Přejít na obsah

TRITIUM z Číny


Návštěvník lack71

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 48
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě to přijde jak zbastlená kopírka Officer Pro a několika dalších Traserů - s brandem pučeným snad od čínské prádelny  ;)

 

Ještě že už mám v archivu staré dobré Traser Classic Pro, u nich aspoň nemusím řešit nelícující vteřinovku ala Ronda. S čitelností GTLS trubic bych zbytečně neplašil - samozřejmě že po 6 letech nežhnou jak Luminova 5 sekund od nasvícení na sluníčku, ale už po 5 minutách v šeru dají na prdel libovolné luminově co mám doma. A hlavně svítit nepřestanou, což je poznat hlavně v noci: stará už mě kolikrát sprdla, proč na ni v hluboké noci z pelechu svítí mobil - a přitom to byly jenom hodinky které mi večer bylo líno sundat... 

 

Kdo chce o tritiu zjistit víc, ať mrkne na geniální výcuc o osvitech hodinek od PetrP, který mě kdysi dávno přivedl na Chronomag  B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Že bych je zkusil? Píšou, že změnili logo a je to už i na netu - viz reál foto níže.

 

Ale když vidím to reálné foto, tak za mě nee. Ciferník je plochý, zmizela vnitřní zkosená luneta, tritium je nalepeno nějak šejdrem. A na prodejním portále píšou WR30. Buď chyba, nebo šli s kvalitou dolů :lol2: .

 

post-27970-0-00780900-1461573928_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahojte všichni,

 

chtěl bych napsat nějaké vlastní postřehy a domněnky, nikomu to nevnucuji a nehodlám se s někým přít o správnosti nebo vhodnosti příspěvku (dostal jsem pěkně vyčiněno v jiném vlákně, tak už jsem opatrný)

 

Mám jedny hodinky s tritiem (modrá + oranžová) a můžu potvrdit, že svítivost není oslňující, ale ve tmě jde odečíst čas v pohodě.

Ilustrační snímky výrobců neodpovídají úplně skutečnosti. Na druhou stranu co svítí trvale minimálně 10 let a není radioaktivně nebezpečné pro uživatele?

Volil bych variantu s indexy umístěnými rovnoběžné s ručičkami - přesněji půjde odečíst "pětiminutu"

Jen bych se obával jestli bude tritium bezpečné - přikoupil bych dozimetr (sranda).

Jen se podívejte jak jsou používány  ftaláty v plastech, viděl bych v tom jistou analogii, ale třeba to tak není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Ahoj všichni,

jsem tu nový a to, že čas na můj první příspěvek na tomto fóru nazraje právě u čínských hodinek, by mě věru nenapadlo. Jedny však doma mám. Ne tedy přímo Carnival, které tu byly zmiňovány, ale Epoch.

Na dýnku soudruzi píší mb-microtec-H3. Nevím, do jaké míry tomu lze věřit, každopádně lumi fuguje stejně jako u Trasserů(tedy lépe, protože Trassery mám už 5 let a je to na jejich svítivosti znát)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám už víc jak tři roky tyto http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/60788-tritium-kolem-4000-kč/?p=950566

 

Luneta jde trochu ztuha, ale jinak na takové to domácí žvýkání. :) Hlavně je mám u postele v noci. A přes letiště taky prošly. ;)

 

Takže bych se toho rozhodně nebál.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtěl bych napsat nějaké vlastní postřehy a domněnky, nikomu to nevnucuji a nehodlám se s někým přít o správnosti nebo vhodnosti příspěvku (dostal jsem pěkně vyčiněno v jiném vlákně, tak už jsem opatrný)

 

Mám jedny hodinky s tritiem (modrá + oranžová) a můžu potvrdit, že svítivost není oslňující, ale ve tmě jde odečíst čas v pohodě.

Ilustrační snímky výrobců neodpovídají úplně skutečnosti. Na druhou stranu co svítí trvale minimálně 10 let a není radioaktivně nebezpečné pro uživatele?

Volil bych variantu s indexy umístěnými rovnoběžné s ručičkami - přesněji půjde odečíst "pětiminutu"

Jen bych se obával jestli bude tritium bezpečné - přikoupil bych dozimetr (sranda).

Jen se podívejte jak jsou používány  ftaláty v plastech, viděl bych v tom jistou analogii, ale třeba to tak není.

 

Take mam Tawatec titan diver automatic s modrymi a jednou oranzovou trubici a muzu potvrdit vyse uvedene.Sviti to tak akorat. Jakmile by byl problem odecist cas kvuli nedostatku svetla, trubice jsou videt. V noci absolutni luxus, neoslnuje a je dobre videt. Jsem s nimi mnohem spokojenejsi nez s predchozimi zelenymi Trasery Supersport...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Mám je 3 tím rokem. Teď jsem měnil origo baterii a hodinář potvrdil swiss strojek. Tritium svítí jako jakékoliv jiné (mám i Trasery super sporty) Carnivalky svítí výrazně lépe. Srovnám li to ještě s Vostokem Anchar, tak je to stejná liga. 

Co se týče dílenského zpracování, jako strojař nemám nejmenší výtky, parádní. Mám tritium s žlutou 12, zbytek v modré (oboje dvoje) Sklo je skutečně safír, dokázal jsem si škrábnout černé svou chybou zrnkama Cubitronu (keramické zrno na vysoce legované oceli). Vodotěsnost 200m, plavu s nimi zcela běžně kraulem, potápění jsem měl možnost zkusit 4m. 

Ty posměšné komenty v příspěvcích jsou trochu za čárou.... Kritizuji, po osobní zkušenosti, jinak jsem sám za hlupáka.  

Netuším jak přidat foto, ale mohu odkázat na knife, kam je dávám jako možnost volby pro jiného kolegu.

 

Martin Hlinák - Mat

Upraveno uživatelem Mate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...