Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Souhlasim. Mam znameho, ktery empiricky overil obe varianty. Tazeni 4" revolveru uklidnilo hrozici eskalaci konfliktu. I variantu NAA v ruce a jeji nevnimani jako zbrane. 

Oboji se obeslo bez strelby a jinych "veselosti".

Psychologicky nejlip posobi zvuk nabiti pumpovaci brokovnice. Je to zvuk ktery zna uplne kazdy.

Ne kazde pouziti zbrane musi nutne skoncit strelbou. Pkud jednas rozhodne a agresor uveri ze jsi odhodlany se aktivne branit tak mnohdy v utoku nepokracuje. Kdyz, ale vytahnu zbran musim byt pripraven ji take pouzit, se vsemi nevratnymi dusledky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych se chtěl letmo vrátit k té situaci. Píšu to jen tady na fóru, protože pořád mám zafixováno, že zdejší lidi jsou tak nějak na úrovni nebo co  :whistling:

 

Nevím kdo z kritiků těch dvou nešťastníků (co se stáhli) byl někdy na výcviku "Active Shooter". Já ano, několikrát (mimochodem, dost pochybuju o tom, že ti nešťastníci taky), a to i pod vedením amerických instruktorů (mají nejlépe zpracovanou metodiku). Podle zatím dostupných informací se ti policajti rozhodli poměrně správně. To že měli oba zbraně a vesty - to nic neznamená. Dost pochybuju o tom, že měli takový výcvik, aby mohli situaci zvládnout. Zdeněk to popsal docela dobře (někde tu hodnocení od něj je) - chtělo by to aby se lidi míň dívali na akční filmy a občas si sami vyzkoušeli realitu. Ostatně v dnešní době je vcelku dobře možné ten scénář nasimulovat - vybavení je na to všude hromada a i dost lidí, kteří jsou schopní to zorganizovat. Jestli má někdo opravdu zájem (třeba kdyby se našlo víc lidí), tak to můžu zařídit taky...

 

Takže jestli si někdo myslí a tvrdí, že ti dva chudáci měli jít proti šílenýmu střelci v krytu - a to že nešli je podle vás ostuda nebo tak něco - pak doporučuju mokrej obklad na hlavu...  :huh:  Větší šanci by měl potenciální ozbrojený občan v té restauraci na začátku situace, než policajti na které pachatel čekal v krytu... To už opravdu bylo na zásahovku - ti mají ten výcvik, vybavení a psychiku na to aby šli proti střelci na férovku. Ne běžný policajt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, kdyby normální policajt párkrát zpoza rohu a z bezpečí vystřelil směrem k baru a něco tu a tam zahulákal, třeba se ten blb zastřelí dřív a nemusí mít pak hodinu na to, aby dorazil těch pár zraněnejch lidí - o to jde. Nikdo asi nečeká střílení obouruč z výskoku a běh proti laufu, že ne?

 

(Všimněte si, že tu nemachruju svejma výcvikama a neradím nikomu povýšeně hadr na hlavu  :lol2: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych rád podotknul, že kdyby tam vešli/vtrhli s odjištěnými zbraněmi v rukou, tak než se stáhnou, tak oba stihnou minimálně jednou vystřelit a to s nulovou časovou prodlevou. Minimálně to byla jejich hrubá chyba. Navíc při tom, jak se dnes všechno dělá s minimálními náklady a s nízkou životností, tak ten bar musel být průstřelný, takže by mu nějaké krytí za barem bylo nejspíš pytel platné. A ono by úplně stačilo mu skrz bar prostřelit třeba nohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, kdyby normální policajt párkrát zpoza rohu a z bezpečí vystřelil směrem k baru a něco tu a tam zahulákal, třeba se ten blb zastřelí dřív a nemusí mít pak hodinu na to, aby dorazil těch pár zraněnejch lidí - o to jde. Nikdo asi nečeká střílení obouruč z výskoku a běh proti laufu, že ne?

 

(Všimněte si, že tu nemachruju svejma výcvikama a neradím nikomu povýšeně hadr na hlavu  :lol2: ).

A tak docela verim, ze existuje rozdil mezi vycvikem a kursem. :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesuhlasim, ..... jedine co sa vedelo s istotou vo chvili, ked tam dorazili prvi muzi zakona, bolo ze pachatel uz "posobil" vo vnutri desiatky minut, takze proste co napachat chcel, uz napachat davno stihol a nebol podla mna nijaky dovod, aby radovi policajti skusali nejaky amatersky prieskum bojom a s nasadenim vlastneho zivota pachatela provokovali k nejakej dalsej eskalacii. Pochranari IMO tento krat vynimocne nic nezbabrali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bar není kryt. Dva PaCHové ve vestách měli proti tomu magorovi neprodleně zakročit.

Situace, kdy musí chudák vrah čekat v součtu snad nějaké dvě hodiny a pak se musí zastřelit sám je od základu špatně.

Pitvy by měly ukázat kolika lidem by se bylo dalo ještě pomoct. Otázka je, jestli se dozvíme pravdu.

Pár sérií výstřelů s delšími odmlkami spíš vypadá na snahu umlčet časem ty, jejichž utrpení se už nedalo poslouchat.

Jakékoli, i lehčí zranění magora mohlo konflikt uzavřít a dát přeživším šanci na lékařské ošetření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych rád podotknul, že kdyby tam vešli/vtrhli s odjištěnými zbraněmi v rukou, tak než se stáhnou, tak oba stihnou minimálně jednou vystřelit a to s nulovou časovou prodlevou. Minimálně to byla jejich hrubá chyba. Navíc při tom, jak se dnes všechno dělá s minimálními náklady a s nízkou životností, tak ten bar musel být průstřelný, takže by mu nějaké krytí za barem bylo nejspíš pytel platné. A ono by úplně stačilo mu skrz bar prostřelit třeba nohu.

Škoda, že nejsi u policie, byl bych daleko klidnější...to je fakt mazec, co tu někteří dokáží napsat..... :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že nejsi u policie, byl bych daleko klidnější...to je fakt mazec, co tu někteří dokáží napsat..... :frusty:

 

Bohužel díky svému věku a výchově mám k policii averzi. Ale býval jsem dost militantně založený a taky jsem absolvoval jakýs takýs výcvik se zbraní(od člověka, který mimo jiné školil zásahové jednotky policie), takže doufám, že nepíši úplné bludy. Navíc prostě jen používám mozek a logické uvažování. Jsem li ve službě jako policista a jsem li přivolán ke střelbě, tak logicky vstupuji na scénu s odjištěnou a nabitou(pro neznalé s nábojem v komoře) zbraní. O.K., jen nahlédnu a vyhodnotím situaci a případně se stáhnu, neboť můj výcvik a zkušenosti na situaci dle mého jsou nedostačující, to je pochopitelné. Ale jednoznačně viděli situaci a i pozici střelce, takže jen během nahlédnutí stačilo stisknout spoušť. Já si nejsem jistý, jestli bych to dokázal - nikdy jsem na člověka nestřílel a ani doufám nebudu nikdy postaven do situace, kdy bych se musel rozhodnout jestli to udělám. Jenže minimálně tohle oni v popisu práce mají - výcvik nevýcvik. Proto právě měli ty vesty a zbraně a byli tam vysláni. Takže jen zopakuji - z mého úhlu pohledu se jedná o totální selhání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel díky svému věku a výchově mám k policii averzi. Ale býval jsem dost militantně založený a taky jsem absolvoval jakýs takýs výcvik se zbraní(od člověka, který mimo jiné školil zásahové jednotky policie), takže doufám, že nepíši úplné bludy. Navíc prostě jen používám mozek a logické uvažování. Jsem li ve službě jako policista a jsem li přivolán ke střelbě, tak logicky vstupuji na scénu s odjištěnou a nabitou(pro neznalé s nábojem v komoře) zbraní. O.K., jen nahlédnu a vyhodnotím situaci a případně se stáhnu, neboť můj výcvik a zkušenosti na situaci dle mého jsou nedostačující, to je pochopitelné. Ale jednoznačně viděli situaci a i pozici střelce, takže jen během nahlédnutí stačilo stisknout spoušť. Já si nejsem jistý, jestli bych to dokázal - nikdy jsem na člověka nestřílel a ani doufám nebudu nikdy postaven do situace, kdy bych se musel rozhodnout jestli to udělám. Jenže minimálně tohle oni v popisu práce mají - výcvik nevýcvik. Proto právě měli ty vesty a zbraně a byli tam vysláni. Takže jen zopakuji - z mého úhlu pohledu se jedná o totální selhání.

No vidíš a já Tě kdysi obvinil z toho, že dřív píšeš a pak teprve přemýšlíš, spletl jsem se, Ty nepřemýšlíš vůbec. Díky věku a výchově ...averzi...v jaké době žiješ ? Já jsem nenapadl Tvou logiku, v mnoha vláknech jsem se s ní bohužel setkal, komentoval jsem pouze tu tvou specializaci, jak přesně víš, co se tam stalo a jak se to stalo, jak to tam vypadalo a co se mělo dělat. Z informací Novy a Blesku si udělat obrázek a ještě se s ním pochlubit na veřejném foru, to chce fakt odvahu, nebo... Nikdy bych si nedovolil hodnotit tak složitou situaci, která tam byla a už vůbec bych nevypustil teorii o průstřelnosti baru, ta byla až komická. A Ty ne že ji hodnotíš, ale ještě obviníš ty dva poldy z toho, že jsou lemplové, to mě nadzvedlo a musel jsem zareagovat. Nic víc, jen nad tím zapřemýšlej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy bych si nedovolil hodnotit tak složitou situaci, která tam byla a už vůbec bych nevypustil teorii o průstřelnosti baru, ta byla až komická. A Ty ne že ji hodnotíš, ale ještě obviníš ty dva poldy z toho, že jsou lemplové, to mě nadzvedlo a musel jsem zareagovat. Nic víc, jen nad tím zapřemýšlej.

Teorii o průstřelnosti baru :lol2: :lol2: :lol2:  držel jsi někdy v ruce devítku?? Z čeho myslíš že se bary dělaj? Z pancířů?

Dva policajti, kteří mají přehled o situaci uvnitř z výpovědí několika svědků, vědí, že chlápek je otřesenej po ráně židlí, jsou ozbrojení, vycvičení a mají vesty, a přesto radši utečou při první ráně a nechají pomřít lidi kterým MOŽNÁ mohli zachránit životy, nic jinýho než lemplové nejsou a takové ze svých daní platit NECHCI. To budem příště tvrdit, že ozbrojené složky nebudou riskovat vlastní životy? Ukaž mi hasiče který má přehled o situaci, když jde zachraňovat lidi do hořící budovy, ukaž mi vojáka který jde do akce až když zná všechny protivníky div ne jménem! Co to tady vedem za diskusi? Jestli se chtějí vyhnout rizikovým situacím, tak mají prodávat v zelenině a ne zbytečně za naše prachy nosit uniformy, bouchačky a vozit si prd.le ve služebních autech !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teorii o průstřelnosti baru :lol2: :lol2: :lol2:  držel jsi někdy v ruce devítku?? Z čeho myslíš že se bary dělaj? Z pancířů?

Dva policajti, kteří mají přehled o situaci uvnitř z výpovědí několika svědků, vědí, že chlápek je otřesenej po ráně židlí, jsou ozbrojení, vycvičení a mají vesty, a přesto radši utečou při první ráně a nechají pomřít lidi kterým MOŽNÁ mohli zachránit životy, nic jinýho než lemplové nejsou a takové ze svých daní platit NECHCI. To budem příště tvrdit, že ozbrojené složky nebudou riskovat vlastní životy? Ukaž mi hasiče který má přehled o situaci, když jde zachraňovat lidi do hořící budovy, ukaž mi vojáka který jde do akce až když zná všechny protivníky div ne jménem! Co to tady vedem za diskusi? Jestli se chtějí vyhnout rizikovým situacím, tak mají prodávat v zelenině a ne zbytečně za naše prachy nosit uniformy, bouchačky a vozit si prd.le ve služebních autech !!!

Škoda, že policie nerekrutuje nováčky na tomto foru, vím už o dvou, kteří jsou naprosto připraveni, alespoň teoreticky, na takové krizové situace. Klobouk dolů, fakt smekám kluci.  :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teorii o průstřelnosti baru :lol2: :lol2: :lol2:  držel jsi někdy v ruce devítku?? Z čeho myslíš že se bary dělaj? Z pancířů?

Dva policajti, kteří mají přehled o situaci uvnitř z výpovědí několika svědků, vědí, že chlápek je otřesenej po ráně židlí, jsou ozbrojení, vycvičení a mají vesty, a přesto radši utečou při první ráně a nechají pomřít lidi kterým MOŽNÁ mohli zachránit životy, nic jinýho než lemplové nejsou a takové ze svých daní platit NECHCI. To budem příště tvrdit, že ozbrojené složky nebudou riskovat vlastní životy? Ukaž mi hasiče který má přehled o situaci, když jde zachraňovat lidi do hořící budovy, ukaž mi vojáka který jde do akce až když zná všechny protivníky div ne jménem! Co to tady vedem za diskusi? Jestli se chtějí vyhnout rizikovým situacím, tak mají prodávat v zelenině a ne zbytečně za naše prachy nosit uniformy, bouchačky a vozit si prd.le ve služebních autech !!!

Tak už to na světě chodí. Ne každý je hrdina, který by do všeho šel prsama a pak by vyprávěl kam všude to dostal (pomohl jsem si hláškou z Černých baronů). Nebo jak se také říká, hrdinů jsou plné hřbitovy. Také se dá použít Po bitvě je každý generál a asi bychom našli další.

Realita je vždy jiná, než jak to vypadá v televizi. I policajt je obyčejný člověk a chodí normálně do práce. Pak se samozřejmě může sám svobodně rozhodnout co je ochotný za svoji dvacítku měsíčně riskovat a co už ne. A komu se to nelíbí a chtěl by ho posílat prodávat do zeleniny, tomu se dá odpovědět úplně stejně - ať si toho hrdinu jde dělat sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty ten patent na jedinej spravnej názor mas odkud? Kromě blbejch kecu sem od tebe taky nic kloudneho nečetl. Nebo se tady nemůže psát, když se to panu Emanovi nelíbí?

Zatím co ty tu píšeš jen samé kloudné věci, jsi mě pobavil. Hele, já se nebudu dohadovat, nesouhlasím s tím, že najednou všichni vědí, jak se taková situace řeší, nikdy jsem neřekl, že mám patent na správný názor, tak mi to nepodsouvej. Neštěkám do každého vlákna, netvářím se, že rozumím všemu, tak se na mě vyser, i když jsi místní prudič, mě nevyprudíš. Uvedl jsem, že takový názor, co popsal Honza, je dle mého pohledu nesmysl, zdůvodnil jsem to. Nic víc, nic míň.  :mobile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám ze agresivita a testosteron z tebe jen sálá, drsňáku :-) Kromě urážek a blbejch kecu nemáš nic.

Byla tady zajímavá diskuze "pro a proti" a jak Honza tak Harry uváděli dobre argumenty, nez si přišel ty. Skoda.

Jojo, agresívní to já jsem :lol2: a co teprve za klávesnicí, ale neboj, jdu na oběd, můžete dál pokračovat v odborné diskusi.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...