Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak jsem diky doporuceni nekolika clenu fora a naseho kytarare vymenil starenku za hrajici kousek. Jolana dela radost sberateli a ja si zvykam na tohle.

Nasel jsem svoje stary trsatko, kombo je pujceny a manzelce se ten kraval moc nelibi, ale po dlouhy dobe jsem si vycistil hlavu.

post-13546-0-73119600-1547415246_thumb.jpg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem diky doporuceni nekolika clenu fora a naseho kytarare vymenil starenku za hrajici kousek. Jolana dela radost sberateli a ja si zvykam na tohle.

Nasel jsem svoje stary trsatko, kombo je pujceny a manzelce se ten kraval moc nelibi, ale po dlouhy dobe jsem si vycistil hlavu.

No pěkný! Ale chybí mi tam zbytek hlavy...:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtip je v tom ze ani jeden ;)

Mel jsem v planu dat ke kobyle Gibson P 57 classic, ale vymena kobylky, elektroniky a zakrytovani snimacu zmenilo zvuk natolik, ze vlastne nemam duvod ho kupovat!

Menil jsem to postupne, jak HW dochazel, nejdriv kobyku coz vyrazne zlepsilo citelnost zvuku a pribyly vysky a u citsyho zvuku jsem mel skoro pocit ze hraju na elektroakustiku.

Pak prepinac a potaky, vliv na zvuk spis mensi ale tonova clona je ted pouzitelna v celem rozsahu a tri polohy HB + rozpinani snimacu mi taky vyhovuje vic nez 5-polohovy otocny prepinac.

Nakonec jsem vcera zakrytoval snimace a zvuk se uplne rozsvitil, mnohem harmonictejsi a citelnejsi nez predtim.

Zvuk se ted hodne blizi klasickymu Gibsonackymu zvuku, spis nez puvodnimu houslovymu, nosovymu zvuku kterej je pro

 

Nejak sem si nebyl jistej jestli to sem mam psat, abych nebyl za blazna, ale trochu jsem zacal patrat a celkem to dava smysl...

 

Na PRS foru nekdo porovnaval kobylky v A/B testu s tim, Ze Gibson a PRS wraparound zni v podstate stejne, stejne tak ABR 1 a PRS Adjustable stoptail jsou zvukove hodne podobny a oproti wraparound kobylkam je zvuk jasnejsi a frekvencne sirsi.

 

Pak jsem patral jak se to ma s Dragon 1 snimacema(ktery uz se davno nevyrabi) a vetsia lidi je popisuje jako warm hotroded PAF s extremne silnym vystupem, impedance cca 19kOhm.

Ja jsem je tim zakrytovanim a vysroubovanim polovych nastavcu celkem zkrotil, navic je mezi snimacem a krytem cca 2mm mezera, protoze jsem nechtel kryt pajet jenom jsem ho prilepil oboustranou lepenkou. Takze snimace jsou ted celkem nizko a nastavce jsou dost vysroubovany.

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ja viem, čo si myslel :). Nikdy som ale gitaru so singlami nemal, preto ksichty.

 

Na Charveloch vždy všetci ospevovali krk a musím to urobiť aj ja. Nie je ani tučný, ani štíhly, ani úzky, ani široký, taký akurát fajn, vôbec nič mi na ňom nevadí. Ešte sa musím naučiť hrať :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pôvodne som chcel Dimas. Lebo nemám rád na gitarách pickguardy :). Chcel som vo farbe slime green, alebo desert yellow. Predsa len je žltá už dosť brutál na oči, tak som išiel po zelenej Dimaske. Prišla mi do cesty zelená So Cal a začal som špekulovať. So Cal má iné snímače, z môjho pohľadu vhodnejšie. Vymeniť sa dá všetko, ale prečo, keď sú tam štandardne.

 

Okrem toho, možno viac než samotné hranie ma baví gitarová technika, aparáty, zvuk. Na gitarách sa občas babrem so snímačmi a nejak mi po tých dlhých rokoch dopálilo, že na gitare s pickguardom si môžem vyrábať viacmenej ľubovoľnú kombináciu snímačov, prepínačov a poťákov, stačí vyrobiť iný pickguard. Plus pod pickguardom sa dá beztrestne kotlať, ak by bolo treba. A s tým nemám problém, mám CNC frézu. Takže časom asi vyskúšam hodiť šikmo kobylkový humbucker, možno aj nejaký singel, uvidím.

 

Inak opticky by som radšej bral Dimas, taký čistý kus dreva. Asi si budem musieť kúpiť ešte Kramer Pacer Candy Yellow Metal Flake, alebo Barettu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...