Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak, mel jsem HK USP, dobra zbran, jen prijde mi spise jakoby vojenskeho razeni, pak jsem vzal G21 a tezka pohoda. Jinak noseni jde vyresit special ledvinkou, dobra je obzvlast na letni mesice, imho lepsi, jak podpazni pouzdro.

 

Edit: jsem take levak. Zadny problem.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VŠECHNO je lepší, než podpažní pouzdro :-)

Jen ta ledvinka - je určitě pohodlná, ale vytáhnout to z toho, když se na mě řítí třeba nějakej vzteklej čokl.. nevím nevím..

 

..Jinak noseni jde vyresit special ledvinkou, dobra je obzvlast na letni mesice, imho lepsi, jak podpazni pouzdro.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VŠECHNO je lepší, než podpažní pouzdro :-)

Jen ta ledvinka - je určitě pohodlná, ale vytáhnout to z toho, když se na mě řítí třeba nějakej vzteklej čokl.. nevím nevím..

Ale da se, mas ale pravdu, ze na nejake IPSC to neni:). Zase vetsina lidi netusi, ze tam mas zelezo a moment prekvapeni muze rozhodnout. :). Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na denni noseni se mi nejlepe osvedcil ruger LCP. Nekolikrat jsem se musel ujistovat, ze ho mam za pasem. Mala lehka skladna zbran. V lete bez problemu do kratas, pres to triko. Nejsem uplne fanousek tech ledvinek, pac ne uplne vsude si to lze vzit a neverim, ze taseni je rychlejsi nez z vnitrniho/venkovniho pouzdra za opaskem. Co se tyce podpazniho, to jsem prodal. Je pohodlne do auta, ale tam to konci. Pristup ke zbrani = 0. V zime nepouzitelne, stejne tak v lete, navic nepohodlne s bambuli na boku.

Ale je to jen muj nazor a kazdy se podridi a udela kompromis k necemu jinemu. Jinak LCP jsem nakonec prodal, nejak me ta raze nepresvedcila...i kdyz asi zbytecna panika.

A ze G26 je velka na noseni? Asi hej, ale ja treba nosim X5 :-) a to uz je masakr, i kdyz ted na leto se zase vratim k necemu mensimu. Chci vyzkouset/ osahat sig p290.

Vse zalezi take na postave, ja svojim 183/83 toho moc neschovam, ale verim, ze nekdo s 195/120 schova i mark 23 :-)

 

Jinak gratulace ke zkousce a pevnou ruku pri vyberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papaya: urcite je na rychlo taseni lepsi pouzdro u pasu, na opasku atd., nez ledvinka, plne souhlasim. Jinak u toho Ruger je mala kapacita zasobniku:(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na nošení by mohl být fajn ten nový jednořadý Glock 43. Pravda, má jenom 6 včel.

Co Glock 21? ten ma 13, jedna jde dat do hlavne, nebo prikoupit patku na zasobnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papaya: urcite je na rychlo taseni lepsi pouzdro u pasu, na opasku atd., nez ledvinka, plne souhlasim. Jinak u toho Ruger je mala kapacita zasobniku:(.

 

Malá kapacita na co?? 6+1 je víc než u revolverů,nejsou tedy nevhodné pro skryté nošení/obranu? Nosil jsem, dohromady přes 20 let, věci s kapacitou 6 (období rvolverů .357 a .38), 15 (S&W, Berretta...), 10 (Glock 30) nábojů, ale zbraně často zůstávaly doma, protože se nedaly pořádně skrýt, aniž bych tomu nepřizpůsobil oblečení atd. Teď nosím Ruger LCP se 6 náboji a co ho mám, nezůstal doma NIKDY, mám ho stáleu sebe. Co je lepší - nemít nic a třeba někdy potřebovat nebo mít prcka s 6 náboji 9 mm Browning stále u sebe? Pro mne je volba jasná...

PS: Samozřejmě, na IPSC a další disciplíny je to malá kapacita, ale na to není LCP určen. 

PPS: Souhlasím s nošením na opasku jako nejlepším způsobem. LCP lze i v kapse.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Na denni noseni se mi nejlepe osvedcil ruger LCP. Nekolikrat jsem se musel ujistovat, ze ho mam za pasem. Mala lehka skladna zbran. V lete bez problemu do kratas, pres to triko. Nejsem uplne fanousek tech ledvinek, pac ne uplne vsude si to lze vzit a neverim, ze taseni je rychlejsi nez z vnitrniho/venkovniho pouzdra za opaskem. Co se tyce podpazniho, to jsem prodal. Je pohodlne do auta, ale tam to konci. Pristup ke zbrani = 0. V zime nepouzitelne, stejne tak v lete, navic nepohodlne s bambuli na boku.

Ale je to jen muj nazor a kazdy se podridi a udela kompromis k necemu jinemu. Jinak LCP jsem nakonec prodal, nejak me ta raze nepresvedcila...i kdyz asi zbytecna panika.

A ze G26 je velka na noseni? Asi hej, ale ja treba nosim X5 :-) a to uz je masakr, i kdyz ted na leto se zase vratim k necemu mensimu. Chci vyzkouset/ osahat sig p290.

Vse zalezi take na postave, ja svojim 183/83 toho moc neschovam, ale verim, ze nekdo s 195/120 schova i mark 23 :-)

 

Jinak gratulace ke zkousce a pevnou ruku pri vyberu.

 

Ano G26 je pro mě na pohodlné denní nošení velký ale tady záleží, jak jsi již řekl hlavně na tom jaké jsou tvé fyzické propozice a jak se oblékáš. Já se svými 170cm/65Kg a v bussines casual G26 neunosím. :) Já mohu nosit jedině něco malého v kapse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malá kapacita na co?? 6+1 je víc než u revolverů,nejsou tedy nevhodné pro skryté nošení/obranu? Nosil jsem, dohromady přes 20 let, věci s kapacitou 6 (období rvolverů .357 a .38), 15 (S&W, Berretta...), 10 (Glock 30) nábojů, ale zbraně často zůstávaly doma, protože se nedaly pořádně skrýt, aniž bych tomu nepřizpůsobil oblečení atd. Teď nosím Ruger LCP se 6 náboji a co ho mám, nezůstal doma NIKDY, mám ho stáleu sebe. Co je lepší - nemít nic a třeba někdy potřebovat nebo mít prcka s 6 náboji 9 mm Browning stále u sebe? Pro mne je volba jasná...

PS: Samozřejmě, na IPSC a další disciplíny je to malá kapacita, ale na to není LCP určen.

PPS: Souhlasím s nošením na opasku jako nejlepším způsobem. LCP lze i v kapse.

Kazdy to mame jinak, jinak 6+1 je malo imho, to bych radeji volil revolver. Treba S&W je 7, ma i vyhody oproti pistoli, to Ti ale urcite vysvetlovat nemusim, to urcite znas. Jinak na obranu 9 mm, zadny slagr. Aby to pak nekdo nerozvyjel, par ran z 9 mimo smrtelne mista a hlavu a utocnik utika dal jak srnka. Ja bych 9 mm jako obrannou zbran urcite nevolil. Dobra rada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže i pětiranný, dvoupalcový revolver je oproti tomu glocku nebo lcp velký a hlavně široký.

To je pravda, uznavam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...