Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

Já Elton vnímám jako nezařaditelný a nesrovnatelný s ničím, co na trhu je. Tak ani neumím říct, s kým si konkurují. Nebo spíš jestli si vůbec s někým konkurují. To se u kusové výroby určuje špatně.

Prostě tu jsou, vyrábějí si svoje a po svém, no a prodávají to tak, aby si vydělali jak chtějí. Na tom přece není nic špatného. A asi to funguje. A že to není pro normálního člověka je prostě fakt. Mělo by to někoho pohoršovat? Nebo by to kvůli tomu měli přestat dělat či dělat jinak? Proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nevím. Nikdy jsem v kůži zákazníka Elonu nebyl, tak to neumím posoudit, ale když si chce někdo koupit hodinky z Eltonu, váhá mezi všemi výrobci v této cenové třídě a porovnává to navzájem, nebo jde přímo pro konkrétní hodinky?

Já bych řekl, že je prostě chce a jde rovnou. Tudíž žádná konkurence není.

Elton tohle ví, že tito zákazíci jsou, i kolik jich je.

 

Když chci škodovku, tak si jdu koupit škodovku a jiní výrobci mě nezajímají. Pro takového zákazníka konkurence neexistuje.

 

Vždyť zrovna tady na fóru je určitý konkrétní nákup v drtivé převaze. Chci to,  jdu si to koupit.

Pro výrobce jsou tito pevně rozhodnutí zákazníci základ. A základ je umět poznat kolik jich je.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Karlos, myslim ze zakaznik co si chce koupit u Eltonu priliz nehleda a neporovna jinde. Proste je chce a je mu cena u zadku a nepremysli, ze za ty penize by dostal neco mnohem lepsiho.Lidi co maji na tyhle cenove kategorie u toho financne moc nepremysli, protoze si k nim snadno jeste koupi i treba svycary za stejnou cenu. Stejne jako ai jeden tyden vemou na ruku omegy a tak druhy tyden si vezmou primky. Pro ne je naopak dulezite, aby to bylo drahy, jinak by sami sobe delali ostudu kdyby mi mely hodinky za 10tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Karlos, myslim ze zakaznik co si chce koupit u Eltonu priliz nehleda a neporovna jinde. Proste je chce a je mu cena u zadku a nepremysli, ze za ty penize by dostal neco mnohem lepsiho.Lidi co maji na tyhle cenove kategorie u toho financne moc nepremysli, protoze si k nim snadno jeste koupi i treba svycary za stejnou cenu. Stejne jako ai jeden tyden vemou na ruku omegy a tak druhy tyden si vezmou primky. Pro ne je naopak dulezite, aby to bylo drahy, jinak by sami sobe delali ostudu kdyby mi mely hodinky za 10tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali: Stále to posuzuješ očima zákazníka. Výrobky se ale vyrábí pro zisk, ne pro veřejné mínění.

 

bicista: souhlas. Jak říkám, konkurence v podstatě není. Těch váhavých a nerozhodných zákazníků je nejspíš jen pár, nevýznamné množství.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k predchozimu, proto me mrzi, to ze elton muze krasne pouzivat dve znacky, pro me by bylo dobre kdyby pod znackou Prim delal lidove hodinky a pod znackou Elton at na to treba sazi diamanty a prodava luxus za ceny co neznaji hranic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cali: Stále to posuzuješ očima zákazníka. Výrobky se ale vyrábí pro zisk, ne pro veřejné mínění.

 

bicista: souhlas. Jak říkám, konkurence v podstatě není. Těch váhavých a nerozhodných zákazníků je nejspíš jen pár, nevýznamné množství.

Aha......

Takze, kdyz chci Seika, tak si jdu koupit Seika. Pro Seiko tedy konkurence neexistuje...... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elton žádnou konkurenci nemá. Na českém trhu je to "Jediný originál", takže zákazník nemá na výběr. No a na světovém trhu se snad ani nevyskytuje, takže zákazník vlastně taky nemá na výběr.

 

Elton vydělává na nostalgii po "domácí značce" a současně na ni doplácí. Díky té nostalgii tomu může na českém trhu prodávat za naprosto iracionální ceny, ale ze stejného důvodu je s těmi cenami absolutně neschopný uspět na trhu světovém. No a dvoje ceny mít nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha......

Takze, kdyz chci Seika, tak si jdu koupit Seika. Pro Seiko tedy konkurence neexistuje...... ;)

Děláš to snad jinak? Chceš Seika a koupíš si něco jinýho? :)

Jinak jsme se bavili o situaci Eltonu, ne Seika.

A obecně: Konkurence se projevuje tehdy, když má výrobce větší podíl těch váhavých a nerozhodnutých zákazníků.

Pokud vyrábím něco pro určitý okruh jistých zákazníků a vystačí mi to, nemám konkurenci.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děláš to snad jinak? Chceš Seika a koupíš si něco jinýho? :)

Jinak jsme se bavili o situaci Eltonu, ne Seika.

A obecně: Konkurence se projevuje tehdy, když má výrobce větší podíl těch váhavých a nerozhodnutých zákazníků.

Pokud vyrábím něco pro určitý okruh jistých zákazníků a vystačí mi to, nemám konkurenci.

 

Ale právě proto, že se bavíme o situaci Eltonu. A ta je kritická.

Můj názor je takový:

Existují 4 skupiny jejich zákazníků.

 

1. sběratelé

2. zákazníci nakupující z nostalgie

3. státní aparát

4. náhodní kupující

 

Pokud chtějí přežít dalších 20 let, tak něco musí udělat.

 

1. Sběratelé mají širší záběr u značek, které sbírají. Tudíž ne všechny jejich peníze tečou do Eltonu.

2. Z nostalgie můžou čerpat max. těch uvedených 20 let, páč jsme jenom lidi, kteří nejsou nesmrtelní. Nová generace ti kašle na nějaký Prim.

3. To co koupí v Eltonu státní aparát a rozdává to, tak začíná být směšné. Dlouho to nevydrží.

4. Pro náhodného kupujícího nemám vysvětlení. Možná jako dárek pro někoho? Možná nasraný zákazník MPM. :)

 

Pokud se sebou nezačnou něco dělat, tak shoří jak papír!  :death:

 

Ale máš pravdu. I já byl jednou chycen do sítě nostalgie.  :frusty:

Moje peníze však putovali hned zase zpátky ke mně. Rychlé vystřízlivění. Nechal jsem si pár origo kousků a zbytku se zbavil.

Situace ohledně kopírování PS2, Igenů, Diplomatů atd.. je degradující.

Já sem tam vyvětrám nějaké ty zbastlené PS2, ale to je tak všechno.

Na parádu mám jiné kousky. A stojí desetinu oproti zázraku z NMnM.  :mummy:

TOŽ JSEM SI VYLIL SRDÍČKO A MŮŽEME DÁLE PLKAT.  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím kam to hodit tak třeba sem.

 

Jak poznat dobré hodinky? Pět rad muže, který řídí továrnu na Primky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/5-rad-sefa-elton-hodinarska-jak-poznat-dobre-hodinky-62499

 

Bleju z toho. Celej novej, starej, levej i pravej Prim je mi upřímně ukulele, občas ale na něco narazím a vždycky se akorát naštvu.

 

Dobré hodinky v řádu deseti tisíců? Seiko v ceně od 50$ s inhouse kalibrem si s celým Primem vytře zadek ve všech zmíněných ohledech.

 

Projev a prázdné fráze pana ředitele jsou na úrovni člověka co ještě nenastoupil do prvního zaměstnání. Tohle bych na pohovoru poslal po pěti minutách domů. Nicméně to dost vysvětluje o stavu tý firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nejaka parodia alebo co? Takyto prejav ma riaditel firmy, ktora predava tovar za tisice eur? Kde ho nasli, na urade prace? Nabuduce nech to radsej nechaju na hovorcu alebo daku blond pipinku aby sa bolo aspon na co pozerat...

 

Sent via IPoAC

Upraveno uživatelem shaggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Nevím kam to hodit tak třeba sem.

 

Jak poznat dobré hodinky? Pět rad muže, který řídí továrnu na Primky

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/5-rad-sefa-elton-hodinarska-jak-poznat-dobre-hodinky-62499

 

Bleju z toho. Celej novej, starej, levej i pravej Prim je mi upřímně ukulele, občas ale na něco narazím a vždycky se akorát naštvu.

 

Dobré hodinky v řádu deseti tisíců? Seiko v ceně od 50$ s inhouse kalibrem si s celým Primem vytře zadek ve všech zmíněných ohledech.

 

Projev a prázdné fráze pana ředitele jsou na úrovni člověka co ještě nenastoupil do prvního zaměstnání. Tohle bych na pohovoru poslal po pěti minutách domů. Nicméně to dost vysvětluje o stavu tý firmy.

cituji: "Dobre hodinky muzeme pocitat ty, ktere se pohybuji v radu desetitisicu"... kaspar! Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...