Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

SansAmp sú fajn mašiny, naozaj to zahrá prakticky všetko. Zrovna som jeden rackový nedávno predal. Možno ma nebavila zrovna tá univerzálnosť, nemal moc vlastný charakter. Čo sa mi ale páčilo, je spôsob ukladania presetov v kombinácii s klasickými analógovými knoflíkmi. V tomto smere lepšie to mal vymyslené snáď iba Rocktron u Piranha a Prophesy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Srandičky srandičky, čo? :)

Odjakživa som chcel rackový. Toaster som mal, lebo bol za fakt dobrú cenu a potom ma jeden nešťastník ukecal, nech mu ho predám.

Ono to vyzerá ako úplný nezmysel, mať aj Kempera, aj Axe. Sú to ale iné mašiny a každá má niečo do seba. Axe je dobrá hračka na experimentovanie a Kemper fajn databanka všelijakých aparátov. Axe je hifi synťák s kudrlinkami, Kemper dobrá kopírka.

No nič, idem ho dať do racku, poriadok musí byť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim ;)

Ja toho Kempera taky budu muset nekdy aspon vyzkouset, protoze popravde nemam vubec tuseni co to umi  a neumi, krome kopirovani/profilovani realnych aparatu.

Navic drtivou vetsinu klasickych ampu znam jen ze simulaci a vetsinou je to spis prehnana parodie na realny zvuk, nez simulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kempera určite vyskúšaj, ak budeš mať možnosť. Ak je dobrý profil, vie byť od reálneho aparátu prakticky na nerozoznanie, vrátane odozvy na spôsob hry. Fajn možnosť zahrať si na veciach, ku ktorým sa človek len tak ľahko nedostane. KSR, Splawn, Fortin, Yerasov, Soldano a čo ja viem čo ešte. Má aj dostatok fakt kvalitných efektov na hranie sa, niektoré podľa mňa kvalitnejšie, než Axe. Sú ale aj zosíky, ktoré mu nejdú. Napríklad JCM800 2203KK bije všetko živé v okruhu 50 metrov a z Kempera lezie iba také nejaké nezaujímavé škrabkanie.

Axe je podľa mňa skôr na vytváranie vlastných zvukov, než na napodobňovanie reálnych aparátov, aj keď samozrejme to ide. Niektoré emulované aparáty sú ale dosť vzdialené reálnym, napríklad Engl Savage a Powerball. Má perfektný interface na komp, kde si človek vytvorí a "nakábluje" čo len chce. Plus má mraky efektov. Na tie si ale treba dávať trochu pozor, celkom ma pri niektorých prekvapilo nepríjemné fázovanie.

Osobne, keby som si mal vybrať len jeden z nich, tak beriem Kemper. A keby som mal mať iba jeden jediný aparát, tak si nechám nejaký fullstack, možno EVH 5150 III, Engl Savage, alebo JCM800, alebo všetky tri :)

Všetko samozrejme subjektívne názory, žiadna objektívna pravda pri týchto krámoch neexistuje, každý od nich čaká niečo iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 3. 2021 v 22:49, McStinger napsal:

Ja si nedám pokoj. A že nevstúpiš dvakrát...

 

Ale můžeš vstoupit dvakrát do stejný řeky, proč bys nemoh. Jen je třeba počítat s tím, že ta řeka se mezi prvnim a druhym vstupem proměnila a prostě už neni tou samou řekou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 3. 2021 v 18:07, vojt napsal:

Ale můžeš vstoupit dvakrát do stejný řeky, proč bys nemoh. Jen je třeba počítat s tím, že ta řeka se mezi prvnim a druhym vstupem proměnila a prostě už neni tou samou řekou.

Přesně tak. Já mám todle úsloví rád, právě skrz to, že se vztahuje k tý řece a né k tomu, co kdo udělá dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem povazoval D'Addaria za struny ktery mozna nikdy uplne nenadchnou, ale neda se s nima udelat chyba. No a asi sem se splet.

Na elektriku stridam XT s NYXL uz cca rok, tak sem je zkusil nejvyssi radu XT Phosphor Bronze i na akustiku a sem teda zdesenej jak hnusnej je to zvuk 😮

Ty struny teda uzasne zvonej, ale v tom je mozna ta chyba, protoze se to totalne bije s akustickym zvukem kytary.

Mozna kdyz to nekdo natahne na "mrtvou" preklizkovou akustiku z ciny za 150$ tak je z toho nadsenej, ale ja sem teda nasranej.

Kdybych ty 4 mesice stary D'Addario Nickle Bronze nestipnul klestema, tak je snad natahnu zpatky.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobne som sa minule opálil. Náhodou som sa asi pred rokom dostal k Ernie Ball RPS 10 (10-46) a veľmi som si ich obľúbil. Nerozlaďujú sa a fakt dlho vydržia. Moji favoriti spolu s D'Addario NYXL a EVH. Minule som chcel skúsiť na jednej gitare 9-42, tak som s dôverou kúpil RPS9 a skoro som odpadol. Hnusný zvuk, struny jak z gumy, gitara nedržala ladenie. No veľmi rýchlo išli do smetí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...