Přejít na obsah

Pravej Prim vs. levej Prim


Doporučené příspěvky

Není podmínkou pro COSC aby strojek byl vyroben ve Švýcarsku?

Jistě, tak nějak to myslím je, ale já tím nemyslel ani tak fakticky "mít" COSC, to má ze švýcarské produkce taky jen menšina strojů. Ale spíše jsem myslel, že "mít na" COSC, či takto dosahovat identických parametrů. To k takové hodinářské sólo jízdě prostě patří. Když už dělám "in-house" a prodávám hodinky, které nestojí 3 tisíce ale 80, tak to celé musí mít ten principiální "raison d'etre" téhle disciplíny. A to je v téhle branži být na určitých vysokých standardech. Mimochodem, Patek-Phillipe třeba  COSC nemá, protože má mnohem přísnější vlastní, Glashütte family má taky vlastní normy naprosto srovnatelné s COSC. Seiko má vlastní certifikaci a taky modely z vyšších řad, o kterých bezpečně ví, že by certifikátem COSC prostě prošly. 

Upraveno uživatelem frista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, tak nějak to myslím je, ale já tím nemyslel ani tak fakticky "mít" COSC, to má ze švýcarské produkce taky jen menšina strojů. Ale spíše jsem myslel, že "mít na" COSC, či takto dosahovat identických parametrů. To k takové hodinářské sólo jízdě prostě patří. Když už dělám "in-house" a prodávám hodinky, které nestojí 3 tisíce ale 80, tak to celé musí mít ten principiální "raison d'etre" téhle disciplíny. A to je v téhle branži být na určitých vysokých standardech. Mimochodem, Patek-Phillipe třeba COSC nemá, protože má mnohem přísnější vlastní, Glashütte family má taky vlastní normy naprosto srovnatelné s COSC. Seiko má vlastní certifikaci a taky modely z vyšších řad, o kterých bezpečně ví, že by certifikátem COSC prostě prošly.

Fristo, jestliže kousek na tímto příspěvkem napíšeš: Protože by ji už dávno měli, kdyby na to měli a bylo by to pro ně požehnání nejvyšší ..

 

Pak je vidět, že vůbec nevíš která bije. Prosím, než začneš psát moudra a apelovat na zisk COSC, tak si o tom aspoň něco přečti. Zachraňování Tvé blamáže slovními obraty typu: já to myslel takhle ..., Já to tak nemyslel .... Je trapné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Berte, jak jsem si všiml z naší konverzace - my dva asi kamarádi nebudeme. Škoda. Tak tedy: 1) diskusi jsem vedl a vyargumentoval 2) máš právo na subjektivní názor, já taky.  - Tedy než začneš takhle psát, uvědom si, že tohle není zkouška u pana profesora Berta na Vysoké hodinářské, ale volná diskuse. Co je to COSC určitě vím, tobě, jak vidno to vysvětlovat nemusím. Že mě na celém problému vadilo něco zcela úplně jiného - kvalita vs. šílená cenová politika, ti buď -  a) úplně uniklo, B) je ti buřt, jen se chceš do mě trefit. Chtěl bych napsat n***r si... , ale byla by to blamáž a nestojí mě za to na tebe ve zlém myslet. Bylo by to trapné. Nic ve zlém. Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, novinky z 'levého', nebo spíš 'levného' Primu :)

Myslím, že se holky a kucí zlepšují...

 

"Malý náhled prvních 3 prototypů231a.png?! Budeme nový retro pánský model Focus. Design inspirovaný modelem "PRIM Televize" z roku 1978, upoutá tvou pozornost?"

 

Žádné další info nevím, vylezlo to před chvílí tutem...
https://www.facebook.com/primHodinky/photos/a.296170967139381/1858642790892183/?type=3&permPage=1

 

post-6998-0-09555200-1535729175_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, novinky z 'levého', nebo spíš 'levného' Primu :)

 

Myslím, že se holky a kucí zlepšují...

 

"Malý náhled prvních 3 prototypů231a.png?! Budeme nový retro pánský model Focus. Design inspirovaný modelem "PRIM Televize" z roku 1978, upoutá tvou pozornost?"

 

Žádné další info nevím, vylezlo to před chvílí tutem...

https://www.facebook.com/primHodinky/photos/a.296170967139381/1858642790892183/?type=3&permPage=1

 

attachicon.gifLevy prim.jpg

 

ty černý vypadají celkem fajn. Ale pvd od teto značky asi bude stát za hovno, stejně jako strojek ale za rozumnou cenu proč ne. Jen jsem se pousmál jak někdo psal, že ručičky jsou kopírka, no ty ručičky nejsou až tak originální takže si myslím že jsem je minimalně na vratislavach a dalších X hodinkách viděl

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej, novinky z 'levého', nebo spíš 'levného' Primu :)

 

Myslím, že se holky a kucí zlepšují...

 

"Malý náhled prvních 3 prototypů231a.png! Budeme nový retro pánský model Focus. Design inspirovaný modelem "PRIM Televize" z roku 1978, upoutá tvou pozornost?"

 

Žádné další info nevím, vylezlo to před chvílí tutem...

https://www.facebook.com/primHodinky/photos/a.296170967139381/1858642790892183/?type=3&permPage=1

 

attachicon.gif Levy prim.jpg

Tak nejak po ocku to tu sleduju a zatim jsem se nechtel moc vyjadrovat. Pruser je, ze tohle se mi zacina libit. Na detaily jsem se nedival, ale mit tam manual a cenu do 5k, tak je pro me levej Prim ten pravej :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejak po ocku to tu sleduju a zatim jsem se nechtel moc vyjadrovat. Pruser je, ze tohle se mi zacina libit. Na detaily jsem se nedival, ale mit tam manual a cenu do 5k, tak je pro me levej Prim ten pravej :-/

Andy, zatim pisou, ze budou v baterce a az podle zajmu budou uvazovat o mechanice, datumovce,....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...