Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

moco: Trsátko jako dárek určitě nee. Jak už tu je psáno, je to hodně indivindy záležitost a i kdybys věděl naprosto přesně, co pořídit, koupíš mu deset stejných, aby to stálo za to, nebo jen jedno za dvacku...? Ten pěknej řemen je uni a lepší dárek.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

IMHO trsatko neni uplne spatny napad, ale ne obyc za par korun, ale neco exotictejsiho treba:https://kytary.cz/timber-tones-shell-tones-mixed-tin/HN188466/

timber-tones-shell-tones-mixed-tin.jpg

 

Zkusenosti s nima teda nemam, ja sem hledani toho praveho trsatka ukoncil u Dunlop Tortex 1.14mm, ale pokud by me nekdo obdarova hezkym kamennym trsatkeml, rozhodne by mne to neurazilo ;)

Jinak kozeny popruh, nebo kvalitni kytarovy kabel mi taky prijdou jako dobra volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranda. Tiež som po určitom čase skončil u fialového 1.14, teda obyčajne trojuholník, kvapka menej. Dunlop Gator sa mi lepšie držal, ale tak divne sa obrusoval.

 

edit: ten pás nie je zlý nápad. Len bacha na to, aby sedel rozmerovo, ak kamarát nezapadá do veľkostného priemeru, alebo má gitaru proklatě nízko. Ja napríklad potrebujem veľmi dlhý pás a to teda gitaru nemám u kolien.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pas byva taky dost individualni zalezitost, vetsinou spjatej s konkretni kytarou a vkusem hrace.

Ja kdyz chci klukum/holkam udelat radost, dam jim ty gumovy zamky na rolny, driv se to bralo z pivnich flasek Grolsch, ted to Fender vyrabi jako prislusenstvi za nesmyslny penize, ale vzdy to udela radost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Stratu. LP a Tele používám klasický ocelový zámky, ale třeba SG se na ně pověsit nedá. Má řemenový trn na patce krku orientovaný směrem k hráči a kytara se pak na vzdálenějším závěsu zámku/řemenu dost odvrací - převrací od hráče. Takže na SG jen ty zajišťovací plastový. Není to tak bezpečný jako ocel, ale dá se na to zvyknout. Občas to i hodím na záda, když beru foukací harmoniku...zpočátku to byly nervy, než jsem tomu plastovýmu dvoukolečku začal trochu věřit. Ale funguje to a řemen je krásně připláclej na těle nástroje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chalani, niekto tip na struny, ktoré sa na Floyde moc nerozlaďujú? Zatiaľ mám najlepšiu skúsenosť s D'Addario NYXL. Tie naozaj držia ladenie, aj pri divokejšom použití tremola. Chcel som skúsiť niečo iné a už som vyhodil asi tri sady strún. Elixir Optiweb zle, Ernie Ball Super Slinky dokonca korózia na tenkých strunách rovno po vybalení, D'Addario EXL ako tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusenosti nemam, ale slysel jsem hodne chvaly na ERNIE BALL Paradigm:

Ja mam momentalne druhou sadu Elixir Optiweb 10-46 a libi se mi zvukove i pocitove(povrch). Ale pomerne rychle se zacinaj mistama rozpletat ovinute struny, oplet se jakoby trha, nic tragickeho, ale pul roku jako D'Addarka na kytare asi nevydrzi ;)

Ty D'Addario NYXL vypadaji zajimave, budu muset vyzkouset.

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som takto predal prvú gitaru s Floydom. Jednoducho som ju nebol schopný ani poriadne naladiť. Potom som to skúsil znovu, naučil sa Floyda nastaviť a odvtedy nie je problém. Pri normálnom použití viacmenej všetky slušnejšie struny ladenie držia. Ale na nejaké väčšie bláznenie mi zatiaľ najlepšie vychádzajú spomínané D'Addario NYXL. Tak ma zaujímalo, či niečo podobné existuje u iných značiek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...