Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Musím se pochlubit. Můj včerejší nový přírůstek Glock 43. Je to prcek, radost veliká  :) Zatím nastříleno sto ran, lítá mi to trochu za roh, ale na tom se zapracuje :)

 

Pěkná práce jerry82 :) těším se, až ho vezmeš k nám na střelnici a porovnáme ho s mým XDM....jen mám pocit, že ten tvůj glock schovám do dlaně :)

 

Jinak pro ostatní čekatele na zkoušku z odborné způsobilosti....já jí absolvoval v září v K. Varech a komisař byl naprosto v pohodě, 4 lidi vyhodil jen po testech, protože to byli lamy a nedokázali se to naučit. A při manipulaci a následných střelbách se nijak nesnažil to lidem znepříjemnit nebo ztížit, spíš naopak, pokud byl někdo nervózní ze zkoušky, tak to okamžitě poznal a eště ho spíš uklidňoval a bral to v klidu, případné nedostatky hned na místě vysvětlil a člověka poučil. Takže to pak dali všichni.

 

Pokud se se zbraněmi a manipulací s nimi jen drobet seznámíte( třeba na youtube je mraky instruktážních videí i pro jednotlivé zbraně) a nejste hovada, tak zkouška je jednoduchá. Samozřejmě, při zkoušce jsem drobet nervózní byl, asi jako každej, ale při zpětným pohledu to byla brnkačka.

 

Takže přeji, ať to všichni dáte, ať si to pak užíváte....a hlavně ať je radši nikdy nemusíte použít k jejich primárnímu účelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Cukov: Díky za povzbuzení, pomalu se to blíží, snažím se učit. Nemám problémy v otázkách "technických", například nauky o zbraních, ale co mě nebaví a plete se mi to, to jsou otázky týkající se například dovozců a vývozců zbraní, platnosti licencí, bezúhonnosti osoby, spolehlivosti osoby, apd. Tam je to vyloženě slovíčkaření a v životě to nebudu potřebovat, ale nic se nedá dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce jerry82 :) těším se, až ho vezmeš k nám na střelnici a porovnáme ho s mým XDM....jen mám pocit, že ten tvůj glock schovám do dlaně :)

 

No díky :) Hned, jak to půjde, tak vezmu..   však taky kam jinam ;) Tobě se bude možná držet blbě, ale na moje krátký palce je to akorát :D

Ještě se s ním ale naučit střílet. Zatim mi to lítá všude kolem středu a když jsem pak vzal P11, všechno střed...  trénovat, trénovat, trénovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Cukov: Díky za povzbuzení, pomalu se to blíží, snažím se učit. Nemám problémy v otázkách "technických", například nauky o zbraních, ale co mě nebaví a plete se mi to, to jsou otázky týkající se například dovozců a vývozců zbraní, platnosti licencí, bezúhonnosti osoby, spolehlivosti osoby, apd. Tam je to vyloženě slovíčkaření a v životě to nebudu potřebovat, ale nic se nedá dělat.

 

To já měl spíš naopak....hlavně zařazení zbraní do skupin, to se mi furt pletlo a zrovna ty problematické otázky pro tebe mi stačilo jednou přečíst :) Ale co můžu doporučit(nevím jestli to tady už někdo nezmiňoval) jsou stránky zbranekvalitne.cz (testy, legislativa, užitečné rady atd.) a hlavně jejich aplikace pro android. Perfektní rychlá apka s parádním vyhodnocením testů, grafy na problematické otázky atd......fakt rychlé učení, kdykoliv je čas( já se nejvíc naučil na hajzlu v práci :) ) Několikrát jsem to projel celé a pak už se člověk dostal do stavu, že jsem ani nemusel dočítat otázky a už jsem věděl, co je odpověď. A u testu naostro to samé, za ňákejch 7-8 min jsem měl napsáno a šel jsem na cigáro, s vědomím, že mám maximálně jednu otázku blbě(zrovna zařazení zbraní).....nakonec jsem to měl za plnej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, zbroják trénovat určitě tady jak pišou ostatní: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/

 

tady je takový menší "tahák" k teorii:  http://forum.mujglock.com/teoreticka-zkouska-na-zp-tahakovy-extrakt-t8185.html

 

Co se týče praktické zkoušky tak na severní moravě se hodně přitvrdilo, vyhodí pravidelně tak 1/2 osob. Vyhodí za každou chybu, nevim asi i politická zakázka. Už se předvádí i simulace střelby (což se dle správce střelnice nikdy nedělalo) +sborka/rozborka jedné ze tří zbraní, krátká/malorážka/brokovnice, dle libosti komisaře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem. K tomu zpřísnění - asi to tak je, na střelnici mi říkali, že největší úskalí zkoušek je komisař, to je prá zlé, ostatní že jde. Je to divné, nezdá se mi to rozumné, lidé, kteří se učí, evidují se, mají zdravotní prohlídku, platí si za to peníze, atd., mají potíže udělat zkoušku a zbraň získat. Kdejaký gauner má zbraň nelegálně, nezná nic, neví nic, jen je schopen ji proti slušným lidem (tam právě řadím ty, kteří chtějí zbraň legálně) použít, a tak bych čekal poněkud opačný přístup Policie. Tím nemyslím dělat zde z toho nějaký "Divoký Západ", ale myslím tím mít v kritické situaci alespoň nějakou šanci nějak se bránit..... :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, zbroják trénovat určitě tady jak pišou ostatní: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/

 

tady je takový menší "tahák" k teorii:  http://forum.mujglock.com/teoreticka-zkouska-na-zp-tahakovy-extrakt-t8185.html

 

Co se týče praktické zkoušky tak na severní moravě se hodně přitvrdilo, vyhodí pravidelně tak 1/2 osob. Vyhodí za každou chybu, nevim asi i politická zakázka. Už se předvádí i simulace střelby (což se dle správce střelnice nikdy nedělalo) +sborka/rozborka jedné ze tří zbraní, krátká/malorážka/brokovnice, dle libosti komisaře.

Takový hovadiny- proč? A nebo se vědomě snaží zvýšit brannou připravenost národa..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, zbroják trénovat určitě tady jak pišou ostatní: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/

 

tady je takový menší "tahák" k teorii: http://forum.mujglock.com/teoreticka-zkouska-na-zp-tahakovy-extrakt-t8185.html

 

Co se týče praktické zkoušky tak na severní moravě se hodně přitvrdilo, vyhodí pravidelně tak 1/2 osob. Vyhodí za každou chybu, nevim asi i politická zakázka. Už se předvádí i simulace střelby (což se dle správce střelnice nikdy nedělalo) +sborka/rozborka jedné ze tří zbraní, krátká/malorážka/brokovnice, dle libosti komisaře.

Díky za "taháky" dlouho jsem něco podobného hledal,ale nenašel.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se se zbraněmi a manipulací s nimi jen drobet seznámíte( třeba na youtube je mraky instruktážních videí i pro jednotlivé zbraně) a nejste hovada, tak zkouška je jednoduchá. Samozřejmě, při zkoušce jsem drobet nervózní byl, asi jako každej, ale při zpětným pohledu to byla brnkačka.

 

Pořád dokola stejné nesmysly... Nezlob se, ale tohle je opět (a znovu a znovu) naprosto zavádějící a s odpuštěním pitomost. Jestli někde taková "příprava" stačí na zkoušky, pak zkoušky postrádají smysl...

 

V civilizovanějších oblastech ČR, kde nejsou tlaky finanční ani kamarádské na to, aby zkoušku udělal každý (a naštěstí se to daří pomalu vymýtit všude), jsou zkoušky podstatně tvrdší a těžší. A je to tak správně! Účelem není lidem zbrojáky nedat, ale donuitit je, aby to brali vážně a seriózně, aby se na zkoušky připravili a aby získali ke zbraním patřičný respekt. Ale především, aby si lidi osvojili základní pravidla bezpečného zacházení se zbraní. A na to tě žádný video z internetu opravdu nepřipraví!!!

 

Nejde o buzeraci, nejde o šikanu ani podobné nesmysly. Bohužel, dost lidí si to myslí a pak se objevují třeba na internetu podobné komentáře, které akorát střelecké veřejnosti dělají špatnou reklamu. Kdo chce mít zbraň (a zbrojní průkaz), měl by projevit i trochu kázně a soudnosti... A to dost často chybí... A je smutný, že i tady, na "fóru gentlemanů"...

 

Máte někdo s mým názorem problém? Přijďte ke mně na střelnici a ukážeme si spoustu věcí. Stačí mi 10 minut, abych vysvětlil co mám na mysli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je taky trochu o tom, že někomu stačí se na to podívat na videu a všechno pochopí a rozumí tomu a někdo je polodement, který to nepochopí ani když mu to ukážeš stokrát. Takových náctiletých myslivců, kteří napočítají do deseti jen když nemají palčáky to s námi dělalo několik. Nedal bych to ani jednomu. 

 

Testy prostě nejsou nastavené tak, aby vyselektovaly dementy, ale pouze zjišťují, zda je jedinec schopen nabiflovat 500 otázek. Což se na určitou dobu naučí každý. 

 

No a v neposlední řadě je to mašina na peníze. U nás teď platil kamarád za přípravu 4.000,- CZK (3 skupiny) a stejně jsou termíny narvané. Navíc při zkoušce se platí 600 za teoretickou a 600 za praktickou. Takže minimálně 5.200,- CZK tam nechají všichni. Tak si to může každý spočítat sám ... 

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je taky trochu o tom, že někomu stačí se na to podívat na videu a všechno pochopí a rozumí tomu a někdo je polodement, který to nepochopí ani když mu to ukážeš stokrát. Takových náctiletých myslivců, kteří napočítají do deseti jen když nemají palčáky to s námi dělalo několik. Nedal bych to ani jednomu. 

 

Testy prostě nejsou nastavené tak, aby vyselektovaly dementy, ale pouze zjišťují, zda je jedinec schopen nabiflovat 500 otázek. Což se na určitou dobu naučí každý. 

 

No a v neposlední řadě je to mašina na peníze. U nás teď platil kamarád za přípravu 4.000,- CZK (3 skupiny) a stejně jsou termíny narvané. Navíc při zkoušce se platí 600 za teoretickou a 600 za praktickou. Takže minimálně 5.200,- CZK tam nechají všichni. Tak si to může každý spočítat sám ... 

 

Přesně toto je zavádějící a částečně nepravdivé... A už mne to zatraceně unavuje, pořád dokola...

 

Takže souhrn:

 

Testy jsou od toho, aby se uchazeč seznámil se zákonem o zbraních a s pár věcmi navíc. Je 485 otázek a ano, je to jen o tom se je "nabiflovat". Otázky a odpovědi jsou záměrně postaveny nelogicky...

 

Praktická část je o bezpečnosti a manipulaci. A kdo tvrdí, že mu stačí se podívat na pár videí, je zřejmě mistr Jedi... A pokud ta praktická část zkoušky probíhá tak, že toto stačí - pak je chyba u komisaře. Není a nemá být cílem zkoušky vyhodit každého, ale donutit lidi, aby udělali přeci jen mnohem víc, než jenom aby se "podívali na pár videí"  :suicide_anim:

Při praktické části je potřeba znát a umět bezpečně předvést postup při: převzetí zbraně, přípravě zbraně a střeliva ke střelbě, přerušení střelby, ukončení střelby, odstraňování závad a rozborka zbraně za účelem čištění a její následné složení (když je rozebraná, ptají se většinou komisaři na některé díly). Toto je ze zákona! A pokud se to v tomto rozsahu nedělá, pak je zkouška nedostatečná...

 

Ceny:

Přijetí žádosti o zkoušku OZ - 100,-

Zkoušky OZ - 600,- ze zákona pro komisaře

                      1.000,- poplatek střelnici (to se platí u nás, ceny se různí)

Potvrzení o zdravotní způsobilosti - 250,- (jsem platil posledně, ceny se různí. Pokud doktor chce psychologické vyšetření, pak dalších zhruba 2.500,-)

Žádost o vydání ZP - 700,- za každou skupinu (platí ještě stále na 10 let)

 

Školení před zkouškami je různé a to nejen cenou, ale i kvalitou. U nás se pohybuje od 1.200,- (běžné skupinové školení) do 3.500,- (individuální školení). A ano, většina lidí pak ještě přijde si na hodinu proklepnout nabyté znalosti (650,-), protože i těch 6-7 hodin školení nemusí být pro každého dostačující... A nikdo je k tomu nenutí, ale většinou jsou to rozumné a svéprávné bytosti a sami chápou a cítí, jestli jsou a nebo nejsou dostatečně připraveni...

 

Jediný, kdo na tom má skutečně slušný profit, jsou komisaři (a ti mají odměnu danou ze zákona). Pokud ale komisař někoho vyhodí od zkoušky, nejsou to pro něj žádné peníze navíc, protože se praktická část zkoušky může opakovat nejdříve za 15 dní - tedy u jiného komisaře (dříve mohl opakovat rovnou a to se opravdu dělo, že někoho napoprvé vyhodil a napodruhé mu to dal, ale účtoval dvakrát. Toto se odstranilo ze zákona v létě 2014).

 

Ano, teď si to každý může spočítat sám. Kolik že stojí řidičák?

 

 

A snad naposledy - účelem zkoušek není buzerace nebo tahání peněz z lidí. Účelem je, aby člověk, který si žádá o zbrojní průkaz, musel vyvinout trochu snahy a úsilí a musel pro to něco udělat. A aby při praktické části zkoušky předvedl, že se zbraní je schopen zacházet bezpečně a dobře a hlavně bezpečně (ano, opakuju se)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mohu mojí skromnou zkušeností. Dělal jsem zkoušky před cca měsícem a půl. Před tím jsem si zaplatil pár hodin soukromých lekcí na střelnici, kde jsem dělal zkoušky (mj i kvůli zbraním následně použitým při zkoušce). Plus jsem pochopitelně studoval na netu. Když to hodně zjednoduším - bez té přípravy s instruktorem bych to nedal. Komisař byl sice přísný, ale korektní. Z praktické "vyhodil" asi 4 nebo 5 lidí z 15. A u všech to bylo férové (mj předpokládám i proto tam jsou přítomni příslušníci PČR s kamerou), bylo to za věci, které jsou důležité. Ale ke mně. Video s rozebírkou na youtube prostě pro praktickou z rozebírky nestačí. Nemáš to v ruce, nevíš jaké síly očekávat a použít, jak pořádně čapnout CZ75, abys posunul závěr a současně byl schopen vytlačit čep, nenaučí tě koukat se na úderník či do hlavně, nenaučí tě stále držet bezpečný směr a podobně. A to je jen jen a pouze rozebírka, přidej odstranění závad, nebo třeba už jen převzetí. Instruktor mi říkal, že někteří komisaři ti předají zbraň nabitou (školním), nataženou a zajištěnou. Tedy řekl mi to, až poté, co mi ji tak narafičil a předal. A jak z tohodle ven, to na trubce není.

 

Výsledkem toho školení bylo, že jsem na zkoušku šel vcelku jistý si tím co a proč mám se zbaní dělat, tak i přes drobné zaškobrtnutí (odložte malorážku a jděte k terči (na učebně), kdy jsem hned nevěděl a použil analogii se zlamovací brokovnicí, která nemá zásobník), tak snad na mě bylo vidět, že nejsem trotl a ani poldové neřekli ani slovo. Ale nebýt toho školení, tak bych si tak jistý svojí činností jinak nebyl a podle toho by to asi dopadlo.

 

Na řidičák se taky člověk musí učit a dělá i praktické jízdy. Proč by tohle neměl dělat zájemce o ZP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho dělal v K. Varech (B,E), největší odpad je po testu, 10 lidí ze 24 šlo hned domů. Praktickou už udělali skoro všichni. Rozebíral jsem kozlici, malorážku a CZ83. Bez přípravy na střelnici, kdy mi pan vrchní úkázal vše potřebné, bych to těžko dal. Myslím, že komisaři je jasný v prvních pár vteřinách, jestli tam lezeš nepřipraven či opačně. Ona ta CZ se dá rozebrat i podle videa možná, ale Glocka už dle mého na první dobrou nedáš anebo náhodou, pokud sis to předtím alespoň jednou nevyzkoušel. Přípravu si to rozhodně zaslouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...