Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nevim, jestli se to tak dnes jeste pocita a resi. Je mozne, ze za ty roky se to zmenilo. Ve starem sesite mam poznaceno:

 

RSP = G x V0 x F x k

 

- RSP - Porazejici ucinek (Stop efekt - Relative Stopping Power))

- G - Hmotnost strely v gr

- V0 - ("vé nula" (nechce se mi hledat spodni index)) - ustova rychlost strely v fps

- F - plocha prurezu strely v in

- k - koeficient konstrukce strely (FMJ 0.9, HP 1.25, atd)

 

Pak je presnejsi (objektivnejsi) hodnota RET (Relative Energy Transmission), ktera v sobe zahrnuje jak "ranivy ucinek", "Stop efekt", tak i dalsi.

 

Btw "Ranivy ucinek" mam zapsan jako objem strelneho kanalu (jeho prumer a hloubka) a je dan hmotnosti strely  x dopadovou rychlosti strely x koeficientem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenost s brokovnicí bez pažby, s pistolovou + přední rukojetí? Zajímá mne pevnost úchopu při střílení "od boku" atd. Díky.

post-3283-0-31334600-1479480774_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moc prosím o radu, na paintballovou pušku sháním nějakou svítilnu. Ideálně bych potřeboval, aby:
? byla odolná (aby přežila trefu kuličkou),
? voděodolná (déšť),
? ideál na tužkové baterie, protože se mi snadno nabíjí a provozní cena je tak prakticky zadarmo.
? nevadilo by mi, kdyby měla stroboskop a možnost upgradu na taktické zapínání.
Čím silnější, tím lepší, potřebuju, aby v budovách oslňovala. Mám dobré zkušenosti s Fénixem, ale přiznám se, že netuším, jestli je na trhu i něco jiného, třeba lepšího.
Moc díky za jakýkoliv tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info. 

 

"Dále Rada i Parlament zamítly zákaz zbraní vojenského vzhledu, ale bohužel se shodují v tom, že by měly být do kategorie A zařazeny zbraně se zásobníkem na velký počet nábojů (konkrétní počet zatím není určen). Z tohoto zákazu by měli mít výjimku sportovní střelci a lidé v zálohách armád členských států. Ohledně samonabíjecích zbraní vyrobených z automatických se stále jedná, ale shoda panuje aspoň v tom, že jejich případný zákaz nemá platit zpětně, tj. že lidé, kteří je v současnosti legálně drží, je budou moci držet i nadále."

 

Tohle je hodně důležité, že to budeme moct nadále držet, když už je máme. Takže nakoupit co se dá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moc prosím o radu, na paintballovou pušku sháním nějakou svítilnu. Ideálně bych potřeboval, aby:

? byla odolná (aby přežila trefu kuličkou),

? voděodolná (déšť),

? ideál na tužkové baterie, protože se mi snadno nabíjí a provozní cena je tak prakticky zadarmo.

? nevadilo by mi, kdyby měla stroboskop a možnost upgradu na taktické zapínání.

Čím silnější, tím lepší, potřebuju, aby v budovách oslňovala. Mám dobré zkušenosti s Fénixem, ale přiznám se, že netuším, jestli je na trhu i něco jiného, třeba lepšího.

Moc díky za jakýkoliv tip.

Sel bych do Tank007, slouzil mi dobre par let a tusim ze jsem ho z ciny kupoval asi za 450kc.

Takticky spinac se da koupit, montaz taky neni problem...

Vzhledem k focusovatelnemu paprsku je myslim idealni. Strobo ma.

 

Kdyz koupis obyc. 18650 baterie a obyc nabijecku tak si urcite s prehledem do litru.

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info. 

 

"Dále Rada i Parlament zamítly zákaz zbraní vojenského vzhledu, ale bohužel se shodují v tom, že by měly být do kategorie A zařazeny zbraně se zásobníkem na velký počet nábojů (konkrétní počet zatím není určen). Z tohoto zákazu by měli mít výjimku sportovní střelci a lidé v zálohách armád členských států. Ohledně samonabíjecích zbraní vyrobených z automatických se stále jedná, ale shoda panuje aspoň v tom, že jejich případný zákaz nemá platit zpětně, tj. že lidé, kteří je v současnosti legálně drží, je budou moci držet i nadále."

 

Tohle je hodně důležité, že to budeme moct nadále držet, když už je máme. Takže nakoupit co se dá. :)

Mj. to znamená elegantní zamražení. Tj. ty pušky budou neprodejné a zároveň nám stát nic nerefunfuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo chtěl, tak pádla maj na zelenymsportu za 6k českých. Kosy už bohužel došly... :)

 

http://www.zelenysport.cz/pusky/gazela-58pi-samonabijeci-puska

 

 

http://www.zelenysport.cz/pusky/gazela-58-p-samonabijeci-puska

Upraveno uživatelem John_Lenon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...