Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kluci mám nějakou krizi. Hraju krátkou dobu a mám pocit že se nějak neposouvám. Hraju sice poměrně často na akustiku, ale nějak se neudržím u cvičení a učím se různe písničky co se mi líbí (které si ale nezazpívám). Horší s elektrikou - tam nějak nemůžu sehnat nic co se učit nebo podle čeho - dřív jsem chodil k učiteli, ale už to časově nedávám. Co tak doma hrajete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj to vypada dobře ikdyž borec mi není moc sympatický. No ono hraní před lidma je složitý - sola je moc zajimat nebudou, takze to chce nadrilovat popularni pisne a taborakovky coz zas nebavi vetsinu kytaristu.

Jako u taboraku si dat na kytaru chop suey uz je jiny level :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, je takovej trošku namachrovanej, jeho styl hraní se mně vůbec nelíbí a dost tlačí na pilu, jak se to snaží prodávat. Ale i jen rada, jak si nabrousit trsátko je vpravdě geniální. A tu metodiku, jak se orientovat na hmatníku v jednotlivejch prstokladech a jak to pak přenýst do jakýkoli stupnice a tóniny, to má zmáklý strašně dobře. V šesti dvacetiminutovech lekcích ti naloží práci na rok a pak už je to na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáš Valášek tak stroze možná na lidi působí, ale ve skutečnosti je v pohodě a dost skromnej. Tady jsme si spolu před mnoha lety zablbnuli. Včetně Jíry Maisnera na basu a dalších dobrej muzikantů. Ps. Už jsem byl ostříhanej, ale na skinheda jsem tenkrát ještě nebyl.  :death:

Edit: A tak vypadám dnes....Gibson SG 1974 + Marshall JTM.  :punk:

 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mel bych na vas zdejsi borci dotaz, myslite, ze se da realne naucit hrat na kytaru sam podle treba nejakych videii? Idealne, jestli treba nemate odkaz na nejake samostudijni materialy. Diky :)

 

Myslim, ze urcite ano, zalezi co od sebe ocekavas a na jakou se chces dostat uroven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel bych na vas zdejsi borci dotaz, myslite, ze se da realne naucit hrat na kytaru sam podle treba nejakych videii? Idealne, jestli treba nemate odkaz na nejake samostudijni materialy. Diky :)

To je ošidnej dotaz. Já si ve středu vožralej objednal trumpetu a ještě sem neměl odvahu si jí vyzvednout. Vím jen, že se do ní prská. A víc teda materiálu na youtube je na kytaru než na trumpetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na každý nástroj se dá do jisté míry naučit sám. Akorát je to o dost těžší, než s učitelem a chytíš spoustu zlozvyků. Základní písničky k táboráku se na kytaru naučíš za pár měsíců, na složitější věci asi zapomeň.

Na trubku jsem hrál v dětství. Do nátrubku se neprská, ale "prdí" pusou. Nejtěžší ale je "nátisk". Vyšší oktávu zařadíš tak, že zpevníš rty a svaly kolem pusy. Není to lehký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

shaman: Jo, dá se. Akorát k tomu člověk musí mít (asi jako ke každý činnosti) trochu vlohy, píli či nadšení a musí umět poslouchat a slyšet. A taky to chce, je-li možnost, nebrnkat si jen sám, někdo další do party je dycky plus. Píšu z víc jak padesátileté zkušenosti. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar kucí, nevyznáte se někdo v banjech, případně neznáte někoho kdo jo? Přistál u mě jeden kousek, kterej ač nehranej, tak vypadá, že prošel peklem. Jde mi o to, jestli ho mám hodit do popelnice, což je mi líto, nebo to má smysl nějak restaurovat. Případně střelit tak jak je, že by to užil někdo někde u vohně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim zase malou reklamu na pana otce. Máme radost, nová hračka, Tak nějak celý příběh tu https://baskytara.com/topic16567-basa-shark-aneb-projekt-bude-fretka.html

 

attachicon.gifWP_20180928_16_05_53_Pro.jpg

Docela by mě zajímalo, jak si nakonec uzemnil tu dělenou kobylku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela by mě zajímalo, jak si nakonec uzemnil tu dělenou kobylku...

 

Jakožto, že dovrtat se ke každému kusu zvlášť bylo víceméně neproveditelné, nakonec se na zemnící drát napájel kousek plíšku, který se táhne pod celou kobylkou a v mezerách je začerněn. Pokud o tom člověk neví, není to vidět, výhoda matného laku. A hlavně, funguje to. Poučení pro příště, dělená kobylka je skvělá věc, ale není li na ni basa stavěna už z továrny........

post-26334-0-34995400-1538765642_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Chobot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakožto, že dovrtat se ke každému kusu zvlášť bylo víceméně neproveditelné, nakonec se na zemnící drát napájel kousek plíšku, který se táhne pod celou kobylkou a v mezerách je začerněn. Pokud o tom člověk neví, není to vidět, výhoda matného laku. A hlavně, funguje to. Poučení pro příště, dělená kobylka je skvělá věc, ale není li na ni basa stavěna už z továrny........

Přemýšlel jsem nad tím a fakt mě zajímalo, jak si to vykoumal. Fakt je, že to skoro není vidět. Jen si z toho možná udělal zase klasickou, nedělenou kobylku. I když, jestli je ten plíšek hodně tenkej? Asi bych tam natáhl takovou tu měděnou folii, co se používá na odstínění snímačový šachty (a která by nepřenesla chvění od souseda)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má delená kobylka naozaj nejaký význam? Ja som ju bral skôr ako dôsledok fan-fret modelov, kde ten posun nejak museli vyriešiť.

 

Dělená kobylka význam má v tom, že přenáší na dřevo zvuk (rezonanci) z každé struny zvlášť. Relativně by měla zabránit rušivým vlivům chvění ostatních strun, přenosu nechtěných zvuků. Ale pravda v tomto případě vzhledem k materiálu těla basy, to je spíš estetická záležitost.

 

Přemýšlel jsem nad tím a fakt mě zajímalo, jak si to vykoumal. Fakt je, že to skoro není vidět. Jen si z toho možná udělal zase klasickou, nedělenou kobylku. I když, jestli je ten plíšek hodně tenkej? Asi bych tam natáhl takovou tu měděnou folii, co se používá na odstínění snímačový šachty (a která by nepřenesla chvění od souseda)...

 

Hele ono to vypadá veliký na té fotce, ale je to fakt plíšek o tloušťce alobalu a šířce asi 2mm, takže nic co by bylo schopno zvukově cokoliv ovlivnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...