Přejít na obsah

Certina


Montoya

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny majitele hodinek značky Certina. Divím se, že nejsou součástí oddílu "Švýcarské hodinky". Nevím, že by byla tato značka méně cenější než třeba Tissot. Je to samozřejmě věc názoru, ale čísla prodejnosti a kvality zaručované výrobcem jsou dostatečnou motivací pro lidi, aby si oblíbily tuto značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny majitele hodinek značky Certina. Divím se, že nejsou součástí oddílu "Švýcarské hodinky". Nevím, že by byla tato značka méně cenější než třeba Tissot. Je to samozřejmě věc názoru, ale čísla prodejnosti a kvality zaručované výrobcem jsou dostatečnou motivací pro lidi, aby si oblíbily tuto značku.

 

Taky zdravím Juan Pablo, Certiny se tu moc neprobírají, nejspíš proto, že to jsou hodinky hlavně na nošení :-)

 

Úplně chápu Tvé nadšení pro značku. Pár Certin mám, naposled jsem si koupil tyto, prakticky hned jak se objevily na trhu:

 

valjoux.jpg

Upraveno uživatelem Pavlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky zdravím Juan Pablo, Certiny se tu moc neprobírají, nejspíš proto, že to jsou hodinky hlavně na nošení :-)

 

Úplně chápu Tvé nadšení pro značku. Pár Certin mám, naposled jsem si koupil tyto, prakticky hned jak se objevily na trhu:

 

valjoux.jpg

Slušná kvalita za dobrú cenu. A pre bežnú populáciu spotrebiteľov určite známejšie ako AP, JLC,alebo VC. Už za komunizmu boli hodne obľúbené, s dobrým servisom. DS systém je podľa mňa jeden z najlepších na trhu, aj preto, že sú to hodinky na každú príležitosť a nepredpokladá sa, že budú často oddychovať v šuplíku, ale budú sa nosiť. Certiny boli moje prvé poprevratové hodinky Swiss Made, ktoré som si sám kúpil, a nikdy ma nesklamali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavlos: Jsou pěkný. Kolik mají ty automaty průměr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Certina je podle mého sportovní znaška (v rámci SWATCH GROUP) se strojky ETA. Donedávna měli ubohé www.stránky, dlouho je neaktualizovali. Vždy se mi líbil model BLUE RIBBON, který bohužel v průběhu let měnil svoji podobu (oproti SPEEDMASERům od Omegy) a to dost podstatně. Proto jsem se těšil na nová model BLUE RIBBON, ale ten mě bohužel zklamal totálně (teda zatím na fotce) - extrémně sportovní provedené a ještě ke všemu QUARTZ !!! Stáhli z prodeje pilotky, které podle mě byly docela slušné, takže jako použitelné pro mě zústávají pouze automaty z řady FIRST nebo spíš PODIUM (ty jsou takové jemnější oproti řadě FIRST). Ovšem momentálně bych bral nejspíš model DS-1.

post-8-1195320539.jpg

post-8-1195320780.jpg

post-8-1195320892.jpg

Upraveno uživatelem Otto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Certina je podle mého sportovní znaška (v rámci SWATCH GROUP) se strojky ETA. Donedávna měli ubohé www.stránky, dlouho je neaktualizovali. Vždy se mi líbil model BLUE RIBBON, který bohužel v průběhu let měnil svoji podobu (oproti SPEEDMASERům od Omegy) a to dost podstatně. Proto jsem se těšil na nová model BLUE RIBBON, ale ten mě bohužel zklamal totálně (teda zatím na fotce) - extrémně sportovní provedené a ještě ke všemu QUARTZ !!! Stáhli z prodeje pilotky, které podle mě byly docela slušné, takže jako použitelné pro mě zústávají pouze automaty z řady FIRST nebo spíš PODIUM (ty jsou takové jemnější oproti řadě FIRST). Ovšem momentálně bych bral nejspíš model DS-1.

 

DS-3 1000 jsou potápěčské automaty s dobrou pověstí. Občas je vydají jako limitvanou sérii pokud vím. Blue Ribbon se mi líbí jen v kombinaci černá stříbrná, bez těch modrých a červených elemntů.

 

Já uvažuju o těchto quartzkách na motorku, plavání, běhání po horách a všechny ostatní aktivity kam je mi líto brát mechanické hodinky:

 

C001.517.11.057.00.jpg

 

a s nadějí sleduji tuto aukci:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...bayphotohosting

Nádherný kousek ve výborném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som napr. certina pozitivny, povazujem ich urcite za lepsiu znacku ako napr. tissot

To by me zajimalo proc :D Zatimco Certina se podle me posouva celkem zdatne do tridy modnich "svycaru", Tissot se porad jeste ve svych heritage kolekcich hlasi ke sve tradici. Ale je to jen muj subjektivni nazor...

Upraveno uživatelem grga_pitic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by me zajimalo proc :D Zatimco Certina se podle me posouva celkem zdatne do tridy modnich "svycaru", Tissot se porad jeste ve svych heritage kolekcich hlasi ke sve tradici. Ale je to jen muj subjektivni nazor...

Nevím proč ale Certina jde úplně mimo mě. Asi proto, že vím třeba o Hamiltonu.. Certinu si (dobře-asi trochu nespravedlivě) rovnám někde k Festinám.. Jsou toho prostě plný "hodinkový krámy."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja napriklad uz dost dlho ocumujem rozne stare diversky od certiny z novsich samozrejme DS3 inak ma ale nova produkcia certiny nijak zvlast neoslovuje ... z automatov by som si asi vybral ale nic co by ma budilo v noci zo spanku. Tak ako pise milis myslim si ze napriklad Hamilton dava certine aj tissotu hrubym sposobom na frak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som si pozeral tieto Certiny /http://www.certina.ch/getdoc/2e3cf791-02dd-4f2f-bb2b-8757c2f7e4be/C001-517-16-017-00.aspx/

 

...strasne sa mi pacili,v reale vyzeraju podla omnoho lepsie ako na fotke....ALE QUARTZ :-(

A to mi trocha vadi na tejto znacke.Prilis malo modelov s mechanikou,podstatna cast inak velmi peknych modelov je len v quartzovom prevedeni.

Vzhladom na to ze je to ,,klasicka swiss znacka,, by sa mohli viac orientovat na mechaniku.

post-1845-1195588999.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povidej, jaky :D

 

Systém DS od Certiny je všemi respektovaná záruka odolnosti, potápěčky od Certiny jsou proslulé (stejně jako jejich želví logo), řada Cascadeur je ve své quartzové kategorii klasika. Řada DS Podium sklidila solidní úspěch, dokonalý poměr klasiky a sportu. Tohle se vybaví mě pod značkou Certina.

 

A Festina? Asi celkem kvalitní spotřební produkty, které běžného spotřebitele neurazí a sponzoring nadopovaných cyklistů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...