvícenej Satan od Randálu, to musí bejt řev jak z otevřenýho hrobu :)

Ani já jsem netroškařil a nechal si udělat svýho zakázkovýho Hofnera. Vychází z jejich modelu 500/1 Relic 63. Čekal jsem na něj čtyry měsíce.

Malá, lehoučká short scale basička, ale obrovská zvukem. Furt mě překvapuje, jak z tak malý basy leze tak mocnej bas. Ale zároveň i skvěle artikuluje. Tělo je dutý a i po zapojení je patrná ta akustická složka zvuku.  Jsem z ní jak na drogách.  Povrchovka neni nitro, ale jejich speciální houslařský tajný laky - šelaky.

Moje osmá basa, proboha!

 

 

P1090864.JPG

P1090863.JPG

Upraveno uživatelem vojt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, vojt napsal:

McStingere, pekelně podsvícenej Satan od Randálu, to musí bejt řev jak z otevřenýho hrobu :)

Ani já jsem netroškařil a nechal si udělat svýho zakázkovýho Hofnera. Vychází z jejich modelu 500/1 Relic 63. Čekal jsem na něj čtyry měsíce.

Malá, lehoučká short scale basička, ale obrovská zvukem. Furt mě překvapuje, jak z tak malý basy leze tak mocnej bas. Ale zároveň i skvěle artikuluje. Tělo je dutý a i po zapojení je patrná ta akustická složka zvuku.  Jsem z ní jak na drogách.  Povrchovka neni nitro, ale jejich speciální houslařský tajný laky - šelaky.

Moje osmá basa, proboha!

 

 

P1090864.JPG

P1090863.JPG

To je parada, vypada to na spickovy materialy, nemluve o selaku.

Original byl pokud vim nejaka obycejna preklizka ;)

Verim ze to hraje naramne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, kluci. Hofner, jako tradiční výrobce klasickejch akustickejch nástrojů, šel na svou basu prostě jinak, než inovátor Fender.

Takže se to konstrukcí podobá spíš houslím nebo kontrabasu, než fendroidním stavebnicovejm masivům. Tyhle Hofnery nejvyšších řad maj smrkovou horní desku, žíhaný javorový záda a boky, celý to je lepený, plovoucí dřevěná kobyla, prostě všechno postaru.

Violin Bass proslavil samozřejmě Paul, ale ten hřejivej zvuk se skvěle pojí i s uplně jinou muzikou, viz:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, McStinger napsal:

@vojtČo máš za basy, keď už toho máš plnú kabelku? Ja som sa usadil na troch gitarách a dvoch basách. Zniesol by som toho aj viac, ale to už človek potom poriadne nehrá, len mení struny :)

Nó, slušnej avatar :)

Fender Jazz Bass American Standard 1997

Jolana Alexis
Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop Jazz Bass 2009
Rickenbacker 4003 Snoglo 2013

Fender Precision 63 American Vintage 2017
Fender Vintage Custom 1951 Precision Bass 2019

Fender Tony Franklin Fretless 2020
Hofner Violin 500/1 RLC 63 2021

Musim to někdy vyfotit pohromadě. Takhle se to u mě sešlo. Nemam už žádnou aktivku, mam rád pasiv. Dva z toho jsou bezpražce. S těma strunama máš recht, ale já většinou používám různý flatwoundy, jak mam rád ty starý zvuky, a ty se skoro nevyměňujou, spíš časem zrajou. Ale zas často kontroluju průhyb krku, mam na to měrky a mam to rád v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je slušný arzenál, ti poviem. Aj hráš aktívne?

Čo sa týka strún, je fakt, že flatwoundy sú tolerantnejšie, nehral som na nich už pekne dlho. Aj som minule pokukoval po sade Steva Harrisa, ale potom ma to nejak prešlo. Inak už som to spomínal, ja som kedysi na mojej "koncertnej" base struny nemenil vôbec, občas som ich prepucoval. Hral som väčšinou prstami a bavil ma ten temný hutný zvuk bez prebytočného plieskania pražcov.

Na gitare ale naopak, keď struny prestanú mať cveng na sucho, tak idú dolu. Čo je pri mojich spotených rukách dosť často, aj keď ich čistievam Fast Fretom a Dunlopom Ultraglide. Našťastie sú lacnejšie, než na basu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, hraju ve dvou kapelách, s jednou bluesrockovou zkoušíme tejdně, koncerty jsme teď zrušili, ale mě bavěj i ty zkoušky.

Jasně, taky mam rád jetý roundy, nesnášim tu cinkavost novejch strun. Flatwoundy jsou svět sám pro sebe, je jich spousta druhů a lišej se od sebe, kdybys s nima něco někdy chtěl poradit, napiš, jejich zkoumání je moje hobby. Zrovna ta sada Steva Harrisa je šíleně tvrdá, to jsou dráty vysokýho napětí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vojt napsal:

Jo, hraju ve dvou kapelách, s jednou bluesrockovou zkoušíme tejdně, koncerty jsme teď zrušili, ale mě bavěj i ty zkoušky.

Jasně, taky mam rád jetý roundy, nesnášim tu cinkavost novejch strun. Flatwoundy jsou svět sám pro sebe, je jich spousta druhů a lišej se od sebe, kdybys s nima něco někdy chtěl poradit, napiš, jejich zkoumání je moje hobby. Zrovna ta sada Steva Harrisa je šíleně tvrdá, to jsou dráty vysokýho napětí.

 

Možno to ma odradilo, plus som si nebol istý, či by sadli na 35" menzúru, plus mám otočenú hokejku, potrebujem extra dlhé E. Ale možno ich niekedy skúsim, mám teraz aj Ibanez Destroyer, ten je 34.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...