Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Boss jsem nikdy nejak nemusel a ani nemel (kamos na to hrava(l)), pak jsem se ale dokopal a koupil Boss BD-2 a ten zvuk me dostal, presne takovy drive jsem chtel a hledal.

Ty krabicky, to je ale silenstvi, jak tomu clovek propadne, je to v prdeli - po chvili clovek zjisti, ze ma v malem pedalboardu pro 5 krabicek standardni velikosti 5 x overdrive a nic jineho se tam uz nevleze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vecou vkusu každého jedinca, samozrejme. Ja sa krabičkám v princípe vyhýbam. Pedalboard si robiť nebudem a aby sa mi to váľalo po zemi kade-tade, na to moc nie som. Mám jeden klon TS, keď potrebujem náhodou skúsiť nejaký zosík boostnuť, jeden EQ ak chcem skúsiť trochu poladiť zvuk cez efektovú slučku a to je všetko.

Ale sledujem občas aj krabičky a fascinuje ma, ako sa výrobcom v poslednom čase podarilo vytiahnuť ceny hore. Boss si vymyslel Waza, kde nová verzia krabičky stojí dvojnásobok starej, kadejaké prapodivné boosty sa predávajú v cenách 150-300 Eur a podobne. To už človek za jednu až pár krabičiek kúpi veľmi slušný multiefekt :). Ale ako píšem, každý po svojom, nijak krabičkárov nekritizujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já krabky moc rád.... možná proto, že zakrejou jak blbě hraju. No je to se mnou jak u hodinek, přece jen kus železa. Ale vrátil jsem se k tomu po letech až v covidu. Koupil podpisovku Slashe od Epiphonu, s pocitem jak krásně hraje, zjistil, že mě to drží, tak k tomu koupil Les Paul, zjistil, že Epiphon vůbec nehrál a vod tý doby sem v třetím nebi.😁

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Seamaster napsal:

Ja su trilobit, 3 krabky, mam 30 let stary Bossacky DS-2 a Chorus, jeste s Toshiba procakama a ladicku. A furt hraju to stejny a stejne blbe :) Me naopak desi ty cudle a displaye ;) Ale jsem drevorubec...

Jo, to je výhoda krabičiek, že tam rovno natočíš, čo treba. Som teraz predal Axe FXIII, lebo som stále čosi pidlikal v softe a furt z toho nič nebolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 3. 2023 v 14:56, McStinger napsal:

:) je to Fireball. A nikto okrem výrobcu nevie, či iba prefarbený, alebo modifikovaný. Sa zaoberám myšlienkou kúpiť aj Fireball, rozobrať ich a porovnať. Len je málo času na také vylomeniny.

Ja mel uplne prvni verzi s lesklym prednim panelem a obrima kurecima hlavama, ktery si v urcitych pozicich navzajem prekazeli ;)

Ale je fakt ze se na tom temer nedal nastavit spatnej zvuk. Prijde mi ze ze vsech tech hype aparatu co prisly po Rectiferech, Engl obstal mozna nejlip.

Akorat me prestalo bavit tahat se s tou obrovskou Engl bednou + 2x12" do zkusebny.

Tak jsem ho vymenil za malinkou M/B F30 a 2 x 1x12"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tie Engle s lesklými panelmi som nikdy nemal šťastie, inak som už hral skoro na všetkých. Pecka je Friedman Inferno, som úplný debil, že som ho predal. Osobne mám Engle rád, vždy na nich viem natočiť zvuk, ktorý sa mi páči. Mám rád aj Marshall, ale aktuálne žiadny nemám a neviem, či ešte mám chuť nejaký kupovať, pri tých šialených cenách, čo sú teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, McStinger napsal:

Na tie Engle s lesklými panelmi som nikdy nemal šťastie, inak som už hral skoro na všetkých. Pecka je Friedman Inferno, som úplný debil, že som ho predal. Osobne mám Engle rád, vždy na nich viem natočiť zvuk, ktorý sa mi páči. Mám rád aj Marshall, ale aktuálne žiadny nemám a neviem, či ešte mám chuť nejaký kupovať, pri tých šialených cenách, čo sú teraz.

Engl je pecka ale domu trochu velký. Tak používám Roland modeling vím že to není sláva ale doma mi to stačí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
před 10 hodinami, Lacifer napsal:

Kytara u mne vždy dopadne stejně,  ještě mám stratku a flyingV a myslím že by je taky táta Fender a Bach nepoznal😁, asi nějaká fobie z původního laku 🙈

_20230909_104043.JPG

Všetko fajn, vyzerá to dobre, len mám vždy taký blbý pocit z ľavorukých gitár :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Lacifer napsal:

Tak toto je bomba, klobouk dolů 🤟 s tím už se dá dělat slušnej vyrvál, dobře ty👌 

To mám takú malú zostavu v mojej komôrke ;). Engle majú výhodu, že sa na ne dá potichu a stále hrajú dobre. Zas keď tomu človek pridá, tak to je tiež fajn :). V obyváku mám túto potvoru, už som foto posielal. Ale idem tú Riveru predať, na ňu sa nedá hrať potichu. Robí to neskutočný tlak, trasú sa steny a susedom padajú jablká zo stromov. Vydržím na to hrať pár minút a potom to hluchý vypínam.

 

riv.jpg.7e72e6cf212647d51e71806bd9559004.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...