Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

Nemyslím si, že skupina zajímající se o hodinky se značkou Prim je malá a zmenšuje se. Na nedávném setkání sběratelů hodinek se zmínil jeden významný prodejce také vintážních Primek, že do jeho obchodu přicházejí cizinci (doma se zajímající o hodinky) a chtějí si z návštěvy ČR jako upomínku odvést náramkové hodinky zdejšího původu výroby. Doufám že se alespoň trochu orientují a neodvezou si Prim z Frýdku. I když mnozí asi ano, podle toho jak sleduji měnící se prodejní nabídku v obchodě s českým sklem (kde prodávají i hodinky Prim z Frýdku) na Staroměstském náměstí v Praze naproti orloji. A takových obchodů s hodinkami chlubícími se tímto "českým" sortimentem Prim z Frýdku, s nezbytnou českou vlaječkou ve výloze, je v centru Prahy několik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem rezervovany ke kupni sile cizincu...obecne kdyz jsem v cizine, mam cas a narazim na vatesnictvi, vlezu dovnitr jestli tam neni neco echt zajimaveho...a napr. z planovaneho vyletu do Petrobradu beru jako povinnost dotahnout nejaky vintazni srotik...ale urcite nepotahnu funglovky, bez ohledu na cenu...takze myslim ze to pravidlo cizincu plati spis pro ty vintage jako suvenyr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak treba kdyz vezmu navstevniky z Asie, konkretne treba Cina. Cinan, pokud uz se sem dostane, tak to je vetsinou hodne majetny clovek. A spousta lidi na nejaky stary srot neni zvedava. Nechteji mit starosti se servisem a dostupnost, nahradni dily atd. Vzdyt si vemte, kolik je tady mezi nami chudaky lidi, co si radsi kupuji nove hodinky a pouzite z bazaru by nevzali. Mluvim tedy obecne, ne o Primu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jak jiní strašpytlové, ale já bych si třebas staré náramkové hodinky značky LIP kalibr R25-3 konstruktéra Jeana-Georga Lavioletta z roku 1948 (které byly vzorem pro vznik nejstarších Primek) v zemi původu, po prohlídce nebo opravě tamního hodináře, koupit nebál, pokud by se naskytla taková příležitost a měl jsem na ně Euríky. Dokonce si myslím, že LIP kalibr R25-3 by měl patřit do sbírky "významného Prim-chrono-magora". Kromě asi dvou obrázků v knížce jsem je neviděl - má je někdo zdejší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
před 10 hodinami, ClockWise napsal:

Název vlákna mě zmátl... doufal jsem, že se tady řeší pravé v. falešné vintage Primky. Není tady na fóru nějaké vlákno, kde by se dalo trochu nastudovat, jak poznat originální kousky a jak nenaletět při nákupu?

 

Řeší se to plošně ve více vláknech. Prostuduj si Prim sekci a najdeš.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, ClockWise napsal:

Název vlákna mě zmátl... doufal jsem, že se tady řeší pravé v. falešné vintage Primky. Není tady na fóru nějaké vlákno, kde by se dalo trochu nastudovat, jak poznat originální kousky a jak nenaletět při nákupu?

 

Doporučuji začít zde.. 

A pak pokračovat zde..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
V 5. 1. 2019 v 18:14, bicista napsal:

Ziskovost mohli udelat snadno, udrzet Prim v tradici jaky tu byl, tj pro kazdeho a ne se znazit ze dne na den z primu etalon luxusu za desitky tisic za hodinky. Na to cechacek krom te 1000covky nadsencu neni zvedavej. Ten etalon meli vedle toho budovat, a mit dve znacky, obyc prim a pak treba Prim Elton, nebo prim manufactured atp. Stejne jako ma urcite rady treba seiko. Ale hrat si tu najednou na rolexky bez nejake vytribene minulosti ktera by tomu dala punc luxusu je podle me dost spatnej podnikatelskej zamer.

Takovej mpm ma obrat 2x vetsi nez Elton

Starý, ovšem nadčasový příspěvek!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, seikó napsal:

Stalo se ted neco aktualniho?

Ale jo, jen u mě :D začínám bojovat s myšlenkou, že bych si ty primky z MPM jedny zakoupil. Chtěl bych novodobé cibule a MPM má docela slušný výběr. Tak jsem se hrabal v názorech a žádný mě, ani neodradil, ale ani nepřesvědčil. Tak mi nezbývá nic jiného, než imrovizovat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 minutes ago, jurryk said:

Ale jo, jen u mě :D začínám bojovat s myšlenkou, že bych si ty primky z MPM jedny zakoupil. Chtěl bych novodobé cibule a MPM má docela slušný výběr. Tak jsem se hrabal v názorech a žádný mě, ani neodradil, ale ani nepřesvědčil. Tak mi nezbývá nic jiného, než imrovizovat :D

Rozumim. Ja se k MPM take jeste neodhodlal, ikdyz jeden specifickej kousek me lakal. Ale nedavno jsem videl nazivo tenhle model a vypadaly dobre.

Ale porad mam nejakou vnitrni barieru.

Kazdopadne se zlepsujou. A finale sporu v nedohlednu.

3D02FE9F-8656-4DA7-B2DB-DC4B340337BE.png

Upraveno uživatelem seikó
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, a je to zase názor od názoru. Dokonce jsem v týdnu volal do Frýdku, ohledně informace, jaké strojky do kapesních hodinek dávají. Paní, se kterou jsem mluvil byla velice ochotná, ale pořád si nejsem jistý, zdali je v hodinkách, alespoň něco českého. Chtěl bych české cibule a tahle cesta mi přijde nejschůdnější.

Upraveno uživatelem jurryk
chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...