Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

Fotky i text byly z FB a stránek MPM staženy. Stalo se tak po odeslání emailu, kdy jsem MPM napsal, že se jedná o krádež mého duševního vlastnictví a že žádám o okamžité stažení.

Tady jde pekne videt jejich cestne jednani na trhu. Zadne asi neni, kdyz i moje nactilete deti vi, ze existuji autorska prava.

Hnus, velebnosti.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renovace Elton nikdy netahly.

To by mohlo odpovídat, pokud vyrobí ročně tisícovku hodinek a mají obrat cca 60 milionů za rok 2017 (psali někde na netu), tak to vychází na průměrnou prodejní cenu jedněch hodinek cca 60 000 Kč, což od reality nebude moc vzdálené, renovace bych si troufl odhadnout na pár stovek za rok.

 

Jiná věc je, že 60 zaměstnanců při obratu 60 milionů znamená roční obrat milion na zaměstnance a to už se obávám, že nemůže být ziskový podnik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není .....

 

https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=55498720&subjektId=679159&spis=607975

 

Otevřít dole to PDF. Předposlední a poslední strana, řádky 29 a 37. Především hodnota provozní ztráty (ř 29) v porovnání s obratem dost vypovídá o "efektivitě" provozu podniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s čísly se dá kouzlit, zvlášť v rámci holdingu a papír snese leccos, ale tady to asi bude hodně blízko pravdě. Mě by to zajímalo i z profesionální zvědavosti, jak z něčeho takového udělat ziskovou firmu. Jestli to vůbec jde ... Na druhou stranu, uživí se tu i "značky", jako JVD, které vznikly na zelené louce (nemluvě o chronotechně ze Šternberku), takže prostor tu je. 

Upraveno uživatelem Taylor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Na zelené louce - otázkou je, zdali by to nebylo lepší. Tím myslím Elton zabalit a znova vybudovat.

Ad Chronotechna ze Šternberku - zmiňovat ji v souvislosti s nějakou funkčností mi přijde poněkud unáhlené - Ti hoši zatím jen vybrali prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ziskovost mohli udelat snadno, udrzet Prim v tradici jaky tu byl, tj pro kazdeho a ne se znazit ze dne na den z primu etalon luxusu za desitky tisic za hodinky. Na to cechacek krom te 1000covky nadsencu neni zvedavej. Ten etalon meli vedle toho budovat, a mit dve znacky, obyc prim a pak treba Prim Elton, nebo prim manufactured atp. Stejne jako ma urcite rady treba seiko. Ale hrat si tu najednou na rolexky bez nejake vytribene minulosti ktera by tomu dala punc luxusu je podle me dost spatnej podnikatelskej zamer.

Takovej mpm ma obrat 2x vetsi nez Elton

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neumím si představit, jak by se dal Elton "zabalit a znovu vybudovat", aby současně zůstala zachována kontinuita značky (nebo jména) Prim. Což je alfa a omega (takový nechtěný dvojsmyls :-)) obchodního modelu současného Eltonu, který stojí jen na tom, že "tady v tom baráku jsme vyrobili ty původní Orlíky". Jo, taky nejspíš i na těch stejných mašinách...

 

Šternberk jsem zmínil v souvislosti s uživením se. Nevím, jako prachy jací hoši vybrali, ale nekrachují a vypadají, že se uživí. I když v poslední době taky nějak ztrácejí soudnost, ale to je jejich věc.

 

Manufakturní výroba mechanických hodinek je fajn, ale na trhu velikosti ČR je to ekonomický nesmysl. 60 zaměstnanců na výrobu 80 hodinek za měsíc???? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neumím si představit, jak by se dal Elton "zabalit a znovu vybudovat", aby současně zůstala zachována kontinuita značky (nebo jména) Prim. Což je alfa a omega (takový nechtěný dvojsmyls :-)) obchodního modelu současného Eltonu, který stojí jen na tom, že "tady v tom baráku jsme vyrobili ty původní Orlíky". Jo, taky nejspíš i na těch stejných mašinách...

 

 - Úplně v pohodě, mistr Helikar to tak otočil IMHO dvakrát

 

Šternberk jsem zmínil v souvislosti s uživením se. Nevím, jako prachy jací hoši vybrali, ale nekrachují a vypadají, že se uživí. I když v poslední době taky nějak ztrácejí soudnost, ale to je jejich věc.

 

 - Já myslel Chronotechnu s Blackest Watches - viz vlákno

 

Manufakturní výroba mechanických hodinek je fajn, ale na trhu velikosti ČR je to ekonomický nesmysl. 60 zaměstnanců na výrobu 80 hodinek za měsíc????

 

 - Manufakturní výroba mechanických hodinek v ČR není nesmysl, nesmysl je ta přezaměstnanost (k počtu hodinek, poslední veřejně dostupný údaj je 700 mechanických a 2000 quartz za rok)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad přezaměstnanost - prý těch lidí mají málo a shánějí další... 

Manufakturní výroba nesmysl je, protože za reálnou cenu to český trh neutáhne, prostě tu není dostatečná poptávka po primkách za cenu rolexek. 

 

Ad počty hodinek - quartzky bych do toho nepočítal, protože je je skládačka z koupených hotových strojků na kterou ta "manufaktura" není vůbec potřeba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad přezaměstnanost - prý těch lidí mají málo a shánějí další... 

 - Mají jich moc, ale samý lemply. Skoro všichni, co něco uměli jsou pryč. Hodinařina není kopání příkopů. Kvalitu kvantitou nenahradíš. Kdy jim to dojde, to nevím .... Druhým faktorem potřeby pracovní síly je PATRNĚ pokus Eltonu o zvýšení výroby. Tady mají velký problém v absenci strojového vybavení na výrobu hodinek v alespoň rozumných sériích .... atd, začarovaný kruh

 

Manufakturní výroba nesmysl je, protože za reálnou cenu to český trh neutáhne, prostě tu není dostatečná poptávka po primkách za cenu rolexek. 

 - Pleteš dohromady způsob výroby (manufakturní) a cenovou politiku. Já jsem jasně napsal, že manufakturní způsob výroby v ČR cenu má. Nepsal jsem již nic o ceně. IMHO za reálnou cenu, cca polovina stávající, by to trh utáhl. Vím to.

 

Ad počty hodinek - quartzky bych do toho nepočítal, protože je je skládačka z koupených hotových strojků na kterou ta "manufaktura" není vůbec potřeba.

 - Něco někam jen tak šmahem "nepočítat" je kravina. Zbavuješ se vstupů pro výpočet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem viděl posledně v tom videu jaká je ten Elton špeluň, jaké je tam vybavení pod vrstvou stoleté špíny, a zaměstnci s platem ne daleko minimální mzdě, tak už i to člověka odradí od takového výrobce něco koupit, a už vůbec utratit za jejich  "luxusní" zboží cenu světové prémiovky. Ty kecy o jedinečnosti, originálu a zakázkové výrobě už jsem slyšel tisíckrát, teď mě zrovna vyvstal na mysli Ondřej Berkus-Potěmkin, u něj v dílně to vypadalo tak nějak podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu videu (asi myslíme oba to stejné) - vůbec nechápu, proč to takhle pustili. Jestli jim to připadalo cool, free, in, a já nevím co ještě, no tak potěš pánbůh .....

Srovnání: nově založená Chronotechna sice ještě neudělala ani jedny hodinky, ale na propagačních materiálech to u nich (co na tom, že žádné stabilní U NICH asi ani není) vypadá jako v kosmické laboratoři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad cena - reálnou cenou nebyla myšlena ta, kterou snese trh (to je tržní cena), ale ta, na které firma neprodělává, tzn. "celkové náklady / objem produkce + něco jako zisk" ;-). BTW, současné ceny Eltonu zřejmě tržní jsou, když to za ně prodají... 

 

Ad lidi - zase je to o penězích, nabídka a poptávka platí i na trhu práce, když platí málo, tak holt dostanou jenom lemply:-(.

 

 

Abych to upřesnil, manufakturní způsob výroby hodinek může mít (možná) ekonomický smysl i na našem malém českém trhu, ale rozhodně ne takový manufakturní způsob výroby, jaký provozuje Elton v NMnM. 

 

A jen tak na okraj, tipuju, že velkou většinu "mechanické" produkce Eltonu táhnou modely Orlík a Sport, ale z nostalgie se nedá žít do nekonečna.

 

Ale to nemá cenu řešit, to můžeme jen z povzdálí sledovat a za 10-15 let uvidíme.

Upraveno uživatelem Taylor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s čísly se dá kouzlit, zvlášť v rámci holdingu a papír snese leccos, ale tady to asi bude hodně blízko pravdě. Mě by to zajímalo i z profesionální zvědavosti, jak z něčeho takového udělat ziskovou firmu. Jestli to vůbec jde ... Na druhou stranu, uživí se tu i "značky", jako JVD, které vznikly na zelené louce (nemluvě o chronotechně ze Šternberku), takže prostor tu je. 

S čísly tam kouzlili jiní, mrkni se na uzávěrky kdy tam byl Helikar a jeho grupa. Ziskovou firmu z toho jde udělat poměrně snadno, skladový zásoby máš pár tyčí nerezu a o něco víc tyčí mosazi, mašiny co tam zbyly ještě z národního podniku a dotačních kouzel bývalého vedení a k tomu hodně velký podíl ruční práce. Zjednodušeně. Jen už nezbude na investice a na vývoj. 

Jasněna je bývalý zaměstnanec Eltonu, tam to zas tak na zelený louce nebylo. Někdo si za firemní "pomoci" vybuduje muzeum a napíše knížku, někdo jiný nastartuje firmu...

 

Ziskovost mohli udelat snadno, udrzet Prim v tradici jaky tu byl, tj pro kazdeho a ne se znazit ze dne na den z primu etalon luxusu za desitky tisic za hodinky. Na to cechacek krom te 1000covky nadsencu neni zvedavej. Ten etalon meli vedle toho budovat, a mit dve znacky, obyc prim a pak treba Prim Elton, nebo prim manufactured atp. Stejne jako ma urcite rady treba seiko. Ale hrat si tu najednou na rolexky bez nejake vytribene minulosti ktera by tomu dala punc luxusu je podle me dost spatnej podnikatelskej zamer.

Takovej mpm ma obrat 2x vetsi nez Elton

Kdyby to bylo tak jednoduchý, už by to někdo dávno udělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...