Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nemá někdo zkušenost s pistolí Kevin 9mm?? Koukám se po nějaké záložní zbrani a tato mi přijde ideální.

Není to na velké ruce. Taky jsem o něm uvažoval, ale pořád jsem mi prsty sklouzávaly z lučíku před hlaveň. Takže jsem docela rád, že mám všechny prsty a už ho zkoušet nebudu. Chce to někde vyzkoušet, veškeré zkušenosti jsou subjektivní a každému vyhovuje něco jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to na velké ruce. Taky jsem o něm uvažoval, ale pořád jsem mi prsty sklouzávaly z lučíku před hlaveň. Takže jsem docela rád, že mám všechny prsty a už ho zkoušet nebudu. Chce to někde vyzkoušet, veškeré zkušenosti jsou subjektivní a každému vyhovuje něco jiného...

U záložní zbraně se kompaktnost tak nějak předpokládá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má nebo měl tady někdo Walther PPX / PPS? Zeptal bych se na ergonomii úchopu. Vím, že je to individuální věc každého soudruha a musí se to vyzkoušet, ale na fotkách / videích to vypadá hrozně klackovitě tak sonduju ...

Zkoušel jsem pouze PPS 2x na střelecký akci, celkem naboucháno tak 30 ran a nemůžu na něj říct nic špatného... Na to že vypadá jako krabice se drží dobře a dokážu si hi představit jako jedinou zbraň, dost placatý na nošení i pohodlný na trénink... Upraveno uživatelem gathis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem pouze PPS 2x na střelecký akci, celkem naboucháno tak 30 ran a nemůžu na něj říct nic špatného... Na to že vypadá jako krabice se drží dobře a dokážu si hi představit jako jedinou zbraň, dost placatý na nošení i pohodlný na trénink...

Řekl bych,že G43 je lepší než W PPS.Nemá výměné hřbety,které bývají u PPS občas zdrojem problémů.

Antikorozní úprava závěru je lepší u G všeobecně.

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kevina jsem taky zkoušel,ale nakonec z toho byl Ruger LCP,alespoń mě vyhovoval mnohem lépe,ale chce si to vyzkoušet.LCP na nošení nemá chybu ať ve vnitřním nebo ve Fobusu.Má to jednu nevýhodu,každou chvilku se musí člověk přesvědčit že toho malého holomka ještě vůbec má,protože jeho ,,váha´´a placatost vám na něj dává zapomenout.Jasně že na něj nezapomenu,ale na rozdíl od plnotučnějších se vám vůbec nepřipomíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lednu začnu obrážet střelnice a zkoušet co mi sedne. Zatím je můj favorit Walther PPX M2 4" - nehodlám nosit tak často, abych "musel" něco fakt mrňavého

 

P.S. Ty teoretické testy na ZP jsou teda dílo úředního šimla. Hlavně nabiflovat mraky byrokratických lhůt, to je pro bezpečnost "fakt priorita",

ale třeba nutné obraně nebo krajní nouzi se věnuje minimum pozornosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lednu začnu obrážet střelnice a zkoušet co mi sedne. Zatím je můj favorit Walther PPX M2 4" - nehodlám nosit tak často, abych "musel" něco fakt mrňavého

 

P.S. Ty teoretické testy na ZP jsou teda dílo úředního šimla. Hlavně nabiflovat mraky byrokratických lhůt, to je pro bezpečnost "fakt priorita",

ale třeba nutné obraně nebo krajní nouzi se věnuje minimum pozornosti.

 

Zas tak hrozný to není. 90% odpovědí, kde je nějaká lhůta je "do 10 dnů" a je snad jen 10 vyjímek kde je to jiná odpověď :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V lednu začnu obrážet střelnice a zkoušet co mi sedne. Zatím je můj favorit Walther PPX M2 4" - nehodlám nosit tak často, abych "musel" něco fakt mrňavého

 

P.S. Ty teoretické testy na ZP jsou teda dílo úředního šimla. Hlavně nabiflovat mraky byrokratických lhůt, to je pro bezpečnost "fakt priorita",

ale třeba nutné obraně nebo krajní nouzi se věnuje minimum pozornosti.

Taky jsem chtěl původně něco ne úplně mrňavého a vybral CZ 75 duty a jsem s ní velmi spokojený, bohužel právě až na tu velikost. To je i důvod proč půjdu z domu a asi jdu do G42. Velikost a možnost nosit se pro mě stala v průběhu 8 let co mám papíry zásadní. Zatím nosím duty v brašně Maxpedition, ale není to ono. Takže doporučuji zvážit poměr kolik hodin v roce strávíš na střelnici a kolik hodin za rok budeš nosit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak z otestovaných zaloznich zbraní rozhodně nedoporučuji kevina (těžký, nepříjemná střelba), Ruger LCP super nositelný, ale volil bych k němu ještě jednu větší pistoli. Glock 42 velmi pohodlný, ale už větší a slabší ráže (pro mě asi nej kompromis), Glock 43 a Walter PPS velmi podobné ale už dost velké... ok jsou i 2'' revolvery (např. Taurus 85) ale v místě válce již širší (problém nošení?) a pistole se mi prostě víc líbí... asi nejlepší je koupit si těch zbraní víc :D

 

Odesláno z mého GSmart Rey R3 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kevina jsem taky zkoušel,ale nakonec z toho byl Ruger LCP,alespoń mě vyhovoval mnohem lépe,ale chce si to vyzkoušet.LCP na nošení nemá chybu ať ve vnitřním nebo ve Fobusu.Má to jednu nevýhodu,každou chvilku se musí člověk přesvědčit že toho malého holomka ještě vůbec má,protože jeho ,,váha´´a placatost vám na něj dává zapomenout.Jasně že na něj nezapomenu,ale na rozdíl od plnotučnějších se vám vůbec nepřipomíná.

Máš pravdu, také si několikrát denně sáhnu na bok, jestli tam LCP stále je:-). Nositelnost, nenápadnost a nulové obtěžování jsou silnými stránkami téhle pistole. Jak píše Gathis, že by k ní volil jeěště jednu větší, tak nevím jestli by je nosil současně nebo podle příležitosti, v každém případě mám i větší pistoli (i ještě menší revolver NAA) pro "ostřejší" příležitosti, ty ovšem zatím nenastaly, takže LCP je zatím mým jediným denním bodyquardem... Nebavím se o střelnici, tam se s LCP moc srandy neužije. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně naučit se to dá, o to nejde. Ale vrtá mi hlavou, kolik z těch otázek na termíny je skutečně důležitých pro reálný život - a tím životem nemyslím čekání ve frontě na místně příslušném odd. PČR... no nic, budu se řídit Cimrmanem a smířím se s tím :-)

Zas tak hrozný to není. 90% odpovědí, kde je nějaká lhůta je "do 10 dnů" a je snad jen 10 vyjímek kde je to jiná odpověď :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...