Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Kolega měl na mysli asi to jejich "předepnutí" pružiny, nikoli výměnu stojiny a snížení odporu spouště.

Já osobně po revolverech za nejbezpečnější na nošení s nábojem v komoře považuju pistoli, která:

- má vypouštěč kohoutu

- má výstražník náboje v komoře

- je nošena se spuštěným kohoutem, bez pojistky. Tj. první rána je DA. Beretta 92, nebo ještě líp řešený Walter P99 a podobně

 

Glock bych doporučil spíš pokročilejším - člověk musí furt kontrolovat, jestli je náboj v komoře nebo není, v těch 0.00001% procentech, kdy selže zápalka, mám možnost druhého DA pokusu, zatímco u Glocka jsem skončil.. 

 

Jinak bezpečnost Glocka s nábojem v komoře je naprosto totožná s jakoukoli jinou moderní pistolí, která má protipádovou blokaci úderníku - tj. je jednou z nejbezpečnějších, stejně jako 95% ostatních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výstražník má na horní straně závěru - vujede takovej váleček jasně viditelnej a hmatnej. Vypouštění úderníku = velkej knoflík nahoře na závěru.

Vyouštění zásobníků oboustranné, páčka, která se sklopí dolů (nikoli knoflík). Moc hezky vymyšlené, všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výstražník má na horní straně závěru - vujede takovej váleček jasně viditelnej a hmatnej. Vypouštění úderníku = velkej knoflík nahoře na závěru.

Vyouštění zásobníků oboustranné, páčka, která se sklopí dolů (nikoli knoflík). Moc hezky vymyšlené, všechno.

přesně, plus skvělá ergonomie, čitelná miřidla, krátký přesný reset a žere všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas_2002

Promiň, koukal jsem na to z mobilu, tak jsem si nevšiml bydliště a blbě jsem předpokládal, ze Čestlice jsou poblíž. Takže se omlouvám a beru z5.

 

Wizard_OV

 

Něco podobného jsem myslel tím slovíčkařením. Ano, napoprvé jsem nepsal o sníženém odporu spouště, ale i tak si osobně myslím, že nadrcnutej glocka a začátečník není nejšťastnější kombinace. Je to ale můj názor a pokud s nim někdo nesouhlasí, je to jeho věc, mne je to srdečně jedno.

 

Jinak u svého S9-A1 mám standardní odpor spouště 2,5 kg a i tak radši používám ještě lučíkovou pojistku, jejíž odjištění zabere minimum času. V práci mám G17 se sníženým odporem spouště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat - máte někdo zkušenosti se střelnicemi Třebeš a Čestice ? Přijedou mi příští týden známí, tak bych je chtěl někam vzít střílet, Ale v sobotu jdu dopoledne do práce, takže něco, kde mají otevřeno v sobotu odpoledne nebo neděli.

 

Třebeš má v otevřeno v neděli pro veřejnost, viz http://ssk.trebes.sweb.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (přechovávané zbraně)

 

v počtu do 10 kusů nebo střelivo do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem; toto se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co je to slušnej kolimátor? :) Vystřídal jsem jich a rozbil už pár :)

 

Na svojí AR mám Vortex SPARC II, což je celkem dejme tomu OK volba na AR. Vydrží docela dost, ale samozřejmě to není kolimátor ve vojenské odolnosti. Má příjemné relativně čiré sklo a tečku 2MOA.

 

Dobrou zkušenost mám s Eotechem, krátký model na CR123 baterii, kružnice plus tečka jako osnova a ten je nový za 12, při troše štěstí a smlouvání jde i za 10 nový. A to už je optika ve vojenské odolnosti. 

 

Optika se zvětšením je taky možnost, ale už drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co je to slušnej kolimátor? :) Vystřídal jsem jich a rozbil už pár :)

 

Na svojí AR mám Vortex SPARC II, což je celkem dejme tomu OK volba na AR. Vydrží docela dost, ale samozřejmě to není kolimátor ve vojenské odolnosti. Má příjemné relativně čiré sklo a tečku 2MOA.

 

Dobrou zkušenost mám s Eotechem, krátký model na CR123 baterii, kružnice plus tečka jako osnova a ten je nový za 12, při troše štěstí a smlouvání jde i za 10 nový. A to už je optika ve vojenské odolnosti. 

 

Optika se zvětšením je taky možnost, ale už drahá.

 

No, s tím Sparcem II. mám zkušenost zrovna z víkendu :D Ne, to bych fakt nechtěl :-) Ten je zadarmo drahej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...