Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

Jenom takova zajimavost, nulte prazce: PRS 1996, Graphtech Black TUSQ 2018, PRS 2019

post-25651-0-15159900-1549218960_thumb.jpg post-25651-0-33337800-1549218987_thumb.jpg

Stary PRS nut a Graphtech TUSQ je IMHO PTFE, novy PRS nut PTFE + grafit(?), pri brouseni vylozene barvil smirgl papir do cerna.

 

Graphtech uvadi, ze PTFE je 5x klouzavejsi nez grafit, ale ten novy PRS nut funguje s prehledem nejlip, obcasny "preskakovani" struny pri ladeni uplne zmizelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mimochodem, objednal jsem a nainstaloval Power Pins 2.0. Jak to rozehrálo přední desku, to je k neuvěření. Dal jsem je tam hlavně kvůli jednodušší výměně strun, vystavělo mě, kdy při dávání nové struny pin vyjížděl ven. Nebo jsem natáhnul strunu, ta se opřela o spodní hranu kobylky a PIN potom zcela volně vypadnul. Nebo naopak nešel vůbec při výměně vyndat, lámal nehty a musel jsem sehnat kleště. Prostě jsem asi kopyto, ale záviděl jsem borcům s Ovationama, jak to měli jednoduché. Kdyby ty Power Piny odstranily jenom tohle, tak by to byla skvělá modifikace. Ale ono to navíc hodně zlepšilo zvuk, a čímž jsem ani nepočítal, takže taková třešnička na dortu. Trochu se to při utažení vtlačilo do kobylky a při odstranění by to asi nebylo pěkné, což je zatím asi jediné mínus.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Optický moc pěkná. Já ale nemám rád, myšleno neumím používat, tremolo. Takže nic pro mě.

 

Robia sa aj s pevnou kobylkou. Ja zas naopak mám najradšj gitary s Floydom. Ešte ako tak Tune-o-matic, ale ostatné kobylky ma ničia.

 

Diky za odpoved, tak uz mam na 90% jasno, ze Charvel, ted jeste jestli SD, SC nebo DK24 :-)

 

Ja som DK24 radšej ani neuvažoval, dosť som mal dilemu SD a SC :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše ořech. Nultý pražec jsem si musel při výrobě akustiky poručit navíc, aby výšku definoval právě on. Ořech pak dělá jenom spacing. Zní to líp. IMHO.

Jo. mas pravdu i kdyz nulty prazec se taky pouziva(nespravne).

Jinak hadam ze ta kombinace PTFE a grafitu ma vyhody obou materialu, PTFE klouze a grafit maze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci - potreboval bych na doma ozvucit basu i kytaru zaroven bo si s mojou brnknem občas. Mám g1on ke kytare tak me napadlo nejake male basove kombo kde bych normalne zapojil basu a do auxu bych pripojil kytaru pres ten multak. Bude to ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by niekoho zaujímalo, ako vyzerá SoCal pod pickguardom, tak prikladám foto. V podstate sa dá osadiť hociakou "bežnou" kombináciou snímačov. Zatiaľ do nej rýpať nebudem :)

 

attachicon.giffIMG_20190206_211506624.jpg

Jo tohle je obrovska vyhoda stratu s pickguardem :smile_anim:

 

Taky sem se v tom trochu stoural, tohle je treti a snad uz finalni verze, tesne pred dokoncenim ;)

post-25651-0-42735000-1549720489_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je jeste schema zapojeni, kdyby si chtel nekdo hrat ;)

post-25651-0-80345800-1549797155_thumb.jpg

 

Tone Push/Pull je v podstate klasicky rozpinani civek, akorat druha civka neni uplne uzemnena, ale proteka pres ni cast signalu, coz se reguluje velikosti odporu proti zemi.

PRS obvykle pouziva 1k1(neck) a 2k2(bridge), ale ja sem nakonec skoncil na 3k3 u obou, trochu to orezava neprijemne vysky a zvuk je trochu kultivovanejsi a min nachylny na brum.

 

Volume Push/Pull je pak kondenzator pripojeny paralelne k vnejsi civce, ma to napodobovat zvuk singlu s vyhodama humbuckeru, ja bych zvuk prirovnal spis k P90.

Obvykle se doporucuje 4,7nF, ja jsem zkousel od 2,2 do 10nF a skoncil jsem u 6,8nf, hlavne se zkreslenim to zni naprosto super. Na cisty zvuky je asi lepsi trochu mensi hodnota.

 

Mezi jezdcem a vystupem je pak Kinman treble bleed mod(C1nF+R130k v serii), diky cemuz pri snizovani hlasitosti potakem neztraci zvuk vysky.

Zkousel jsem i Duncan mod(C2,2nF+R100k paralelne) Ale moc mi nevyhovoval prubeh hlasitosti kdy to ve 2/3 drahy potenciometru temer nic nedela a pak hlasitost strme klesa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, sa divím, že niekto vôbec taký paralelný treble bleed používa. Veď z pohľadu impedancie cez kondík celé výšky idú pri stiahnutej hlasitosti vlastne  prakticky do skratu. A paralelný rezistor sťahuje impedanciu pre celé frekvenčné pásmo, ak gombík nie je na maxime. Všade sú vstupné impedancie pre pasívne snímače od 500k hore a človek si to nejakým modom zrazí dolu ku 100k. Sériový je na tom o niečo lepšie, ale aj tak. Na druhú stranu, v elektronike pre hudobné nástroje je povolené hocičo, ak je výsledok dobrý :). Inak si tiež dobrý hračička :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Trsátko má každej kytarista oblíbené svoje - nedá se vybrat univerzální - btw stojí 10 -50 kč.... Celkově se kytaristovi blbě vybírá dárek když nevíš co a jak. Možná hezký  kožený popruh jestli nemá?  

To by taky šlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak doporučím značku minotaur - kvalitní kožené řemeny bez příplatku za nápis Fender nebo Gibson

 

https://imusicdata.cz/minotaur-popruh-na-kytaru-padded-all-star-brown

(tenhle mám)

 

https://imusicdata.cz/minotaur-popruh-na-kytaru-suede-camel?gclid=CjwKCAiAhp_jBRAxEiwAXbniXb2C0Q86gHRLIDXYEat9jUpvCG6XraTm2P9OYMqQzMPmjLpf-HpwtRoCBw0QAvD_BwE

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...