Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak celý večer koukám na chrániče sluchu a nějak nevím co a jak, tak jsem stáhl parametry jednotlivých typů pro možnost porovnání. Jako asi nejlepší pro střelecké účely se jeví chrániče Bull's Eye, konkrétně typ III, chrániče Bull's jsou přímo uváděny jako chrániče sluchu pro střelbu, ostatní jsou vedeny jako chrániče pro průmyslová využití. Stáhl jsem i tabulky útlumů na jednotlivých frekvencích, takže je možné porovnání.

Třeba to někomu pomůže ve výběru, zatím uvažuji o Bull's Eye III H540A-441-GN, ale velmi uvítám doporučení a zkušenosti z praxe od zkušených.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavčo, zajdi si k doktorovi (formulář nesháněj, má ho on). Následně s fotkama a vším co máš vypsané na žádosti, na policajty. Jak píšeš kolky 700 / skupina, brát rovnou s sebou, nelepit. Současně si připrav a vezmi žádost o povolení k nákupu (oranžovej formulář), pokud chceš B, jen nevyplňuj číslo ZP. Pokud jde o zbraň, nemusíš vyplňovat vše. Jen, co víš, že budeš chtít. Stačí třeba jen "Revolver" nebo "Samonabíjecí pistole". V hlavičce "vlastnictví, držení, nošení" nic neškrtej, pokud to nebude třeba Sa58 nebo jiná dlouhá, tu ti asi nosit nedovolí (předpokládám). Do důvodu napiš "Sportovní, kulturní nebo lovecká činnost." a/nebo "Ochrana zdraví, života nebo majetku". K tomu přikup kolky 200 / žádost. A podej všechno naráz. I s žádostí o ZP. Nejseš omezen v počtech a důvody nepřezkoumávají - plníš-li podmínky, máš nárok na povolení. Já takhle před pár měsíci bral něco po zemřelém tchánovi plus jednu "bianco" na pistoli. 

 

Jinak pamatuj, že kolky se vždy podávají při žádosti.

Jsi si jisty, ze jde stale zadat vydani ZP a zaroven s tim hned nakupko? Driv to slo, to ano, ale ted mi bylo receno, ze nakupko lze zadat az po vydani ZP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná dobrá rada: neexistuje formulář na zdravotní způsobilost. Kazdej doktor jej vypisuje sám., musí jen obsahovat jistě náležitosti. Většinou tam bývá vše, ale často doktor opomene zapsáno kolikate povolení za kalendářní rok vydal. Takže na to bacha, kolegu s tím vyrazili.

 

A nákupní povolení jde až po vydání ZP, je potřeba tam zapsat číslo ZP. Jedná se o 5 dnů starou zkušenost z Brna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, s nákupkem bez ZP tě pošlou pryč. Ve Zlíně to dělají na počkání, tak není důvod to dávat zároveň a stejně to ani nejde. Policajti si nechcou znesnadňovat práci zakládáním žádostí a hlídáním, kde je a k čemu patří, když ti ZP třeba nevydají z důvodu úhonosti. Za další, v žádosti už se důvody nevyplňují a jen zaškrkávají předtištěné možnosti.

Už se těším, jak opakované vydání ZP zase zlevní, když už to nemá být na 10let ale na 5let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me loni v listopadu taky v Hradci nabidli NP pri predavani dokumentu k vyrobe ZP. Kazdopadne je mozny, ze letos uz je to jinak. PZ je taky jiny oproti tomu lonskemu. Ma jinak kolonky.

Upraveno uživatelem blam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je celkem logické, když elektronické jsou tenké jak papundekl, že budou prdlajz tlumit. Ta elektronika je jen mikrofon venku a repráčky s elektronikou ve vnitř pro přenos řeci, ale tlumení pořád tlumí tlumící materiál=velikost sluchátek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je celkem logické, když elektronické jsou tenké jak papundekl, že budou prdlajz tlumit. Ta elektronika je jen mikrofon venku a repráčky s elektronikou ve vnitř pro přenos řeci, ale tlumení pořád tlumí tlumící materiál=velikost sluchátek.

Ano, toho jsem si vedom, diky za pokus o vysvetleni. Nicmene jsem nedavno vyzkousel stejne placaty Peltory (model netusim) za trojnasobnou cenu a tlumily perfektne. Shag ma ty Howardy a psal, ze i uvnitr jsou ok. Vyzkousim, uvidim...

 

Edit: ty MilTec, co postoval Jeremy, jsou taky relativne placaty a pise, ze ok.

Upraveno uživatelem jerry82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je celkem logické, když elektronické jsou tenké jak papundekl, že budou prdlajz tlumit. Ta elektronika je jen mikrofon venku a repráčky s elektronikou ve vnitř pro přenos řeci, ale tlumení pořád tlumí tlumící materiál=velikost sluchátek.

Pockej to jako fakt? Ja myslel ze to ma sofistikovany ;-) aktivni potlaceni hluku tim, ze do ucha vysila signal v protifazi k okolnimu hluku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stran nákupka spolu s žádostí o ZP. Jsem si celkem jist. V listopadu 15 jsem současně podával žádost o ZP spolu se čtyřmi žádostmi o povolení. A na sdružení v Praze to bylo bez nejmenších problémů. Hele, přinejhorším se to nezkazí a podáš to obratem, při předání ZP.

 

Ale na ZP jsem čekal skutečně měsíc (přestože fakticky byl vystaven po týdnu) a na PZ pak 2 týdny od registrace, přestože úkon byl proveden den následující. Ale jinak bylo jednání velmi kulantní, jaké bych na úřadech rád potkával.

 

A důvody se vypisují, ještě mi paní radila. Možná pro rozpor důvod - setkal jsem se v tom procesu u každého formuláře minimálně s dvěma variantama (net PČR, jedno oddělení, druhé oddělení), přičemž platné byly všechny - dobírají se staré formuláře. Které jsou novější, nevím.

Upraveno uživatelem Hugo14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockej to jako fakt? Ja myslel ze to ma sofistikovany ;-) aktivni potlaceni hluku tim, ze do ucha vysila signal v protifazi k okolnimu hluku?

Nééééé - to funguje jen u dlouhodobého stejného hluku - typu šum v letadle nebo v autě. Rychlý a ostrý zvuky utlumí jen hmota..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...