Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Pokud by 14 dní nešel proud je konec ... nenatankuješ, nevybereš z bankomatu, obchody budou zavřený, bude zima a nepoteče voda ... ale hlavně nevěřím tomu, že se podaří udržet v chodu složky policie a armády ... všichni, kteří mají rodiny, těžko je budou nechávat samotné a bránit "stát a systém" ... a to především proto, že jsme od mládí masírováni k individualitě. Prozatím všechny ty největší historické společenské kolapsy nikdy nebyly očekávané, protože nikdo nechtěl připustit (veřejně), že by se něco takového mohlo stát ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondřej Neff: Tma 2.0

Skvela kniha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipnu si, že ho brzo zase nahoděj, přece jenom je to velkej a populární kanál a google by byl sám proti sobě, kdyby to bylo permanentní. Podle diskuze na facebooku šlo asi o nějaký video s podomácku udělanejma tlumičema, předpokládám, že daný video se stáhne, google mu dá varování a pojede se dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto porad vaham s tim zbrojakem, protoze mam pocit, ze kazdej, kdo si koupi zbran je najednou paranoik, kterej se pripravuje na konec sveta, napadeni rodiny komandem islamistu nebo smeckou pitbullu a dale pak blackout nebo valku. To bych nechtel, aby se mi stalo.

Jeste, ze je tady ten Harry, kterej tomu dava nejakej profi pohled :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že jsem pro spoustu lidí paranoidní magor, protože mám zbraň, nosím ji a počítám s eventualitou "co kdyby" je mi úplně u zadele. Na druhou stranu, aspoň co se týče tohohle fóra budu vědět, kde v případě krize budou volně přístupné, nebráněné hodinky... Muhehehe!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto porad vaham s tim zbrojakem, protoze mam pocit, ze kazdej, kdo si koupi zbran je najednou paranoik, kterej se pripravuje na konec sveta, napadeni rodiny komandem islamistu nebo smeckou pitbullu a dale pak blackout nebo valku. To bych nechtel, aby se mi stalo.

Jeste, ze je tady ten Harry, kterej tomu dava nejakej profi pohled :-)

Není proč váhat, především je to super koníček. A v určitých situacích není od věci mít k dispozici prostředek, který zvrátí nerovnováhu sil v tvůj prospěch... Skvělá úvaha na toto téma je zde

http://www.cover72.net/zbrojnice/

Články na téma Filosofie ozbrojené spolecnosti

 

Odesláno z mého GSmart Rey R3 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franto, ono to spíš vypadá tak, že všichni ti paranoici co čekaj konec světa, si pořizujou zbrojáky a zbraně...

 

Já se lidí velmi často ptám (ze zvědavosti), proč ten zbroják vlastně chtějí. Ještě před rokem byly obvyklé odpovědi:

 

Máme v rodině zbraně, tak abych mohl taky jít na střelnici sám.

Dal jsem se k myslivcům.

Zajímá mne to a chci začít sportovat.

Zbraně se mi líbí a tak jsem se rozhodl...

Sloužím a chci i soukromě...

 

Dnes je situace významně jiná, běžně si dělají zbroják i lidi, co ke zbraním nemají pražádný vztah a více než polovina odpovědí je:

 

Až se to posere, bude se to hodit!

No kvůli černejm, no né?

... a podobně... 

... bojím se doma sama (bežně ženský na mateřský co jezdí v drahých SUV a bydlí v nových domech v satelitech, s alarmama - jo jo, přímo ráj pro nekalé živly...)...

... chlapík co nosí u sebe zbraň a dva zásobníky, aby byl připraven až ho přepadnou (a přitom vypadá jako somrák, takže byste ho obešli obloukem)...

 

Dneska si lidi nekupují krabičky nábojů, ale bedny. A zakopávaj je na zahradě. Už plánujou dopředu, že budou hlásit ztrátu zbraní, "kdyby něco". Je to opravdu paranoia jako vyšitá  :frusty:  Přitom málokdo z nich zbraň dokáže bezpečně použít jen při náznaku stresu.

 

Vyhodil jsem ze střelnice chlapa - 10 let nosí zbraň. Udělal jsem pro lidi reálnou minisituaci na 5 ran. Vyřešil ji blbě. Tak mu říkám "stop, střelbu ukončit". Vcelku v klidu, chtěl jsem ho jen zastavit (střelil málem do zdi) a vysvětlit mu jak by se to mělo řešit, právě aby nedošlo k něčemu proti bezpečnosti. A von se s údivem otočí se zbraní proti lidem!!!  :eek:  No to jsem teda začal řvát...

 

...někdo z obecní policie (kus za prahou) mi rozstřelil světlo. Který bylo přímo nad ním...

 

..."rána jistoty", kdy dojde k výstřelu. Do podlahy samozřejmě...

 

...chlapík, který si přivede kamarády, že je připraví na zkoušku. Zpočátku jsem je pozoroval - poté co jsem ho potřetí upozornil, že mi míří na strop jsem musel odejít... (ti chudáci tu zkoušku nemají po jeho "školení" šanci udělat)...

 

To jsou běžné výjevy...

 

Nejdřív se naučte se zbraněma zacházet, a až potom plánujte, jak budete střílet tisíce ran při zombie uprchlické apokalypse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...