Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Myslím, že tam je nějaká blokace se spouští - když jen natahuju, tak spoušť není v zadní úvrati a nedojde k předepnutí úderníku. Při střelbě, resp. po prvním výstřelu je to naopak. Zřejmě se jedná o bezpečností fičuru, které jsou zejména v amerických zbraních časté. Mě to nevadí - vnímam to jako vlastnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co XDM-9 ? Zelený Sport je teď ještě zlevnil.

 

 

Dobré bude si je hlavně v reálu ošahat. Jinak do výběru můžeš zařadit ještě Grand Power a Brněnskou Alfu steel. Z uživatelského hlediska bude obojí příjemnější jak Géčko.

 

Ad. Géčko - nechci nijak hanit jeho kvality, je to skvělá zbraň pro vojáka, policistu či jiného příslušníka ozbrojených složek ale není úplně vhodná pro sportovního střelce.

 

Díky za tip na obchod, maj tam celkem dost věcí co není jinde, o XDM-9 jsem snad ještě neslyšel...

 

Na Grand Power a Alfu jsem kdysi koukal a teď jsem na ně úplně zapomněl, i když Alfa se mi moc nelíbila, ale přiznávám, že soudím jen z fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tomas_2002: jojo, to XDMko je za dobrou cenu. Já po něm hodně toužil, měl jsem krátce zbroják a už už jsem chtěl mít svojí vlastní první pistoli. Ale nikde nebylo k sehnání a čekací lhůty byly na neurčito. Velmi se mi líbí 4,5 palec se závěrem v nerezu.

Nakonec jsem si pořídil americkýho Tauruse - PT 24/7 G2 v 9 mm, také s nerezovým závěrem. A myslím, že jsem chybu neudělal: moderní pistole, oboustranná pojistka i vypouštěč zásobníku (možná se to jednou bude hodit), kapacita 17 "včeliček" + jedna v komoře a navíc DA/SA režim. Ten zde funguje následovně: pistole je vybitá, zkontrolovaná - zasunu plnej zásobník - nabiju náboj do komory - spoušť má dlouhej (a tužší) chod - vystřelim - prázdná nábojnice vyletí a do komory jde novej náboj a druhej výstřel už je v režimu SA, úderník je předepnutej, spoušť má lehčí chod (a kratší reset) a takto stále dál až do posledního náboje v zásobníku. Po vystřelení posledního náboje závěr zůstane vzadu, vyhodim prázdnej zásobník, zasunu plnej, shodim závěr a opět střílim v režimu SA. Pojistka má dvě polohy - nahoru = zajištěno, dolu = vypuštění úderníku ("decoking"?). Můžu tak nosit s nábojem v komoře, aniž by se bál, že třeba při tasení "brnknu" o spoušť a poletí to ven nekontrolovaně. Ještě jsem přišel na jeden fígl: prázdná zbraň, žádný náboj v komoře, zasunutej plnej zásobník - když natahuju závěr, abych dostal náboj do komory, tak nejprve zmáčknu spoušť (jako naprázdno - v komoře není náboj - nic nemůže vystřelit), spoušť držim zmáčknutou, současně natáhnu závěr (tím dostanu první náboj do komory), uvolním závěr a jako poslední uvolním spoušt - v ten okamžik mám nabito a pŕedepnutý úderník a jsem v režimu SA. Možná, že jsem "objevil Ameriku", ale já to neznal.

Je ale fakt, že tuto zbraň nejsem nucen nosit - na to jsou asi lepší kompakty.

Protože střelba z devítky trochu leze do peněz, tak jako tréninkovou zbraň jsem si pořídil Rugera SR22 ve 22LR...

Myslím, že by bylo praktičtější mít "normální" pistoli a k ní ještě konverzi na ráži (třeba) 22LR - na trénink by se to hodilo, no ne?

Tady je odkaz na toho Tauruse: http://www.taurususa.com/product-details.cfm?id=739&category=Pistol&toggle=tp&breadcrumbseries=247

Tahle vlastnost je specialitou zřejmě Tauruse. Což je fajn pro lidi, co často nabíjí/vybíjí, aby nemuseli spouštět "kohout". Jak popisuješ, jak dostat už 1. náboj do SA je cesta, jak udělat chybu dřív nebo později. Na 2. stranu si myslím, že tito lidé, pokud to maji v hlavě dobře srovnané na nošení SA/DA pistoli nezvolí.

Co se týče trénování 22lr...trénování čeho? Běh taky trénuješ v botech,ve kterých chceš závodit. Takže za mě asi tak.

Rozhodně je pro mě tvůj příspěvek důležitý, protože tohle jsem o Taurusech nevěděl, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasická plastová alfa je hnusná jak noc ale nová je hezká. Myslel jsem teda Alfu IRON ..

 

Pistole-Alfa-Iron-Combat-a-Alfa-Iron-Def

Ta vypadá víc k světu, to je pravda, akorát není zas lepší malinko přidat a koupit ČZ 75? Připadá mi, že si s tím svým přístupem nikdy nevyberu :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych radši bral Alfu jak novou ČZ75.

 

Ad. Nicméně zajímavou volbou by pro tebe mohla být jetá ČZ75, asi bych o jedné vcelku hezké věděl. Cirka do 6,5K.

To je dost férová nabídka, díky Ti moc, můžu kdyžtak poprosit fotku? Kdyby se ti náhodou ozval někdo jinej, tak jí kvůli mě rozhodně nedrž, protože jak sám vidíš, jsem při výběrech čehokoliv horší jak ženská :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc tady nikoho nezajima Glock, Steyr, Sig Sauer, Brauning, Beretta? Ja to nechapu:(.

 

Jinak CZ ma hodne dlouho, ale zadny zazrak, dostal jsem ji, ale nikdy bych sve penize za ni neutratil.

Doufam, ze nemusim vysvetlovat proc? Kazdy prumerny strelec to pozna, ze?

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steyra mám já a jsem s ním moc spokojenej. Nicméně teď zvažuji přechod na G19, protože jako lopatu mám G17, tak kvůli unifikaci pouzder a příslušenství. Takže možná, ač nerad, půjde Steyr do světa.

 

Byl jsem se dívat v krámě na G43 v devítce Lugeru a drží se celkem příjemně. Nicméně kapacita je "jen" 6+1 a hlavně ta pálka za něj, jak za velkého glocka mě odradila od koupě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steyra mám já a jsem s ním moc spokojenej. Nicméně teď zvažuji přechod na G19, protože jako lopatu mám G17, tak kvůli unifikaci pouzder a příslušenství. Takže možná, ač nerad, půjde Steyr do světa.

 

Byl jsem se dívat v krámě na G43 v devítce Lugeru a drží se celkem příjemně. Nicméně kapacita je "jen" 6+1 a hlavně ta pálka za něj, jak za velkého glocka mě odradila od koupě.

Chtel jsem se Te optat, mas nekdy pocit, ze ten Steyr ma moc dlouhou spoust?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ne. A to ji nemám upravenou na 2 kila jak u G17 a mám na ní standardních 2,5 kg. Steyr ma velice krátký a příjemný reset spouště, takže fajn při opakovaných výstřelech. A samozřejmě jsou skvělá ta triangulární mířidla.

To verim, Steyr ma celkove uzasny tvar a hlavne to je paradni bambitka. Ja z nej strilel jen 1-bohuzel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc tady nikoho nezajima Glock, Steyr, Sig Sauer, Brauning, Beretta? Ja to nechapu:(.

 

 

Jakto že ne? Já mám Berettu jako hlavní sportovní pistoli a nedám na ní dopustit. 30 tisíc ran bez jediné závady, přesná, 19+1. Na závody nechi nic jinýho! Na nošení a do nočního stolku revolver, ale jinak 92!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...